SRDCE-prolaps chlopne, šelest....

Príspevok v téme: SRDCE-prolaps chlopne, šelest....
yyyyy

ahojte, mámdiagnostikovaný šelest od malička...a pred rokom mi diagnostikovali prolaps mitrálnej chlopne, často ma bolí srdce...a pichá ma....myslíte, že to môže byť tým??? A ešte niečo sa chcem spýtať....už asi dva týždne mi je čudne...na zvracanie..a tak..a už týždeň ma pobolieva okolo srdca a ťaží ma na hrudníku, občas sa mi aj ťažko dýcha..poraďte niekto s podobným problémom...môže to byť aj do chrbtice..alebo psychického pôvodu??? pretože ja sa veľmi bojím že je to srdiečko, a niekedy mi akokeby okolo srdiečka vibrovalo niečo..alebo akokeby som tam mala krče..ďakujem za odpovede

anjelik MT

mne zistili prolaps v 16-tich rokoch,ale nic s tym nerobia...momentalne nemam so sdcom ziadne problemy,ale pred par rokmi ma strasne pichalo pri srdci,aj na odpadnutie mi bolo,dnes mi je uz fajn a neberem ani ziadne lieky,no v diagnoze mam prolaps mitralnej chlopne.

simiq

ahoojtee... mnee zistilii prolaps mitralnej chlopne minulý rok... začalo to tým, že ma neustále pichalo pri srdci... neskôr zistili, že toto pichanie môže isť cez chrbticu, kedže zistili, že mám aj skoliozu... momentálne ma toto pichanie sprewádza skoro každý druhý den... nemôžem občas spáwať na ľawej strane a nemôžem sa ani mooc namahať, napríklad už leen ked sa dlhoo smeje a akoo saa howori, "od srdca", wtedy ma to chytí... občas sa mi stáwa aj to, že sa nemôžem poriadne nadýchnuť, akoby mi niečo tlačilo na srdce, alebo pichalo ostrým nožom...

simca27

aj ja patrim k tam ktory maju prolaaps smitralnej chlopne neviem ci su rozne stupne alebo ako ale co ja viem tak toto sa operovat neda aspon co mi moja lekarka vravela ze tym trpi polovica populacie a a ni o tom nevie a su taky co maju problemy ale mne vravela ze tma nato vplyv psychika aj mne je tazko akoby mi srdce do krcu zvieralo a hlavne po velkej namahe a strese a je to aj z chrbtice hadam to uz horsie nebude

petraa26

mám tiež prolaps mitrálnej chlopne vraj to nieje nič vážne,mám niekedy nepravidelné búšenie srdca a nemôžem ležať na ľavej strane lebo ma bolí pri srdci.

zua

Mne zistili šelest takmer v 33 rokoch, len 1/6.Áno nevládala som behávať(len 6,5 koliečka za 12 min, opuchali mi v lete nohy, bývala som unavená a pri meškaní na vlak príšerne zadychčaná, ako som bežala.Teraz už viem, že to pre to. Nechápem prečo sa niektorí z Vás tak boja. na niečo predsa musíte zomrieť, skôr či neskôr. Závisí od času a ten čas sa dá predĺžiť, ale nie ustavičnými obavami a strachom. Berte to z tejto stránky, je to varovanie od života, mohlo Vás niekedy len tak pri prílišnej záťaži alebo rozčúlení klepnúť a už by ste boli Tam. Takto Vám život iba ukázal prstom dávaj si pozor a váž si života ktorý žiješ, buď dobrý k sebe a neubližuj druhým. Uč sa nehnevať na druhých, nielen navonok, ale aj tak -vo vnútri, v tom skutočnom srdci.

derinka

Mne tiež zistili prolaps mala som pulz až 136, ale zistili mi aj zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Chcem sa spýtať aký asi máte vy pulz a či sa pri prolapse musí pravideľne navštevovať kardiológ?Ešte by som chcela vedieť, či sa vždy pri prolapse musia užívať lieky?PROSÍM NAPÍŠTE REAKCIU

derinka

Mne tiež zistili prolaps mala som pulz až 136, ale zistili mi aj zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Chcem sa spýtať aký asi máte vy pulz a či sa pri prolapse musí pravideľne navštevovať kardiológ?Ešte by som chcela vedieť, či sa vždy pri prolapse musia užívať lieky?Prosím napíšte mi reakciu

innocence101

Presne pred rokom som prekonala chripku, prisla som k doktorke so silnym busenim srdiecka...a...mam prolaps mitralnej chlopne. dlho trvalo kym mi zabrali lieky, ked ich beriem je fajn ale pravdu povediac neviem si predstavit co by bolo keby som ich prestala brat...mam obdobia dobre ale aj zle...niekedy sa mi stava a to je väcsinou nad ranom okolo 4.00h ze sa zobudim na velmi rychle busenie srdca s tym ze mam pocit ze sa nenadychnem prejde to a je zase vsetko ok...cez den mi je fajn...len sem tam v noci su tazkosti...22 rokov som bola zdrava, som osoba kt. nemusi tabletky kt. uz len pri sumivom celaskone si mysli ze je velmi chora a kde to ze som mala brat lieky kazdy den...bolo pre mna strasne...no stalo sa a to co mam je pre mna velka zataz a trapim sa...no co uz, preto si treba zdarvie vazit a od tej chvilke kazdemu prajem len a len zdarvicko