16 rokov a samé zákazy

Príspevok v téme: 16 rokov a samé zákazy
hm-

Je normálne, že baba má 16 rokov a rodičia jej zakazujú aby šla von s chalanom,keď je chorá aby ju prišiel pozrieť?Zakazujú jej to v tom zmysle, že jej nedovolia byť s ním každý deň možno len 2-3 krát do týždňa a dosť, je to normálne?A popri tom tvrdia,že to je pre jej dobro.Kamarátky k nej môžu chodiť koľko chcejú ale jej chalan vôbec.Je to normálne?

normalne?

no takze...mam 21...s priatelom chodim od 18. mama mi s nim normalne nedovolila chodit ale som nejak ju uprosila...dovolila mi byt s nim 1 za tyzden...raz!! a to som mala uz 18. a takto to pokracovalo aj v 19 tich a teraz som na vyske a on je doma takze aj tak sa vidime len cez vikend ale aj to len RAZ sobotu lebo ked chcem byt s nim viac tak dostanem vynadane ze ani nie som doma a treba pomahat a ze cely svet sa toci len okolo priatela a blablabla...proste pritiahnute za vlasy..ale nic s tym nespravim lebo ked si otvorim usta tak vytiahnu to ze ma zivia a zatial budem robit co chcu...hnusne?? co uz nic s tym nespravim..iba rychlo brigadovat zarabat si..nastastie priatel je taky ze caka...on je starsi a pracuje ale pocka na mna..

moniqa87

tak potom je tvoj priatel velmy nezrely, ak sa na to pozera takto a hada sa s tebou kvoli tomu a teraz mi to uz pripada tak, ze ty s tym nemas problem, ale kvoli tomu mas problem s nim a ak to on nechce akceptovat a nechce sa s tym zmierit posli ho do kelu, ak ta ma rad, tak to pochopi a bude vediet, ze sa to cas som zmeni

hm-

lenže môj chalan to nevie prijať. Stále sa hnevá, že ma nechú pusitť, že ma nemôže prísť pozrieť a my sa za to stále hádame a už sme sa aj rozišli pár krát skoro kôli tomu

hm-

lenže môj chalan to nevie prijať. Stále sa hnevá, že me nechú pusitť, že ma nemôže prísť pozrieť a my sa za to stále hádame

Piera

ja mam 31 a som na tom uplne rovnako. byvam u rodicov (docasne) a navstivit ma nemozu ani kamaratky, nie to este frajer a ak som viac ako 2-3 za tyzden vonku, tak je zle. najnovsie som dostala vynadane, ze som vcera - v sobotu prisla az o pol noci domov. pytam sa ja, je to normalne?

básnik

PÍŠEŠ, ŽE RODIČIA PROTI TEBE ZBROJA,
NO ONI SA O TEBA IBA TROŠKU BOJA.
MONIQA TI TU VEĽMI DOBRE PORADILA,
ABY SI SA S RODIČMI ZA TO NEVADILA.
-
BYŤ S PRIATEĽOM 3 X DO TÝŽDŇA JE DOSŤ,
PRETO SI UŽÍVAJ TY EŠTE SVOJU MLADOSŤ.
ASI SA MÁTE S PRIATEĽOM VEĽMI RADI,
NO KAŽDÝ TI ZO SRDCA URČITE DOBRE RADÍ.
-
ASI TERAZ VEĽMI BOLÍ ŤA SRDIEČKO,
ALE TY SA USMIEVAJ AKO TO SLNIEČKO.
VEĎ AK SA S PRIATEĽOM TAK VEĽMI MILUJETE,
TAK AJ 3 X DO TÝŽDŇA SPOLU VEĽA ZAŽIJETE.
-
NA RODIČOV SA PROSÍM UŽ VIACEJ NEHNEVAJ,
RADŠEJ SI S KAMARÁTKAMI PO VONKU ZABEHAJ.
A S PRIATEĽOM NECH MÁŠ VZŤAH EŠTE DLHÝ,
ABY TI HO NENAHRADIL UŽ ŽIADNY DRUHÝ.

moniqa87

lenze si vo veku kedy estelen dospievas a v tomto veku sa bohuzial, vela mladych ludi zmeni prave k horsiemu, za take dva roky ak nesklames ich doveru bude vsetko uplne inak, len im musis stale dokazovat, ze si zodpovedna, ber to aj z ich strany, ja keby som mala dceru ktora ma uz od 15 priatela tiez by som robila zozaciatku uste opatrenia a vazne to nemas az take zle ako si myslis...
ja som s priatelom zacala v 17, uz vtedy bola mama na pozore, ze len co sa zhorsim v skole vsetko mi zatrhne, velmi som sa snazila jej dokazat, ze som zodpovedna a ze sa na skolu nevykaslem kvoli chalanovi (tak ako to urobila ona), dokonca som sa v skole zlepsila, ale tak teraz mam uz 21, uz mi do toho zasahovat nemoze, dokazala som jej ze to vladnem, no este aj teraz ma nejake take vylevy, ze aby som skolu nezacala kvoli nemu flakat a to som uz dospela, viem co chcem a vsetko... no pre rodicov budes vzdy dietatom... nanestastie aj ked uz budes dospela, no zatial nie si, tak to ber s rezervou, uvidis, ked raz sama budes matkou ake to je...

fialocka

to sa asi neda celkom pochopit... ja studujem na vyske, viem sa o seba postarat a aj tak sa niekedy ku mne spravaju ako k decku. Rodicia su proste taki. Skus sa ich na to opytat, ze preco tvojho priatela nechcu pustat k vam, co viac mas este urobit aby ti doverovali, ze si myslis ze na to nemaju dovod... hlavne v klude, nekricat.