Materská škôlka a choroby

kamilka

blanka,
my s týmto bojujeme už 4 ROKY, dcéra vydržala maximálne v škôlke 3-4 dni,potom 1 mesiac doma,a znova škôlka ,a znova doma,kôli nej som nechodila ani do práce,pretože nemala s kým byť doma,dnes je už síce druháčka,ale choroby ju neopúšťajú,bola týždeň v škole a už je chorá,opäť má sople,zrejme má v tele " skrytý bacil",navštevujeme imunologa,berie lieky ,ale absolutne neopomáhajú,už som rozhodnutá ,že tam ani nepôjdem,každý mi hovorí,že dcéra z "chorôb vyrastie"

blanka

nas syn nastupil do skoly vo february ked mal 3r., ale nebol tam dlho,do velkej noci tam bol asi mesiac dokopy,a uz som sním bola doma.zacalo to zapalom stredneho ucha z oboch stran,potom prisli vsi,tak zase zapal priedusiek,to sme stihli.Potom zacal kolotoc lekarou,Obvod,Krcne,Gastro a Alergolog.Vytery,odbery,sono,tablatky,kvapky,tak to islo do okola polrok.Vyter z nosa bacil,odber krvi zla pecen,sono zistili reflux,alergolog trva nosne mandle vonku.Bolo to pestre a este je,stale je na tabletkach,o 2 mesiace na odber.Ten cas co bol doma fungoval ako hodinky,bral aj podporu na imunitu a aj tak to nepomohlo.Prisiel september,nastup do skolky a po 3 dnoch sme doma,a zase vyter z nosa a bacil.Tak je neviem ci to mozne aby niektore deti chodili do skolky cely rok a niekto len tak ako tak,a platit treba.Obvodna vravela ze podla vyteru je to kolektivny baci,ale v skole nieje mozne aby tam bolo dieta co ma skryty bacil.Tak ja uz neviem ci je chyba vo mne alebo v skole ci ju mam zmenit alebo vybrat dieta z kolektivu.Zajrta rano uz ide,tak som zvedava do kedy.To sme my,skolka a choroby.

jesika

Evitka už ju to prechadza len ten noštek ma stale trochu ešte upchaty je to počuť ked rozprava.Brala Pamycon.No ten berie vždy ked je chora tak jej hadam už ani nezabera.A ty čo davaš do nošteka?Asi potom ked sa niečo vyskytne kupim si tie echinaceove kvapky to som ešte neskušala.A doktorka mi ešte odporučila dala mi taky letak a nemožem si spomenuť ako sa tie vitaminy volaju a nenožem to ani najsť lebo mala mi to niekde odpratala.A kolko ma syn rokov tiež tri ako moja?

mirka 23

Evitka a marťankovia sú najväčšia hlúposť, len zdierajú ľudí, radšej tie peniaze daj do kvality a kúp imunoglukán.

evitka001

jesika my sme na tom podobne. našťastie mu to vžd y dosť rýchlo prejde a nemáva ani vysoké teploty takže sa to dá zvládnuť. Niektoré deti pomaly viac času trávia doma ako v škôlke, našťastie my to tak nemáme.

jesika

MOja mala tiež papala ribomunyl ked už dojedla všetky davky o štyri dni mi aj napriek tomu ochorela ako som už pisala takže asi tak.Jednoducho asi musime prežiť ten začiatok kym si prganizmus zvykne na kolektiv...

jesika

Evitka sme na tom rovnako ani by som neverila že tak skoro ochorie a vidim že sa to stalo aj u vas.Mala nastupila 1-krat do školky 2.9. a od piatku sme doma na antibiotikach-zapal hornych dychacich ciest.A vy čo mate?Hlavne že som bola 3 dni v praci a už som na očr-ke do konca tohto tyždna no to sme dopadli?