Ženy medzi 45-60 rokom

Príspevok v téme: Ženy medzi 45-60 rokom
mia

Ahojte všetky -prechodové- žienky. Máme všetky rovnaký problém tak napíšte ako na to, nech aj mladšie sa pripravia. Ja napr. nemám návaly tepla ale strašidelne rýchlo priberám a katastrofálne rýchlo mi ubúdajú sily. Myslím tým dobehnúť na autobus, vyliezť po schodoch pár poschodí, dovliecť pár tašiek s nákupom a pod. A nie je to iba tým priberaním. Som z BA a keby mal niekto záujem, rada by som dala dohromady partiu žien, s ktroými by sme chodili cvičiť- trochu pohybu a veľa smiechu, aj by sme poklebetili a tak. Čo vy na to? teším sa na vás

emi33

V menopauze žena nepotrebuje toľko kalórii ako v plodnom období života, preto musí celkom zmeniť životosprávu a jest oveľa menej. Umelé hormóny nie sú to najlepšie, skôr nejaké prírodné preparáty. Ja osobne som užívala a ešte užívam Balancer, objednal mi ho manžel na internetovej stránke mojezdravie.sk je veľmi dobrý (myslím ten Balancer) a má aj veľa ďalších priaznivých účinkov. Dajú sa pridať aj ďalšie prípravky, podľa toho ako veľmi zle sa žena cíti. So mnou to riadne zamávalo(návaly, potenie, nervozita, nespavosť, 7 kg navyše) brala som Balancer, LKVB6 a Klíčkový olej. Teraz to už mám pod kontrolou, len Balancer užívam ešte obdeň jednu tabletku.

daniela69

zienky,tak ja som v prechode uz viac ako 5rokov...a to mam 43r.Zacalo to tak ze mi meskal menzes 3tyz.tak som sla na gyndu,ze najskor tehotna,lebo druha moznost ma teda nenapadla:) Testy potvrdili ze vajecniky sa scvrkli a estrogen nieje.Tak som brala hormon.lieky a po 3r. som si povedala dost je to chemia a presla som na bilinne kvapky ktore si sem tam dam lebo zabudam a mam sa fajn!! Bola som aj na dezinometrii a zatial ok.Navaly tepla pominuli..len s tou vahou si treba dat pozor.lebo tiez sla rychle hore ale 8kg som uspesne dala dolu:)

Inel

mam 46 rokov menstruaciu nemam asi 4 mesiace .Pred 3tyzdnami mi zacali navaly tepla silne bolesti a tocenie hlavy .Ked sa to po 3 dnoch stupnovalo sla som do lekarne kde mi lekarnicka poradila vyzivovy doplnok Mabelle a musim vam napisat ze po 4 dnoch nastala neskutocna ulava navaly a bolest hlavy zmizly.jedno balenie som uz vyuzivala ale treba to brat dlhodobo

vierka

poradte, mam problem,
som 56rocna a uz polroka mam trhliny na vonkajsej strane posvy pri hradzi. Lekar mi predpisal Ovestin krem a Vagifen tabletky. Ani jeden pripravok mi nepomaha.Vie mi niektora z vas poradit?

majkaaa

Pre In 123...aby sex nebol utrpením,kúp si v lekárni lubrikant. Je to skvelá pomôcka,vravím z vlastnej skúsenosti.
Ja zas v poslednej dobe na sebe badám,že som viac zraniteľná. Možno inokedy by som si nejaké slová ani nevšimla,teraz to viac rozoberám a viac sa ma to dotkne. Nemám nálady také,že som zlostná,že by som kričala a hádala sa,len tá precitlivelosť je väčšia. A často cítim takú únavu,resp. teraz sa tomu hovorí syndróm vyhorenosti,či tak nejak. Snažím sa voči tomu bojovať,aj tú pamäť cvičím,tej angličtine som začala teraz venovať viac času,a čuduj sa,ono to ide. Netvrdím,že ako nejakej tínedžerke,ale dá sa. Zisťujem,že musím dávať väčší pozor na pribúdajúce kilá.Proste sa začínajú lepiť akosi rýchlejšie,tak sa snažím proti tomu bojovať. Poviem si,musí sa to dať,však inak by bola každá žena po prechode obézna.Nesmieme sa tomu poddať a hovoriť si,že to je prechodom. Ja menzes ešte ako tak pravidelný mám,sú také výkyvy,čo znamená,že už do toho idem,ale zatiaľ tie návaly ma obchádzajú. Neviem,čo ma ešte čaká,už teraz cítim nejaké tie zmeny,ale dôležité je,nepoddávať sa. A nepodceňovať nič,radšej navštíviť pre "hlúposť" lekára,ako čosi zmeškať. Ja mám napr. teraz väčší strach z toho,že by som zostala v tom,ako za mlada.

mariana

baby,ja som už po 40 a už mam take príznaky navaly tepla atd.A to v 40 som už nemala menzes a potom som také príznaky a prosila by som o radu ako ho zbavit také príznaky lebo fakt mi to ide na nervy

viky

zdravím... nie som síce ešte tam, ale poradím, ak moju radu príjmete... Pite na litre čaj zo šalvie...!!! poznám známu, ktorej mama aj sestra už od 40 pijú tento čaj.. a musím uznať, že známa je krásna, rezká a ničím "prechodovým" nenarušená žena: Má 48 rokov!!! Tak Vám držím palce všetkým a niekedy za 7 rokov si spomente na mňa. Vaša 42 r. Viky

neva

RNG
Probioka beriem už viac rokov, ale chcem sa spýtať, čím to je, že mi je strašne spatne - úplne nevolno ak užijem zinok a ešte horšie, ak si dám selén. Je mi na odpadnutie, mám pocit, že budem zvracať.