Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((

Príspevok v téme: Mam pocit, ze hrozne soferujem :-((
kamilka

dnes cestou z prace isiel za mnou kratky usek kolega a spravila som dve chyby za sebou, dost hlupe - dala som prednost tam kde nebolo treba a na zelenej mi zhasol motor a ostatni na mna trubili, co si o mne teraz bude mysliet? mam uz vela rokov vodicak, ale malo skusenosti. neviem na to prestat mysliet, zajtra sa budem pred nim citit tak trapne :-((

olala

tak to ti zavidim.aspon mas tu odvahu sadnut za volant.ja som si vodicak spravila pred rokom a sedela som za volantom asi 5x.aj to tak ze som mala smrt v ociach.

rodrigez

Jasne, ja ich tolerujem, ani mi nejako nic ine neostava, tak isto by ti druhi mohli tolerovat mna. Ja som nehovoril ze jazdim ako sialenec, ale ked potrebujem nieco stihnut, tak pridam, tak isto ako aj uhnem, kde ide niekto rychlejsie. Napr. ak predbieham na dialnici, a za mnou si fici niekto rychlejsie, tak pridam aj ja, aby som mu moc nezavadzal... Aj ked aj ja jazdim 130 s tempomatom, ale pridam ked zavadzam... no ale asi to nerozlustime, kazdy jazdime inak... tak pekny vikend a prazdne cesty:))

bloncka

mily rodrigez, ja som napisala, ze nemam problem uhnut, ak mi to situacia dovoluje a taktiez bezdovodne nezavadziam v lavom pruhu...ale pravo obiehat mam take iste ako ty, lebo lavy pruh nie je len pre sialencov. pozri sa, tu nejde o pol litra benzinu, ale o to, ze max. povolena na dialnici je 130, tych si nadstavim na tempomate a ked budem niekoho predbiehat v tejto rychlosti a niekomu za mnou to nebude vyhovovat, tak to neni moj problem. to je vsetko, co chcem povedat...toleruj tych, co dodrzuju predpisy. cmuk

rodrigez

Bloncka neplac, radsej si precitaj vsetky prispevky a potom hodnot... tak ako ja, ani ty niesi sama na ceste a vyletiet niekomu do cesty, len aby si nahodou nemusela pribrzdit? vies levy pruh je pre rychlejsie auta, cize ked mas moznost uhnut, mala by si tak urobit. Nehovorim ze by si sa mala strcit medzi kamiony, ale uhnut ked mozes... vlasne nema vyznam ti to tu vypisovat mozes si to precitat sama nizsie... ewitta to napisala presne, nemala by si nikoho obmedzovat, ani tym, ze sa bojis pridat, aby ti to nahodou nezozralo o pol litra benzinu naviac... Preco myslis ze zakazali predbiehanie kamionov na dialnici medzi BA a Trnavou? Asi to bude preto, ze nie je bohvie co, ked nejaky slimad zdrzi pol kilometrovu kolonu... sice s kamionmi je to o inom ako s os autami... aj ked podaktori si idu tiez tou svojou rychlostou sak co ved som na ceste sam a to ze zavadzam ma netrapi...

ewiittaa

marka, ja ta uplne chapem co hovoris. Bohuzial, nikomu nerozkazes ako ma jazdit, horsie je, ze niektori si neuvedomuju, ze neohrozuju len seba,ale aj vsetkych ostatnych. Ja by som nikdy nesadla za volant ked by som pila co i len kvapku alkoholu a tiez vzdy soferujem v ramci svojich schopnosti. Nebudem letiet 150 po ceste cez dedinu,aby som sa ukazala, ze sa nebojim. Nemam rada pomalu jazdu,ale nejazdim ako dement, ktori ma zubatu na prednej kapote.

