V akých hrncoch variť?

zuzkas

ja mám sadu obyčajných hrncov,čo stálo 6 kusov ale 30eur/tam varím cetoviny,párky,zemiaky-proste také čo sa nepriškvarí,rýchle-vo vode./a mám sadu ZEPTER za 1400eur a tam varím a pečiem všetko a napr ryžu,praže nicu,krupicovú kašu-čo z normálnych hrncov nejde umyť,tak na zepterových stačí utrieť hubkov.mám ich 9 rokov,ale sú ako nové a som s nimi strašne spokojná!môžem v nich robiť aj pokrmy bez tuku,na pare,alebo si urobím komín a na jednom horáku robím viac jedál,takže to šetrí aj energie a čas.najprv sa mi to zdalo strašne veľa peňazí a bála som sa,či to nebudú len zbytočne vyhodené peniaze,ale teraz som rada že ich máme.

datelinka

no čo denz, keď našporím, dám si to patentovať :-) ok, ale už "nečetujme" :-)) macca, sorry, pomaly si zvykáme na nové dodatky (k ženevským protokolom :DDD)

datelinka

no, ak to nie je 6-mocný chróm, tak je to ok :-))
pozor na hliník. za normálnych okolností je ok, ak však varíte kyslé jedlá - kyslú kapustu, jedlá ochutené octom a podobne- hliník sa vo zvýšenej miere uvoľňuje do jedla.
ťažké kovy dostávame do tela najmä prostredníctvom potravín, ktoré sú vystavené emisiám z dopravy.
najlepšie je nejesť vôbec. a ak už máte hlad, tak niečo surové, vypestované na vlastnej záhradke, s filtrovanou ochrannou atmosférou :-DDD

Denz

cosuto- co to stale riesis??:))))
ja ta nechapem normalne:)))
ak nekupujes od cinana ale v obchode.....nevidim dovod sa stale len niecoho obavat:))
To nic cely zivot nebudes robit,len riesit hrnce a plechove konzervy??:)))
Aj vidlicky a noze:)

cosuto

nuz, tak som sa info v predajni s NEREZ. hrncami 18/10 ohladne toho co to znaci a zcoho sa vlastne ta ocel, teda nerez-hrnce skladaju-tak je to hlavne CHROM a Nikel !!! tak teraz neviem, co su tieto prvky, ako sa spravaju zahriatim a s potravou a ci su skodlive pre cloveka???
prosim odborne vysvetlenie.
a je chrom a nikel toxicky ci inak skodlivy-teda aj neskor?

Denz

cosuto- never vsetkemu co sa tu pise:))
ja ti napisem,ze zem sa netoci....uveris mi???:))
Nerez nevyparuje pri vareni nic skodlive.