CKD, TKD, SKD >> Ketogennia, ist do ci nie?

Príspevok v téme: CKD, TKD, SKD >> Ketogennia, ist do ci nie?
mrx

Zdravim, nenasiel som tu o tom ziadnu temu tak zakladam. Chcel by som sa spytat na vase skusenosti a znalosti s ketogennovou dietou. (KD)
Strucne popisane: jedna sa o bezsacharidovu dietu. Princip je uplne zo stravy vynechat cukry tak aby telo bolo nutene prepnut do rezervneho rezimu, kedy spaluje a cele telo pohanaju zasoby >> tuky. V tomto rezime ziju trebars zvierata pocas zimneho spanku a tiez trebars narod Inuitov na dalekom severe, kde zdroje cukrov prakticky neexistuju. Vyhoda diety je, ze clovek nemusi spotrebovat tisice KJ cuktov aby spalil i nejaky tuk, pretoze telo ziadne cukry nema. Nevyhody presne nepoznam, pretoze sa o nich sporia. KD sa vyuziva v medicine na liecenie epilepsie, niektori autori na FIT weboch tvrdia, ze vazne skodi telo, kedze ho proces ketogennezi silne prekysluje.
Tuna su nejake clanky co som zatial nacital:
kulturistika.ronnie.cz
c-2025-ckd-cyklicka-
ketogenni-dieta.html

www.keto.org

en.wikipedia.org
Ketogenic_diet

Diky za akukolvek pomoc.

buduci golem

podla niektorych ide o to, ze ketoza nie je to iste, co ketoacidoza
takze to prekyslenie nemusi nastat vzdy, aj ked moc nerozumiem tomu rozdielu, nie som az taky odbornik
ale osobne by som skor riesil sacharidove vlny, ckd je prilis extremne

mrx

Pardon, tuna som to postnut nechcel. Zle som zadal pismena a nevsimol si ze mi to zmenilo temu z "Diety" na "Ostatni"