Unava, malatnost, totalne bezradny.

Príspevok v téme: Unava, malatnost, totalne bezradny.
unaveny26

Mam 26 rokov. Moje priznaky: Citim unavu, malatnost, mierne sa potim na tvari, je mi teplo, dost citim tep srdca, mam tazke nohy a bolia ma a tiez ma bolia svaly na rukach, a skriabe ma v hrdle (mam nutkanie na "chrchanie" a odpluvanie, ale ziadne hlieny nie su) a v nose mam tak neprijemne stiplavo sucho a teplo, proste je mi divno ako keby na mna nieco liezlo. A toto na mna pride zrazu, ani neviem z coho. Vacsinou je mi opat fajn rano ked sa vyspim, niekedy staci aj len polezat a pospat si aj poobede. Myslel som ze alergia z jedla, ale ani to sa mi po dlhodobom sledovani nepotvrdilo (alebo som alergicky skoro na vsetko). Vobec neviem z coho to je a preco. Su dni ktore su celkom OK, citim sa fajn. Su dni ked sa citim fajn a pride to na mna na vecer. A su dni kedy to na mna pride rano a neskor prestane. A najhorsie su take kedy to na mna "lezie" cely den. Toto sa so mnou vlecie uz niekolko mesiacov. Doteraz som bol total OK.

Lekari su z toho mimo, jedine co zatial docielili je ze zistili ze mam udajne alergiu na roztocov (priznaky s hrdlom a nosom), ale ja sa poznam a neverim ze by toto bola alergia na roztoce.

Beriem len nejake vitaminy a mineraly (calibrum), semtam skusim nejaky ten doplnok, ale zatial bez vysledku a od alergologicky mam ZODAC (antihistaminikum). Mam sice sedave zamestnanie, ale jazdim kolko sa da na bicykli (3x tyzdenne) a semtam zajdem aj do fitka (2-3x tyzdenne). Ked mi je fajn, tak moja kondicka a vydrz je v norme. Ked mi je zle a lezie to na mna, tak kondicka a sila o takych 60% klesne.

Akykolvek napad, radu uvitam.

lienocka555

Ahoj Joni, chcela by som sa opytat ci pri tych tvojich tazkostiach nemavas nahodou aj zvysene teploty, pripadne potenie alebo druhy extrem triasky.Ja to mavam s nasledovnym priebehom. Rano je to uplne ok, idem do prace, potom okolo 14-17 sa mi zacne zvysovat teplota, je mi strasna zima, triasky unava, ledva sa dovleciem domov, kde prespim 2-3 hodky aby som mohla normalne fungovat dalej.Ale vzdy mam iba mierne zvysenu teplotu tak okolo 37,2-37,3max.
Niekedy mam ale zase extrem, a neskutocne vela energie a uz si pripadam ako blazon. Fakt neviem co mi moze byt. Uz som rozmyslala nad leukemiou, ale krv mam ok. A myslim ze po 3/4roku by sa mi to zhorsovalo a nie stale stagnovalo. neviem ale nase problemy mi skorej pripadaju nejakeho virusoveho povodu. Inak este nieco som si vsimla, mavam dost casto tlak pod pravym a lavym rebrom a uz asi 2mesiace dost bledu/zltu stolicu. Ale pecenove testy aj bilirubin mam ok. tak som asi blazon...

RNG

suche oci su vysledkom zapalu slznych kanalikov, ktore ich uzavrie.
Zapaly su obvykle sposobene nasimi vzdypritomnymi herpesmi. Daju sa potlacit striekanim striebornej koloidnej vody do oci .
Ja to tak praktizujem uz roky s uspechom.

joni_

cau radca, ja som na tom blbo, teraz uz asi mesiac marodujem, je to stale tazsie
inak zatial mam stale pisanu diagnozu CFS, a doktori ma tiez uz nebavia, akurat imunologicke chodim na kontroly aby sa na mna celkom nevykaslala, a prave ona ma poslala este na vysetrenie kvoli tomu Sjorgenovmu a reume a znova mi robi testy na ANA a AMA protilatky a na pecen.... tak uvidim co bude, ale vlastne uz moc neocakavam, aspom nebudem moc sklamana
co ma ale stve, ze nezvladam poriadne pracu a nikto mi nechce poradit co s tym, musim predsa z niecoho zit, mam dost bolesti klbov, uplna unava a aj tie oci mi robia problemy
beriem len probiotika a vitaminy a Panadol a nieco na oci... obcas do mna napchaju vapnik kvoli bezmliecnej a bezvajecej diete, ale inak nic - porad si sam

radca

Zdar Joni,

no nenaslo sa nic. Gastroenterolog nasiel mierne zapaleny povrch, ale pripisal to podrazdeniu od prehanadla. Imunologicka mi urobila vysetrenia na alergie vratane lepku (len krv) a nezistila nic. Ja ale viem, ze mi lepok z nejakeho dovodu skodi. V sucasnosti beriem nejaky extrakt zo zeleneho caju so zinkom, pangamin a traviace enzymy s betainom HCL+vitamin C. Citim sa lepsie, ale neni to este uplne ono.
Ako si na tom ty? Beries teraz nieco, alebo stale chodis po doktoroch? Ja uz na doktorov se...
Tie oci mam suche tiez.

aljoska

joni,neviem či sa to dá vyliečiť.Skor sa udržuje len stav,aby to bolo v nejakej prijateľnej forme.Držím ti palce,nech ti to dobre dopadne.

joni_

lienocka555 najlepsie ked s tymi ocami zajdes ocnej a ona ti urobi test na slzy, a podla vysledkov ti da kvapky alebo mast. Ja som mala velmi zly vysledok z toho testu a este aj zapal, odkedy beriem kvapky a mast tak je to lepsie, mam stale problemy ale uz to tak moc neboli a nepali