16 rokov a samé zákazy

Príspevok v téme: 16 rokov a samé zákazy
hm-

Je normálne, že baba má 16 rokov a rodičia jej zakazujú aby šla von s chalanom,keď je chorá aby ju prišiel pozrieť?Zakazujú jej to v tom zmysle, že jej nedovolia byť s ním každý deň možno len 2-3 krát do týždňa a dosť, je to normálne?A popri tom tvrdia,že to je pre jej dobro.Kamarátky k nej môžu chodiť koľko chcejú ale jej chalan vôbec.Je to normálne?

3nt

nedivim sa ti.ani mne by to nestacilo.ale je pravd aze ty mas 16 a z jednej strany maju rodicia pravdu.aj ked nie uplnu.musite si este chvilku pockat a potom to bude ok.aspon sa vyskusate ci to vydrzite:)

peto,,

Som chalan mam len 18 ale musim sa vyjadrit aj ja k tejto teme.Tu nizsie co hm- pise o tom chalanovi sa mi zda byt celkom ok a sialene zalubeny. Niesom rodic ale nie je to od jej rodicou aj trosku zly postoj? preco ho hned posudzuju a ani ho nepoznaju, myslim, ze to tu bolo pisane ak rodicia spoznali chalana dovolili viac. Jej rodicia by boli najradsej keby s nim nechodila ale co ak je to ten spravny chalan ktory by sa o nu vedel v buducnosti postarat? nemali by ho spoznat a az potom odsudzovat?

hm-

Robí pre mňa napr. míňa na mňa fakt veľa peňazí- nie, že sk ma kupuje ale keĎ kúpi darček tak stojí za to. Odsť často má veľa učenia ale aj tak na mňa čaká 3 hodiny v meste aby sme sa stretli. Nesedí v bare ale napr. na lavičke alebo sa prechádza. Potom príde domou a namiesto toho aby spal sa učí do 12 v noci a len preto , že čas na učenia minul so mnou.Vyznáva mi lásku veľmi.A ja som mu vravela aby si našiel záluby ale on tvrdí, že nič ho bezomňa nebaví, že nedokázal by si odpustiť keby čas so mnou vymenil za niečo iné. robí všetko čo sa dá aby sme boli spolu okrem dôležitých vecí.V našom veku je dôležité v podstate len učenie a on ho nezanedbáva aj ke´d sa učí dolho do noci ale naučí sa. Či sa zmení to neviem povedať on je jedinečný úplne iný ako ostatny chalani čo poznám.A či by ma vymenil? tiež tažko povedať. Sme sa o tom bavili a povedal, že nikdy, že som preňho jediná. Nič mi nedáva pocit aby som si myslela niečo iné.Čas nemá aby bol s nejakou inou babou.
On má výšku na ktorú by chcel ísť a veľmi lenže sa mi aj zdôveril, že jeho najväčší sen je mať rodinu. Preto možno robí pre mňa toto všetko. Túži po niečom čo bude možno za 10 rokov ale už teraz pre to robí všetko. Je obronský romantik ale vie, že z lásky sa nedá vyžiť. Cez prázdniny mal brigádu a peniaze minul naozaj na to čo potreboval. Bola som toho svedkom.

