Samovražda

delissa

No ked si sama k tebe sadla, tak nie je o com:) minimalne sa jej nehnusis:))
Ja ked sa niecoho bojim, predstavim si, co najhorsie sa mi moze stat, dopredu sa s tym vyrovnam a idem na vec. No, co najhorsie sa ti moze stat, ked ju oslovis? Prinajhorsom odmietne, predpokladam, ze do uchylov ti nevynada, ci...? a ako ju oslovit? Normalne jej povedz: "Mozes na chvilu?" a pokracuj. Vecne, kratko, to zvladnes.
A ak by si to nahodou nezvladal, plati moja rada ako sa ohladom partnerky rozpravat s rodicmi, ked budu do teba hucat: Nemam partnerku a ani nebudem mat, tym koncim rozhovor, prosim, respektujte to." Povedz to normalne, nekric. Ak zacnu znova, dohovarat ti atd., povedz len to iste (vola sa to asertivita, specialne tato schema sa vola pokazena platna - po novom skor cdcko :) )

slnko331

mnn,
no vidis, ked trosku premyslas, tak aj partnerku by si mohol mat, ved ked sa bojis ju niekam pozvat, tak si zisti jej mobil a napis jej sms, a tak ju skus pozvat.
Ved premyslaj urcite na nieco prides.

mnn

ad sikana: ja uz nemam problemy so sikanou, to bolo na ZS (4 roky), potom na gympli (8rocne) sikana bola len tak 2-3 roky, potom sa uz moji spoluziaci uvedomili. Teraz sa to da, obcasne urazky, a prezyvky su nic oproti tomu com som si predtym vytrpel.

ad stuzkova (delissa): fakt diky za rady, ale v tom je ten problem - tesne pred. Ja musim mat tanecnu partnerku uz teraz. No ako teraz nad tym rozmyslam, tak v triede je jedna spoluziacka, ktora je tiez dost uzavreta (navonok- v triede), ale ma to jeden hacik - Ona ma ine kamaratky z inych tried (zo 2-3) a takmer vzdy je cez prestavky niekde na chodbe (asi s tymi kamoskami). Problem je v tom istom - nadviazat s nou kontakt. Obcas som s nou na hodine sedel, ked sme daco robili v dvojiciach, raz si dokonca sama ku mne sadla (sedel som sam), ale to bolo uz asi mesiac dozadu. keby nie tak R 614 Zemplin to isti (1:02).

jaika

Mne sa zda, že tie baby, čo ma šikanovali na ZŠ tak sa im to všetko vratilo. mne sa posmievali, že mam krivy nos. A teraz? Videla som jednu z nich a ma ho väčší odomna,lebo ja som so ho dala spraviť :)), ďalšej zomel otec na rakovinu a mama jej vyskočila z okna. Ďalšia ma riť tučnu o 5krat viac ako keď som ju videla pred 5 rokmi. No a poslednej robila naschval zle učitelka na SŠ, chuderka aka bola z toho neštastna, že aj ju niekto šikanuje a to len preto, že tu školu nezvladala a mala same päťky, nakoniec prestupila na inu a tu ani nedokončila lebo sa nevedela učiť, takže je doteraz bez výučneho listu :))

cheatet

zakuklena a kazdy den nieco ze? Ani den kludu a pokoja. Nenavim ta. Zalobaba. Piˇa. Plocha tabula. Smrdis. Si spinava. Trci ti vlozka. Mas naopak nohavice. Si po*rana. Blba. Krava. Atd atd. Kondomy v peracniku, popisane telo, veci. Vyhodena taska v kosi. Ukradnuta desiata. Zalovanie na kazde slovo, co som povedala, na kazdy tahak, co som pouzila, nik mi neporadil pri tabuli a ak, tak niekto inny to vyzradil. Bitky, nadavky, ponizovania. Ze? Az v 9. rocniku, ked som s mamou podala oficialnu ziadost na preradenie do inej skoly, sa to konecne zacalo riesit s triednou, riaditelom a aj s rodicmi a zrazu boli vsetci mili. Ta, co mi to sposobila, je vraj v dakej sekte ci co. Vedy kraska, dnes vraj baba o ktoru nezakopnes.

