Učiteľky, kuk sem!

Príspevok v téme: Učiteľky, kuk sem!
dobráučka

Ahojte vsetky ucitelky a ucitelia! Zakladam tu temu pre nas, aby sme si mohli pokecat, poradit a tym vlastne trocha odlahcit psychiku, ktora je v nasom kazdodennom strese dost zatazena. Na webe mi taketo forum pre ucitelov chyba.(Ak viete o nejakom, sem s nim!)
Moja prva otazka pre vas znie: ako bojujete s novym skolskym zakonom v praxi?

rastina

No dobre ucitelky mali by Ste uz ist spinkat, lebo zajtra mate urcite tazky den a vobec takto ponocovat v tomto narocnom povolani.Budem na Vas zajtra mysliet, ked budem na obede Vy uz budete kracat domov. Tak dobru noc vsetkym.

rachab

Dobraúčka, som známa "vyhadzovačka". Nedám si skaziť nervy a hodinu neposednými ignorantmi. Keď niekoho vyhodim, stoji na chodbe a musim ho vidiet celu hodinu (mame v triedach okna na chodbu). Ked niekoho vyhodim, to ticho v triede by sa potom dalo aj krajať:) Inak skola sa nam zamyka a bez priepustky nikto neodide, cize uteku sa nebojim...

rachab

Dobraúčka, som známa "vyhadzovačka". Nedám si skaziť nervy a hodinu neposednými ignorantmi. Keď niekoho vyhodim, stoji na chodbe a musim ho vidiet celu hodinu (mame v triedach okna na chodbu). Ked niekoho vyhodim, to ticho v triede by sa potom dalo aj krajať:) Inak skola sa nam zamyka a bez priepustky nikto neodide, cize uteku sa nebojim...

dobráučka

Zastupovala som v skolskom klube popoludni a tam sa ti za 1 den nazbiera 4-5 hodin. A zastupovala som aj na 2. stupni, v case, ked som mala "okno", teda u mna v triede bola ina ucitelka, napr. ta, co uci vlastivedu a ja som mala volnu hodinu.

rachab

Rastina, tak to az nemozes zase brat. Lebo su ucitelia a ucitelia. Ja ucim napriklad matiku a moji chudacikovia pisu kazdu chvilu pisomky. Takze ja namiesto vecernej telky vymyslam a hladam priklady a opravujem a opravujem:) Ale poznam velmi dobre uradnu pracu. Robim popritom aj ekonomiku, takze chapem aj Teba:)

dobráučka

Rachab: nechcem tu pochybovat o tvojich pedagogickych kvalitach, ale ziaka nesmies vyhodit z triedy!
Daj si potor, aby si z toho nemala "pruser". Nam sa na skole raz stalo, ze ucitelka podobne vyhodila ziaka za dvere, on utiekol zo skoly a nevratil sa domov ani vecer...potom ho hladala policia a nakoniec vysvitlo, ze si chcel dokonca siahnut na zivot! nastastie to nespravil. Nikdy nevies, co sa odohrava v dusi toho dietata...

rachab

Dobraúčka, zalezi od vedenia na skole. Pocula som, ze su skoly, kde musis sediet do stvrtej ci ucis alebo nie. My mame v tomto holubnik. Nikto Ta nesleduje, ci si tam alebo nie. Mne to vyhovuje, radsej si vezmem opravovat pisomky domov:) My mame velmi vela volna a same skolske akcie. Riaditel chce byt dobrucky ku ziakom, my mame skor problem dohnat zameskane ucivo, lebo nasi ziaci su dost vymletí:)

rastina

Dobra ucka a kedy si zastupovala? pretoze ja nemam pocas pracovnej doby 45 minut volna kedy by som sla zastupit kolegynu, ja makam od siedmej do stvrtej s polhodinovou prestavkou a ked je nejaka kolegyna na dovolenke tak taham do vecera a robim robotu za nu a nemam to zaplatene nadcasom.A potom ked idem na dovolenku ja tak maka ona do vecera.