pre hm

ahoj, neda mi k tomu sa nevyjadrit. v prom rade by som sa ta chcela spytat, co take vsetko napriklad robi pre teba tvoj priatel, lebo pises, ze robi pre teba toho vela, tak chcela by som vediet ze co vsetko. dalsia vec, to, ze sa vzdal svojich kamaratov? tak to je podla mna jeho hlupost. Ked ho uz omrzis, tak s a potom vzda teba, lebo najde cloveka, ktory ho hocari tak ako ty a potom uz budes pase? Dalsia vec co sa tyka tvojich rodicov, sama chapes, ze to co vravia je v pohode- bud rada, ja som mala tvrdy rezim doma, teraz mam 23, moji sa mi do zivota nestaraju,ale vzdy vedia kde som, ak som na tyzden u priatela, kedze pracujem v meste kde byva on, tak vedia, ze tam budem tyzden. vychadzame spolu super,a aj ked nevyzaduju odomna aby soms a im spovedala, vzdy im poviem kam idem, s kym idem, uz len koli tomu, ze viem, ze su to rodicia a o svoje deti sa budu bat vzdy a viem, ze su radi, ze vedia kde som, uz len koli tomu, keby sa nieco stalo, clovek nikdy nevie.. a aj som im podakovala, ze ma nenechali sa flakat po vonku a ze ma dobre vychovali. A dalsia vec, laska nie ej o tom, ze sa vzda svojich snov, aby bol len s tebou, ty by si vazne chcela chlapa, ktory sa stale drzi len tvojej sukne a nic bez teba neurobi, ved to je na psychiku, casom si ta zacne privlastnovat a bez neho neurobis ani krok. Ja by som nechcela chlapa, ktory by siel napr. na VS len koli mne, keby popritom snival o inej, ved to je chore. \ja tziez nie som s priatelom kazdy den, aj ked obcas sme spolu vazne malo, ale vo vztahu su aj ine veci a ine problemy ako tieto co mate teraz. Hlavne by si mala priatelovi povedat, ze by si mal najst nejaku cinnost, ktora ho bude bavit, najst si kamosov, lebo takto to nepojde dalej, ver mi. Chlap ma byt chlap, existuju kompromisy a on bude musiet respektovat zelanie tvojich rodicov, kedze do dospelosti ti este chyba dost. drzim palce,a by si si cim skor uvedomila co ej pre teba dolezite. A BTW ja som si tiez v 16tich myslela, ze on je ten naj a neviem co, ale ver tomu, ludia sa menia a hlavne chlapci, o rok sa moze zmenit na nepoznanie. Tak sa na neho velmi neviaz,aby ta zbytocne takymto spravanim netrapil.

hm-

podľa mňa je to možno OK. Dôverujem svojim rodičom a viem, že chcejú dobre pre mňa. Ale je tu problém s ním ak si prečítate to čo píšem.
Čo sa týka tej výšky on by to spravil, že by šiel tam kde ja aby sme mohli byť spolu.A 3 krát niekedy je to veľa niekedy málo. Niekedy potrebujem byť s ním, že mám problém a potrebujem sa vyrozprvať ale nemôžem ísť za ním

normalne?

no trikrat do tyzdna ste spolu a nepaci sa ti?? ja by som skakala dva metre keby to mozem..ale okej...no lenze teraz si predstav ze pojdete na vysku...kazdy inu co vas bude bavit (alebo pojdete aj na vysky rovnake len za to aby ste boli spolu?) a predstav si ze budete moct byt spolu raz dvakrat do tyzdna...potom co urobite?? rozidetesa kvoli tomu?? to je blbost nie?? pouvazuj nad tym...a preboha si este dieta mas 16..naozaj trikrat je dost to este obdivujem tvojich rodicov a vaz si ze ti natolko doveruju...

hm-

o jeho rodičoch sa nebavíme vôbec pretože sa do nášho vztahu nepletú. Môže isť von kedy chce a s kým chce. Možno aj preto nedokáže pochopiť obavi mojich rodičov.

majka_

tak nech ta berie aj s tvojimi rodicmi (mozno jeho buducimi svokrovcami). fakt hadat sa kvoli rodicom... mali by ste sa skutocne normalne porozpravat, lebo v buducnosti pridu problemy este vacsie nez problemy s rodicmi a ked sa kvoli tomu budete hadat, tak sa zabijete. nech tvoj chlapec berie tvojich rodicov takych, aki su. ake by mu bolo, ak by tebe prekazali jeho rodicia a mala by si nieco proti nim (lebo z toho, co si napisala, tak tvoj chlapec nema rad, ked ta tvoji rodicia obmedzuju)? asi by nebol nadseny. tak sa o tom normalne porozpravajte.

duro

pre hm- : no neni to normalne , ale vies oni sa boja ze ta pretiahne po slovensky povedane :)Niesu to rodiacia prave tí co podporuju vztahy násťročních :)Tak nevrav ze kde ides ne? a nevod si ho domov .