NEZNESITE svrbenie litok, stehna, zaku a bokov PRI CHODENI..

Príspevok v téme: NEZNESITE svrbenie litok, stehna, zaku a bokov PRI CHODENI..
lacino888

Ahojte!
Mohol by mi dakto poradit? Pocitujem svrbenie a trva to uz veelmi dlho. Je to svrbenie litka, stehna, zadku (nie konecnika len zadku), bokov a niekedy aj brucha. Avsak svrbenie sa prejavuje LEN pri chodzi (aj to nie vzdy), pri behu (aj to nie vzdy) ale co si vsimam ze hlavne ked som v chladnesjom prostredi a ked sa hybem, myslim tie male otrasi ked chodite ci behate...
Je to NEZNESITELNE svrbenie ktore potom co zastavim a postojim chvilku v priebehu 3-5minut uplne zmyzne. Na pokozke sa sa to skoro vobec neprejavuje, len take slabe scervenanie ktore sa zvyrazni ked sa uz neudrzim a musim poskrabat. Ovsem ked poskrabem tak sa to este zhorsi.
Presiel som uz skoro vsetky temy s nazvm svrbenie ale nikde som nenasiel to co mam ja. Poradte prosim.
Ďakujem!

lizanka

to poznam, ked praktizujem rychlu chodzu vramci pohybu, tak po cca 1/2 hod to tak zacne svrbiet, ci uz s teplakami ci bez nich, a stehna sa mi o seba netru, mam chude nohy. po chvili to potom tiez prejde. tiez mi koza tak trochu scervena, nejde o alergiu, podla mna skor o intenzivne prekrvenie

barbinka

mne sa ten pot zdá celkom reálny. no však napíš ako si dopadol. zaujíma ma to celkom. a inak na takéto je dobrý liek zyrtec. mne hneď zabral.

lacino888

Ok popytam a dam vediet ako som dopadol...ale s tym potom neviem sa mi nezda...
bol som v HAME na 3tyzdne na brigadu a tam sme tyzden boli v tom istom a netak som to mal prepotene a netak zo mna kvapkal pot a tam som to nepocitoval...a to som bol aj v teple aj v zime dakedy...a nic..

Ivka 1

Ano aj alergia na zimu existuje ale nemyslím,že sa jedná práve o ňu. Skôr by som to typovala na práve na ten prach
a keď sa spotíš tak to svrbí.Porozprávaj sa s alergologičkou a napíš ako si dopadol.

lacino888

Ziadne lieky neberiem..naposledy asi pred dvoma mesiacmi na alergiu ale tie uz davno dosli..
O tom pote som aj ja rozmyslal ale sprchujem sa pravidelne a neraz sa stalo ze som siel este rano po meste a chytilo ma to...to som sa nemal ani kedy spotit este...

lacino888

Nepouzima ziadnu kozmetiku...akurat AXE ale to sa asi nepocita a nohy si s nim nestriekam :)
- ono sa to prejavilo napriklad v lete ked som siel cez mesto v rifliach(kopu krato som chodil tamad v tych rifliach a nic), a napriklad pri behani sa to dnes prejavilo prvy krat...to ze nevidim v tom ziadnu suvyslost.. :(

barbinka

a nemôže to byť náhodou aj z potu? ty beháš, potíš, ten slaný pot na tebe zaschne, dokým sa osprchuješ a teba to môže svrbieť.
ale ja som mala niečo takéto, ale to bola reakcia na jedny antibiotiká. tiež ma svrbelo celé telo. tak ak berieš nejaké lieky, tak možno aj to.

jancecka

a čo tak alergia na pohyb :DD ale nie, no fakt netuším, alebo na nejakú kozmetiku čo používaš a aktivuje sa to pri pohybe

lacino888

U alergologa som bol...mam alergiu na prach, pel, macky a nejake buriny ci co...predtym sa to prejavovalo svrbenim oci a soplenim ale uz to preslo...
A to fakt existuje alergia na zimu?