Prirodna farba na vlasy - Henna

Príspevok v téme: Prirodna farba na vlasy - Henna
rihanka

Prosim vas, chcela som sa spytat, ze ci si mozem dvakrat po sebe prefarbit vlasy hennou..ci sa nic nestane...pretoze teraz ich mam rysave a to som si davala hnedu..lenze predtym som ich mala blond..takze mozno keby som si este raz ju dala, boli by hnede, neviete niekto kto uz ma s tym skusenosti?dakujem vopred
--------------------
Nežiadúce účinky farby "black henna" - www.zdravie.sk

lulu22

inko, ja budem večne, aspoň duchom, mladá :D:D

počkaj, ty si bola ako na tej závislosti? čo ťa donútilo prestať???

a ešte taká otázka..keď som si zarobila hennu, vyzerala pekne v miske ako jogurt, a keď sa dávala na vlasy, tak to bolo ako keby to bol soc z kávy a nešlo to natierať, proste hrozné..:/ ty si to tak mávala tiež? či mám to fakt nechať odstáť tú hennu aj 4-5hodín, aby to "nasiaklo" ??

máš pravdu, len aby sa nezistilo, že to cez korienky ide na mozog :D:D

*inko

:D lulu, práveže pôsobíš podľa príspevkov mlado, ten nick Lulu 2011 ma zmiatol, to ona je staršia, nie ty..len som si vás pomýlila :)
a nejak mi nešlo do hlavy keď si písala o kamoške, a malej neterke..a tak :D

hej? objednala si si? :)

acccccccch:(
a nie, just si neobjednám :D

heatherka, jaj celý citron...noo
:DD tak už vieme :)
tak sa smejem teraz :D psst sem, psst tam, nakoniec zistíme, že henna je neprospešná :DD

lulu22

*inko, vieš, sklamem ťa, mám len 24rokov :D žeby moje príspevky boli také jak od staršej ženy? :D alebo to je iná Lulu2011 či jak je.

no už som zrovna objednala ďalšie henny, už chceeeem zase :D možno to fakt skúsim sama dať si.. len sa obávam toho bordelu doma :D

aj ja som si tam dala kakao a zaliala kávou, ale dala som i kyselku, možno preto to nemám úplne hnedé, ale s takým zvláštym odleskom do červena a celkom sa mi to páči :)

Heatherka, musím priznať, že mám tiež už nejaké tie šedinky, "vďaka" jednej kožnej chorôbke, čo mám, a tak moje šedinky na prvý krát chytili taký zvláštny nádych :D ale ako píšeš, je to 1000x lepšie a zdravšie ako chem.farby..
a musím pritakať i k malému vypadávaniu vlasov.. po farbení, či umývaní vlasov som ťahala a ťahala stále nejaké vlásky, ale teraz po hennovaní musím uznať, že je to viditeľný rozdiel ;)

Heatherka

inko asi preto, ze som tam vymackala cely citron :D a aj ten dost vysusa. uz viem, co nedam :) inak zalievam kavou, naposledy som zaliala silnym ciernym cajom a dala kopu kakaa. snad ked dam tmavsiu hennu, kavu, kakao bude to konecne hnede :)

este pred 1. hennovanim som citala, ze citron sa dava na lepsie chytenie farby. ani by ma nenapadlo, ze to uvolnuje cervene tony ako sialene :D sestra je rysavka tak sa aspon troska na seba podobame. inac ja mam povodne tmave vlasky, skoro az cierne a teraz ??? no koment. sediny mam rysaveeeeee :D

uz sa nerozculujem :) idem si dat zabal

hm, aj tak henna je 1000x lepsia ako farba. mne strasne padali vlasy po farbeny, a hennovala som len 2x ale musim povedat, ze citim rozdiel. aj ked teraz sa mi asi skor lamu ako padaju :D ale tiez psssst :D

*inko

henna vysúša aj vlasy, tak isto aj pokožku,... u mna to bolo tiež rovnako
inak, mňa vždy po hennovaní asi týždeň svrbela hlava..ale pssssst :) to nevadí, henna je aj tak super

ako to, že ti farba chytila až tak výrazne dočervena..aj ja chcem:))