zakuklena

optmista to je pre teba sikana? ze ti baby fajcili na izbe? tak to si sa teda so sikanou ani nestretla...

neviem co by si robila ako dieta este na zakladnej skole ktore by dali do nevej triedy nikoho by nepoznalo od piateho rocnika a tam by sa to vsetko zacalo...

kazdy den cez prestavky posmech, ako smrdis, ako ti skacu prsia ked behas, za chrbtom ci do oci neustale ukazovanie prstami tak sa to rozrastlo aj do inych tried lebo sme mali spolocne telesne vychovy, schovavanie tvojich veci, ci zhadzovanie zo stola, ani cez hodiny nebol klud hadzanie smeti do vlasov z kazdej strany, pichanie kruzidlom, ci perami komu sa kolko ciarok podari na mne spravit...ked som sa branila riesili to ze ma pritlacili k stene chytili no proste islo to so silou... ustilo to cim dalej tym to bolo horsie tak som prestala chodit do skoly bola som mala zaskolacka tym padom som mala hrozne znamky neospravedlnene hodiny uz socialka mala ku nam prijst a vziat ma rodicom lebo sa o mna "nestaraju" pritom oni o tom ani nevedeli ze sa nieco deje pretoze som to zakryvala ako sa dalo... a co ucitelia? abolutne nic videli co sa deje kolko krat som im to povedala, kolko krat sami videli a nic... kazdy den som sa tulala mestom lebo doma ma uz kontrolovali ci tam nahodou niesom tak v zime som bola von az som nedostala taku anginu a bola som len rada ze 2 tyzdne som na chorej... a k teme samovrazda... ano mala som sto chuti s tym mojim mladym zivotom skoncit dostavala som zachvaty placu a zlosti zamkinala som sa do izby s tabletkami a nozom ale nikdy som nemala dostatok odvahy to urobit...no az na jeden krat vyjedla som nejake tabletky ale nakoniec som mala z toho "len" akoby crevnu burku tyzden ci dva zvracania a hnacky... chodila som nakoniec k psychiatricke dali mi kreslit, dali mi iq testy nezaoberali sa vsak sikanou ale mnou ze som proste na hlavu... nakoniec iq zistili ze mam nadpriemerne no ale nic sa nezmenilo nikto nic nerobil. nakoniec moja mama isla do nasej triedy predomnou a predvsetkymi sa rozplakala nech ma nechaju na pokoji, otec ten navstivil rodiny tych co mi najviac ublizovali a zrazu boli ku mne vsetci mily no bol to posledny rok 9ty rocnik...no zo znamok co som mala a znizeneho sebavedomia dostala som sa akurat tak na ucnovku ucila som sa aby som zvladla prijmacky a zvladla som ich na vybornu tam sa mi zacal novy zivot, mali ma radi tam som zahadne nesmrdela, nevadilo im ze som bola tucna, ze som mala velke prsia, odisla som z nasho mesta bola som na intraku bolo fajn nasla som si tam vela priatelov. Nik nevedel co mam za sebou... a doteraz to nik nevie iba moja rodina a "deti" zo zakladnej skoly co vyrastli su z nich dospelaci, ked sa teraz s niekym stretnem pekne sa pozdravim vela ludi ma ani nespoznava ked ma spoznaju su nadseny ako som sa zmenila pytaju sa ma kde som sa stratila a podobne...no nikdy na to nezabudnem ako mi ublizili a aj pri pisani som sa rozplakala stale ma to tazi chcem zabudnut no neda sa... sice na to uz vobec nemyslim iba ked je rec o sikane vtedy sa to vyplavi...

