mykoza a antikoncepcia HAK

Príspevok v téme: mykoza a antikoncepcia HAK
lagunasa

ahojte.
chcem si spravit mierny prieskum. uz dva roky sa trapim s mykozou (kvasinkami v posve ) a stale nic. iba sa to zhorsuje. uz som vymenila dvoch doktorov a teraz som zacala chodit k sukromnikovi.
moj prieskum sa tyka hormonalnej antikoncepcie ( HAK ) a jej suvis s mykozou. pytam sa kto ma alebo mal mykozu a vysadil antikoncepciu a pomohlo to a komu to nepomohlo?
piste vsetci ktory mate k tejto teme co povedat. kremiky a cipky ma nezaujimaju, voci tomu som uz imunna ( teda tie kvasinky ), aj dietu uz drzim asi 1,5 tyzdna a stale ziadna zmena. aj laktobacili aj biele jogurty a tak papam ale nic. aj bavlnene pradlo nosim. tieto veci ma nezaujimaju. akurat to HAK a mykoza, pripadne oreganovy, kokosovy olej a tea tree olej (cajovnikovy ). vdaka za nazory!!!

lagunasa

irita:
ja nejem ziadne ovocie. za za tyzden si dam polovicku kyseleho jablka a raz za tyzden diabeticky dzem na celozrnnom chlebe. inac cukor nejem. och, je prevda ze vcera som zhresila ale to bolo prvy krat za tri tyzdne co dzrim dietu, ale zlepsuje sa mi to takze pomali testujem co co robi.
a prave to zahustovanie hlienov je zle ( narazam na to ze hak zahustuje hlieny ) lebo vytok su vlastne hlieny, alebo nejaky taky druh. napriklad ani samotne kravske mlieko nie je uplne vhodne lebo tiez zahustuje hlieny. kyslo-mliecne produkty su ina vec ale tiez to s nimi netreba prehanat. takze altruistka ma pravdu s tym zahustovanim.
altruistka: mam na teba otazku. ako skoro po vysadeni si nemala vytok ziaden? lebo ako som uz spominala tak neviem ci to co zo mna doobeda tece je mykoza alebo len abyc vytok.

akinom007

nivea1813/ ved vyskusaj vsadit a uvidis.
ale ak si brala summamed to su antibiotika atie mykozu vyvolavaju, to si potom mala nejake bakterialne zapaly ked ti dal gyn. antibiotika pravdepodobne nejake streptokoky a pod...

krpata

no ja som uzivala Yadine, ale mala som mykozy uz aj predtym..po vysadeni sa nic nezmenilo..vzdy po pohl.styku s priatelom sa mi to vrati..teraz som dostala tabletku uz su to tri dni ako som si ju dala to je jednorazoka ale stale to nie je ono..som zufala.. ale podla mna to je s tou HAK individualne..ak vam to zacala pocas brania prvykrat tak by vysadenie mohlo pomoct...ak ste mali uz predtym tak neviem neviem...treba skusit..

irita

no hej to mi doktor povedal že sa pri tom tvoria viac hlieny ale to vraj nieje nič s mykozou...no to je jedno jasné že nikdy si nemôžme byť na 100% istí ničím, možno to pomôže možno nie,ale skúsim to vysadiť a uvidím čo bude. Ja som len hovorila že už som to skúšala aj predtým a moc nepomohlo,brala som predtým Lindenete a stále som mala nejaké problémy tak som automaticky vysadila Hak ale môj prvý doktor mi nikdy vlastne ani nepovedal čo mi je len niečo nasadil a bolo.Takže som predtým nevedela ani o čo sa jedná a čo je to mykoza.Ale ked som to vtedy vysadila tak sa to aj tak moc nezlepšilo,potom som zmenila aj dokotora.A potom som začala brať Hak kôli pleti ale problémy trvali dlhšie teda aj po vysadení,chápete takže neviem či mi to teraz pomôže. A ten cukor sa snažím aj ja obmedzovať a beriem probiotiká a jem grepy vraj to je tiež dobré. Len teraz to budem mať asi niečo viac ako len mykozu...tak musím čakať čo bude z výsledkov.
A lagunasa aj ja chodím k súkromníkovi.

altruistka

pre lagunasa:

Ahoj, ahojte vsetky baby co mate dilemu s HAK a mykozami.. Ano, HAK meni zlozenie posevneho hlienu, a ma priamy suvis s castou, resp castejsou incidenciou mykoz. Sama som si robila mensi prieskum na tuto temu (cca 10 rokov), a preukazalo sa mi to.. robim v obore..

lagunasa

irita:
ja som sa gynekologa pytala pre istotu na vysadenie este predtym ako som vysadila. povedal ze sa mi nemoze zarucit ze to momoze lebo o tom nie su ziadne studie alebo tak nieco. len musim podotknut ze ja chodim sukromnemu doktorovi ktory nema ani ziadne zmluvy so ziadnymi poistovnami.sice som za rok u neho vycalovala 4800Sk ale aspon sa snazi.

lagunasa

nivea1813:
infekcia je ine ako mykoza. mykoza je plesen a to nie je to iste ako infekcia.
ja vysadenie HAK kombinujem dietou na cukor a s laktobacilmi, tiez sa nekupem a ani nepouzivam intimne mydla lebo mne povedal doktor ze pri takychto vaznych ochoreniach mozu aj intimne mydla nanovo vyvolavat mykozy.
mne zatial to vysadenie viac menej pomaha. ale ja nemam a ani som nemala ziadne svrbenie ale doktor povedal ze nie vzdy to musi byt so svrbenim

nivea1813

ahojte,ako vidim,niesom sama kto ma problemy a starosti s mykozou.ja ju uz mam vyse roka,gyn.mi davala vselijake lieky(sumamed..a ine)a nic nezabralo.dnes som bola u nej znova a povedala mi,ze musi volat na infekcne,ze sa dohodnu ci mi moze nasadit 2.a 3.stupen liecby.neviete o co tam ide?brala som ant.Yadine,ale ked som zistila,ze mam mykozu,vysadila som ich,no problemy trvaju nadalej,..ja uz neviem...:-((

veverqua

akinom007, jasne ze gynekolog ti nepovie, ze to ma priamy suvis, maju z toho provizie.Mna teda ten moj este nikdy od antiky neodhovaral, bodaj by aj. Ale idem skusit vysadit to, dnes akurat zoberiem poslednu tabletku. Uvidime, ci to pomoze. Dufam.