Liečba koreňových kanálikov zuba..

jaja188

tak dnes ma to este stale boli ale ovela menej ako vcera.... neviem ci mam ist aj tak k tej zubarke aby mi vytiahala tu vlozku alebo ho mam este pozdrazdeny z toho ze mi s nim nieco robila.

jaja188

uvidim ako bude rano.. som zvedava..ale dufam ze uz ma to nebude boliet. mna to chvilku vobec neboli, potom zase boli a tak stale sa mi to tak strieda! ale je to neprijemna bolest

lianita

Ano ale ked jej v zube pulzuje,tak to nie je dobre znamenie, jedna sa o mrtvy zub, nebolo to plombovanie zuba, ale osetrenie kanalika, a ked by to do rana nepreslo, pripadne zacne opuchat tak treba vlozku vybrat, lebo sa tam moze hromadit nad korenom hnis.

jaja188

ani ja neviem..mna to chvilku neboli, potom zase ma zacne boliet. niekto mi hovori ze to je z toho ze sa mi vrtala v tom zube a ze to prejde po takych 2 dnoch a niektori zase hovoria ze mam tam asi este hniz.. tak neviem :-(((((

musska

no ja si myslim,ze nemusi to byt jednoznacne zle. Ja vzdy ked pridem od zubarky po tom, co mi vrta zub, ma este tri dni boli tak,ze musim papat ibalgin a este tak dva tyzdne pobolieva stale menej a menej. Zub je poraneny,podla mna je normalne ze boli kym sa nezahoji,tak ja neviem...

lianita

Jaja ak Ti v zube pulzuje a neprejde to do rana, urcite rano chod k lekarke, bude Ti musiet vlozku vybrat a nechat ho otvoreny, pretoze, zrejme mas tam este hnis a nema odkial vytiect, ked je tam vlozka, ono v den ked to cisti, moze byt zub trochu citlivy, ale nie az tak ze pulzuje a boli, ako vravim ak to do rana neprejde chod rano. Ja to poznam, mne tiez ked to uzatvorila vlozkou tak to zacalo boliet, potom mi ho otvorila a chodila som na preplachy a az po tyzdni mi ho opat uzavrela s vlozkou.Ak by si v noci zacala puchnut, vyber si tu vlozku sama ak vies, alebo chod na pohotovost.Drzim Ti palce, viem Ta pochopit, pretoze som to prezila.

jaja188

Dnes mi to robila, vyplnala mi ten kanalik a cistila... ale straaaaasne ma ten zub boli..presne tak isto ako predtym ..strasne mi v zube pulzuje!! co myslite ? je to kvoly tomu ze s tym zubom nieco robila a prejde to alebo tam neni este nieco v poriadku???? plombu mi este nedala, iba nejaku vlozku.. prosiiim napiste mi.. :-(( bojiim sa

lianita

Tahanie nervu nie je nic strasne, prevrtaju Ti zub s vnutornej strany do koreňa, nie je do bolestive, lebo vacsinou je zub odumrety, a potom takou ihlou sa dostanu do kanalika az ku hrotu korena a nerv vyberu, je to take jemne pichnutie, ak by Ta to bolelo pytaj si lokalnu injekciu a nebudes citit nic, potom sa kanalik precisti na dvoch troch sedeniach, zalezi od zapalu, ci tam mas velky nalez, no a po precisteni sa zub vyplni az ku hrotu korena, to tiez neboli, potom Ti to z rtg nuju, kde skontroluju ci je to vyplnene az ku hrotu, no a potom sa uz len modli, aby sa Ti tam nevytvoril ziaden zapal, ale ak to dokladne precistia tak by to malo byt ok. Ak sa to nepodari a zub bude robit problem tak opat bud ho otvoria a este raz precistuju, alebo potom sa robi resekcia korenoveho hrotu, to Ti narežu dasno a odstrania hrot korena s nalezom, ale to snad nebudes musiet absolvovat. Drzim palce, aby to vyslo.