Zmena priezviska

TinaM

Mily Robert,

co sa tyka pravneho hladiska, neviem vam poradit. Urcite vas to zamrzelo, o tom nepochybujem, ale naozaj je take dolezite, ako sa vasa dcera vola? Raz by sa aj tak vydala a prijala meno niekoho ineho, tym len chcem povedat, ze ona ani nie je generacnym prenasacom vasho mena.

Dolezitejsie podla mna je, aky s nou mate vztah. To sa v zivote "pocita" nie to, ake ma meno.

PORADTE MI

PROSIM VAS O RADU...MAM 14CNU DCERU KTORA SA NARODILA POCAS MANZELSTVA.DOSTALA UZ PRI NARODENI MOJE PRIEZVYSKO..ROZVIEDLI SME SA ASI PO 2,5ROKU A DIETATU OSTALO MOJE PRIEZVYSKO.VYZIVNE NA DIETA PLATIM..NIKDY SOM SA NEVZDAL OTCOVSTVA A ANISOM NIKDY NEDAL NIKOMU SUHLAS NA JEHO ZMENU!!!LENZE TERAZ SOM ZISTIL,ZE DCERA SA VOLA INAK!!PO MATKE DIETATA!!AKO JE TO MOZNE PORADTE PROSIM VAS!NIE JE TO TRESTNY CIN AK SOM NESUHLASIL,ALEBO EXISTUJU PRAVNE VYNIMKY..s pozdravom asi jediny Robert

PORADTE MI PROSIM

wreck

pride pan na matriku a hovori, ze si chce zmenit meno. matrikarka sa pyta: "ako sa volate?" pan odpoveda: "jozef cicinbrus" matrikarka s porozumenim stisi hlas a pyta sa: "a ako sa chcete volat?" a pan bez vahania hovori: "dodo." :))

nikto to nevie tak krasne prerozpravat ako stano stepka. :)

jablonkaa

miskolci, ozen sa a vezmi si priezvisko manzelky, budes to mat zadarmo. pri sobasi sa musia manzelia dohodnut na priezvisku, ktore budu pouzivat a ktore budu pouzivat ich deti. nie vzdy si zena zmeni priezvisko po muzovi.

panča

pred 5 rokmi to stalo 5 alebo 7 tisic .Ziadost si podavas na matrike, ak je vas v rodine viac (deti), vsetko treba dat do 1 ziadosti, budes to mat potom za tu jednu cenu . A nezabudni, ak ti to schvalia , dostanes novy rodny list a vsade budes musiet nahlasit zmenu -najskor vsak treba vybavit novy obciansky, vodicsky, pas a kartu poistenca.to su dalsie peniaze

igua

ak uvedies patricny dovod...teda ak je tvoje priezvisko hanlive slovo, bude to omnoho lacnejsie. niekde som to citala, ale uz si nepamatam, kolko presne to stalo. ale nebola to az taka palka.

twisterka58

myslim ze sa to da a ako sa pises ak smiem vediet?najprv ak to chces urobit si to poriadne rozmysli pretoze to aj nieco stoji