moj zivot nema buducnost...

Príspevok v téme: moj zivot nema buducnost...
janka003

ahojte..v zivote mi nikdy viac nezalezalo na nicom bviac ako na mojom vzdelani praci a mozno aj kariere-kedze mam blbe detstvo blbych rodicov, nemam kamaratov/tky proste nic...
lenze teraz doslo na lamanie chleba...potrebujem si vybrat vysoku skolu lenze pre mna vhodne povolanie neexistuje:
1. straasne som tuzila ist na letectvo za pilotku-nevezmu ma pretoze nedostanem potvrdenie od lekara pre problemy so zrakom
2. nemozem mat velmi sedave zamestanie v buducnosti pretoze pred 5rokmi som mala zlomene 2stavce na chrbtici a mam ich zle zrastene a pri dlhsom sedeni ma boli cela chrbtica:(
3.nemozem mat zamestanie kde sa vela chodi, stoji pre problemami s oboma kolenami
proste neviem absolutne vymysliet normalne vhodne povolanie pre seba neporadite mi??
prosim
vopred dakujem Janka:)

rebeka 12

Janka OO3,moja dcera ma na vyske spolubyvajucich,ktori studuju skolu,na ktoru sa dostali.Neni to podla chuti,no vraj s titulom sa skor zamestnaju

janka

Vykašli sa na to. Je úplne jedno akú VŠ skončíš. Môj príklad: chcela som ísť na zdravotnú - nevzali ma, vyštudovala som ekonomiku - ale tú som nemala rada, VŠ mám techniku, hutnícku fakultu - to ma bavilo ale do práca nebola, náhodou somsa dostala učiť na ZŠ - a to ma neskutočne baví!!!(ale zase nemám celkom potrebné vzdelanie, takže ešte musím študovať 3 roky). Život ti prinesie do cesty veľa zmien..........

joni_

a co tak ucenie, ako ucitelka si sama vyberas ci budes pocas hodiny sediet za katedrou alebo sa poprechadzas po triede, alebo ked si chcela to letectvo - myslim ze to ma blizko nejakym vedam fyzika, matematika, mohla by si potom prednasat, alebo robit vo vede, vo vyskume, alebo mozno aj niekde pri letectve len nie priamo ako pilotka.... no to su len take moje zamyslenia
co ta vlastne bavi okrem pilotovania?

majka_

Janka... podla mna je velka somarina, ked vravis, ze nemas buducnost. Mne hrozil invalidny vozicek, zdravotne problemy budem mat do konca zivota. Dlho chodit nemozem, lebo som unavena a byva mi nevolno. Ale aj napriek tomu som na vysokej skole soc. prace, kde je uplatnenie siroke a mozem si vybrat, co budem robit. Otazne je, ze ci budem mat stastie sa zamestnat. Ale to, ci sa zamestnam je otazne pri vsetkych povolaniach. Takze fakt nerozmyslaj o vrabcoch, o tom, ze co budes robit, ked... a radsej sa sna ZIT!!!

joni_

moj otec mal zlomane 3 stavce a sucasne hrudnu kost, bolo to hrozne, bali sme sa najhorsieho, ze to mozno neprezije, ale vdaka Bohu dostal sa z toho a normalne chodi do prace. Ma sedave zamestnanie, sedi pri PC a riesi to tak ze ma specialnu stolicku a ked ho boli chrbat, tak sa zdvihne a chvilku sa prejde na WC alebo uvarit kavu, caj.... no a musi trosku cvicit - spevnovat chrbtove svaly aby ta zataz nebola len na stavcoch, da sa to zvladnut, este mas buducnost, neboj sa
alebo sa porad s tvojim lekarom co by ti odporucil, ci nemozes este nejak zlepsit tie kolena a chrbat rehabilitaciou alebo tak...

fraisee

no najprv treba mat tu vs a az potom sa zamyslat nad dalsimi kriteriami, lebo to je este velmi dlha cesta.
akoze a zdravotne pomaly kazdy druhy kripel a musi robit, takze sa o seba az tak neboj.

fialocka

Mila Janka, nehnevaj sa, ale mam pocit, ako keby si si hladala vyhovorky, preco nemozes dosiahnut to, co chces. Je mi luto ze si to v zivote mala tazke, ale teraz je ten cas ked to sama mozes zmenit, tak preco si klast prekazky pod nohy... vyber si nieco, co ta bavi, co by si chcela v zivote robit a to ostatne sa vyriesi same, uvidis. Neber na take veci ohlad. Sustred sa na to podstatne, aby si potom nelutovala, ze si sa dala tak lahko odradit. Drzim palce

usiko

janka 003....no, tvoj zivot nema buducnost...esteze ti ludia, ktori napriklad prisli o ruku, nohu, o moznost chodit, este stale vidia svetlu buducnost pred sebou a snazia sa, aby sa kazde rano zobudili a prezili den s radostou.....a ty, co mas obe ruky a nohy, chodis, si mlada, mas zivot pred sebou...ty nemas buducnost.....zaujimave....

hmmmmm

tak si vyber daku inu alternativu, v zivote malokedy ide vsetko podla nasich predstav...ake mas inak poskodenie zraku?..neda s ato operovat?...poynam niekolko ludi, co sa nedostali na svoju vysnivanu skolu, boli rozhodnuti, ze to jednoznacne skusia o rok znova a nakoniec ostali na prvej skole, lebo ich to celkom zacalo bavit ...takze porozmyslaj, co by ta bavilo...a co sa tyka problemov s kolenami, tie ma dnes kazdy druhy a nevyberaju si podla toho buduce zamestnanie