bloncka

rodrigez, ty budes z tych co si to valia v lavom pruhu po dialnici jak nepricetny a ak si to niekto nahodou dovoli, zavadzat ti, zacnes vyblikovat, vyhodis smerovku, akoze nech dotycny raci vypalit alebo sa zacnes lepit, ze??? hovoris o tolerancii...ty? co takto trosku respect aj voci tym, co chcu dodrziavat tu 130 (lebo kazdy nema na pokuty) a zaroven chcu predbiehat napr. taku kolonu kamionov...taki maju pred tebou vacsie pravo, nehnevaj sa. ty bud tolerantny a cakaj, pokym sa takyto clovek zaradi a potom sa taaaak straaaasne ponahlaj, len aby to nebolo do zahuby
nemam problem pustit niekoho a zaradit sa do praveho pruhu, ale urobim to len vtedy, ak mi to situacia dovoluje, nebudem obmedzovat alebo ohrozovat samu seba, prudko znizovat rychlost, aby som sa zaradila a laskavo uhla takym panom ako je rodrigez. caw

marka_

no ano, ja viem, ze nesmiem na to tak mysliet. ved napr. inak by som sa bala nastupit do autobusu, lebo sa zruti do priekopy, do vlaku, lebo sa vykolaji, do lietadla (este som neletela nikdy), lebo sa zruti a do auta, lebo havarujem. ale ja by som fakt chcela len jednu vec. preco, ked ja viem byt ohladuplna na ceste, preco nie su aj ostatni vodici taki? ved aky je problem napr. dat prednost v jazde, nesadnut si za volant, ked pijem alkohol alebo ist pomalsie? ziaden si myslim. vsetky tie poucky, co citam... keby sa dodrziavali vsetkymi vodicmi, vsetko by bolo v poriadku a clovek by sa nebal. aky je problem si prekontrolovat auto, ci je vsetko v poriadku? nijaky... ze niekto nema cas? tak preco nevstane o 15 minut skor rano z postele, aby to stihol?

ewiittaa

lienocka, myslim, ze ten z audinou by to robil, ci mas Z-ko,alebo nie. Su vodici chrapuni, ktori robia bordel na cestach aj ostatnim, nie len tym, co maju na autach Z-ko. NAjhorsie je lienocka bat sa soferovat. Ja som mala 2 nehody, ktore som nezapricinila ja, a po kazdej z nich som sa bala ist na cestu, nie koli tomu, ze by som sa bala soferovat,ale koli tomu, ze som sa bala, kto zase do mna vrazi,aky pako zase bude ohrozovat ludi na cestach. Ale musela som to prekonat,ale davam si velmi veky pozor, zdrkadlo a brzdy su mi najlepsim kamaratom v aute vzdy som ostrazita. Ale myslim si, ze casom ked ziskas cvik, tak sa az tak nebudes bat. Auto je v dnesnej dobe nutnost. Ale snaz sa co najviac soferovat, uvidis, casom to bude lepsie,len to chce cvicit, cvicit cvicit. A ked sa bojis, skor sa nieco stane, ako ked si v pohodke.

lienocka

marka, tiez mam strach z autonehody. nikdy nevies ako sa ti moze zivot otocit, aj nechtiac sa moze stat vselico a clovek skonci na vozicku alebo v base. ale nemozeme na to mysliet ked chceme soferovat lebo ani z domu nevyjdeme :)

lienocka

niektori vodici si na tom naschval zgustnu, u nas je to divocina. neni som jedina co s tym nema dobru skusenost. mam na aute Z-ko, stala som na prudkom kopci na stopke a taky magor s audiou sa na mna nachval lepil a vytlacal ma, jeden z prikladov. neviem co by bolo keby ma slahlo dozaju a oskrela by som mu jeho drahocenny lak :)
ja sa velmi bojim soferovat, keby som nemusela nesoferujem, ale praveze musim zacat aj kvoli robote a to auto je vseobecne velka pomoc. len neviem ako to prekonat.
suhlasim, su len dobri a zli vodici nema to nic s pohlavim.