Inseminácia

Meena

Nulky - dakujem, velmi si mi pomohla tvojou skusenostou. Zda sa mi to take "prirodzenejsie" ako umele oplodnenie. Vela som citala negativneho na IUI, ze je mala uspesnost, ale staci mi tvoja odpoved a viem, ze to ide.
Dakujem.

nulky

ahoj. ja som vďaka inseminácie porodila dvojčatá... po 3 rokoch liečby - nám splodenie :-) nevychádzalo... tak sme skúsili totot a na 3 X to vyšlo...
pred umelým oplodnením by si mala toto vyskúšať... je to nepomerne lacnejšie a nezaťaží to tak aj teba aj partnera.....ale hlavne teba.
ide o to, že muž odovzdá spermie :-) doktorovi, on ich prečistí v nejakom špeciálnom roztoku, vyberie tie najzdatnejšie, nejako ich ešte niečim posilní a potom ich ambulantne do teba nainštalijú... nie je to nič hrozné... trošku nepríjemné.. ale fakt- prežije to každá .. bez nejakých bolestí....horšie je premývanie vaječníkov...
potom si poležíš hore nohami a čakáš, či sa spermie s vajíčkami stretnú...
držím všetkým palce... ja som medicíne za toto vďačná :-)
:-)

radana

Skus si tu temu dr.Eugen Jonas prejst,prave som nasla prispevok od SILVUSKA 20.8.2008. cas 23:11,aj ona pise o inseminacii... www.zdravie.sk

radana

Myslim,ze v teme dr.Eugen Jonas nejaka zena uz davnejsie pisala,ze bola na umelom oplodneni a ze nelutuje.Ale teba zrejme zaujimaju skusenosti zien co boli na ambulantnom zakroku..

radana

Citala som o tom.Inseminacia sa robi vraj ambulantne.Umele oplodnenie v pravom slova zmysle sa robi pod narkozou-vyberu sa zene vajicka,potom ich mimo tela matky oplodnia,atd...

marisssa

ahaa, no tak tom som netusila, ze sa to tak vola..dakujem,som o nieco mudrejsia..no a meena,dufam,teda, ze ti niekto pomoze a poradi...

meena

To nie je umele oplodnenie v pravom slova zmysle. Je to ambulantny zakrok, pri ktorom zavedu v case ovulacie spermie vasho partnera do dutiny maternice. Nazyva sa to aj IUI.