Heatherka

nie, nebola medenocervena , bola gastamova a asi sama o sebe je gastanova do cervena. som bola zvyknuta z chemickych farieb, ze, co bolo gastanove, to bolo vlastne tmavo hnede:D

problem s nanasanim nemam. mam taku nadobku z chemickej farby a tym si to davam na vlasy a nie je z toho ani neporiadok :)

najblizsie si kupim najtmavsiu, co budu mat. myslim, ze je taka, sa to vola, ze aj tmavo hneda, alebo hneda. tak vyskusam, ci zase bude do cervena. snad nie. citron ani nic kysle uz nedam, fakt ta cervena mi absolutne nejde.

a ja nechapem odkedy hennujem neskutocne lupiny mam :( mala som aj pred tym, citala som, ze henna zbavuje lupin, lieci pokozku hlavy. netusim, preco ich mam teraz tak vela.pred tym som pouzivala sampony na mastne vlasy, teraz ho nemozem ani videt. davam si hydratacne zabaly.

zeby to bolo len docasne a sposobene tym, ze mam roky farbene vlasy chemickou farbou?ze to teraz tak strasne vysusa vlasy aj pokozku?

*inko

lulu, vylepší sa vylepší, neboj :))
ano ano, v miske tá henna vyzerá celkom neškodne, iné je to už pri manipulácii s ňou :D
a chcela som sa ťa ešte spýtať, ty máš koľko rokov? pretože ja som si myslela..z iných tém, že si staršia (40+)... ale to bola asi iná lulu :)))

Heatherka, závisí od toho, aký druh henny máš...nie je ona sama náhodou medenočervená? :)))
citrón aj hocičo kyslé vynechaj
ale ja by som počkala, tá henna sa ti vymyje o pár dní ..ani s indigom by som na tvojom mieste zatiaľ neexperimentovala, s ním treba opatrne, počkaj kým v hennovaní naberieš trochu praxe a potom prejdi na indigo, zatiaľ skúšaj hnedé odtiene

lulu22

*inko, ja sa tiež teším, že časom tá farba bude lepšia a lepšia.. a aj kvalita vlasov sa snáď zlepší. Aj teraz, keď prišla kamoška, ma hennovať, tak pozerala na moje staršie fotky a neverila, aké som mala krásne husté vlasy.. :/ chcem späť svoje vlásky!

sama si to teda nanášala..tak potom tá kúpeľňa musela vyzerať :D lebo ono vieš, keď som pozerala nejaké videa báb, čo si hennovali, tak tá ich henna-i keď bola zarobená z práškovej-tak sa im netrúsila ako mne :/ to sa nedalo vôbec natierať. v miske úplne parádna konzistencia, taká jogurtová ako všade píšu, ale pak na vlasoch to bolo hrozné...

no to nie, nemôžem to riskovať, aby sa ma malá neterka zľakla :D:D:D budem to musieť nejako vymyslieť..ja mám kvázi taký voľný čas dlhý len v sobotu..

Heatherka, som niekde čítala, že citrón práveže podporuje červenú farbu.. ja som si dala do zmesy hnedej henny aj kyselku a taký zvlášty hneddo-červený taký prírodný odtieň mám.

Heatherka

no idem si henovat znovaaa, lebo ta cervena farba ma stve :( absolutne mi to nejde a nevyzera to dobre. myslite, ze ked nedam citron nebude to take cervene ?? ci mam si kupit aj indigo a primiesat ho do henny ? indiga sa obavam, ci zase nebudu vlasky cierne. mala som tmavo hnedu chemicku farbu a teraz cim dalej tym svetlejsie su od henny a cerveneeeeee.

*inko

lulu, ja už nehennujem, ale nikdy nebudem lutovať, že som to robila, vtedy som mala ozaj krásnu farbu :)

sama, sama som to zvládala :) najprv som to nanášala rukami, potom po čase širokým štetcom, kt. je určený na farbenie vlasov

to je hlavné, že si pokojná :)
a nečakaj na návštevu, kľudne sa predtým nahennuj..že aké prekvapko bude pri vítaní s vrecom na hlave:))