tiez som nazoru kto sa chce zabit spravi to bez toho aby to niekto vedel..ti ktori o tom rozpravaju chcu pomoct, alebo na seba upozornit...

neviem ale pozeram sa z tej lepsej stranky na to... keby sa to mne nestalo ci by som bola lepsim clovekom ako som teraz... asi nie... ta najhorsia baba co mi to robila je lezbicka a ma spackany zivot co som pocula odpisala ju rodina na plnej ciare... druhu vraj bil otec ... velakrat treba poslat na vysetrenie ludi ktory sikanuju a nie co su sikanovani.. len kto sa o to postara?

mariahh

Chcem vam len povedat ze si to netreba tak pripustat, ak je situacia neunosna a neriesitelna zmenit skolu, zamestnanie, len to ticho netrpet.Kamaratov si vyberate a na ostatnych nieste odkazani. Stretavky a stuzkovu by som tiez kaslala za tychto podmienok.Myslite hlavne na svoje zdravie a psychiku!

petulda

Ja som tiez na ZS nepatrila v triede medzi oblubenych hlavne kvoli sikovnosti a dobremu vyzoru /nikdy netreba vytrcat z priemeru/, aj ked nemozem povedat ze by som bola neviem ako sikanovana. Proste boli na mna blbe poznamky, ohovarania a zavideli mi velmi spoluziaci. Na strednej to tiez nebola slava, ale uz o nieco lepsie, predsa vekom rozum pribuda. A na vyske uz uplne fajn. Teraz som zamestnana a tam sa clovek tiez stretne so vselijakymi povahami, co si budeme hovorit. Akurat sa to prejavuje inak,nepriamo ale keby uz bolo moc zle staci dat vypoved a ist o dum dal. Uvidite ako vam odlahne ked vyjdete zo skoly a nebudete muset trpet tych kretenov a kvazi kamaratov.

cheatet

Optimista_dozaista, to iste citim pri stretavke zo zakladky. Ako som pisala - je mi jedno ze sme boli deti, ja som taka sviˇa nebola tak ani oni nemuseli. Ale boli. Nezájem.

Optimista_dozaista

Vsimajte si, kolko deti, ktore zazili sikanu na skole, pomyslalo alebo pomysla na samovrazdu. Udala by som triednu ucitelku za to, ze bud netusi, co sa v jej triede deje, alebo - a co je omnoho horsie a pocula som, ze velmi bezne-vie, co sa deje, ale nezasiahne. Chodila som na pedagogicku skolu. Stale nam na pedagogike a psychologii vtlkali do hlavy, aby sme ako buduce ucitelky pri zisteni sikany, ktora je ochorenim kolektivu, konali. A viete, co? Ja sama som sa na strednej stala obetou sikany. Zavideli mi moj vyzor a najmä prospech, zavideli mi, ze mam chalana a aj to, ze mam v inych triedach kamaratov. Dospelo to do takeho stadia, ze si spolubyvajuce na intraku bez mojho vedomia zavolali na nasu izbu skupinku bab, kym som bola prec a ucila sa. Chcela som ist do izby. Bolo zamknute. Pocula som smiech. Potom jedna z nich odomkla. Zistila som, ze tam fajcia a nedali si namahu ani vyvetrat a zahasit cigarety, ked som vosla. Snazila som sa neukazat, ako ma to nasralo. polozila som si knihy na postel a odisla za kamaratkou do inej izby. Tu islo roztrhnut, ked som jej to povedala a cudovala sa mi, ze s tym nic nerobim. A co som mala robit? Vycha drzala prave s tymi, co ostatnym robili zle. Islo o take suky, co boli denne vo vychovavatelskej a klebetili a lichotili vyche. Za chrbtom si z nej ale robili piˇu. Uz som na vyske. Je pod moju uroven stretnut sa s tymi kravami, ked budu organizovat stretavku. A vyche som povedala svoje.