tvrdnutie bruška v tehotenstve

ele

Mne sa zda ze mam privysoko brusko. Uz aj pupok mi ako keby vykukol:-) Ked sa zohnem mam take cudne brucho, aj vam sa to tak zda? Brucho mi rastie v okoli pupka, myslela som si ze babatko ma byt ulozene nizsie. Som na zac. piateho mes.

februar_ka

dakujem baby,
uz som bola dnes na poradni a povedala som o tom gyn. Tiez ma uistil ze krcok je v poriadku nic sa s nim nedeje, ze pokial to nie je caste a intenzivne, tak je to v poriadku, pre istotu mi ale predpisal magne B6 a mam sa sledovat do buducej navstevy a mam viac oddychovat.

bobika.

Súhlasím s altruistkou, ja som to mala tiež zhruba od toho 25tt a porodila som pred 7 týždňami krásneho chlapčeka. Ja som na to brala magnézium- 2tbl. denne. Takže sa nestresuj je to úplne normálne.

altruistka

Ahoj,

neboj sa, to, o com hovoris, je len mierna tzv tonizacia, nie realne tvrdnutie, cize kontrakcia.. Brusko aj maternica sa pomalicky chystaju na porod, taketo nezne slabe obcasne tvrdnutia si neber vazne.. Moze ist aj o reakciu maternice na kopanec od babatka.. Vysleduj si, ci Ti netvrdne napr po milovacke, najma ak sa partner spravi do teba.. To by mohla byt pricina..(spermie obsahuju prostaglandin-spustac porodu). Ale zdravy zensky organizmus by mal aj toto normalne znasat, neboj..
Ale ak sa to deje nezavisle od nicoho, nemas sa coho bat.

pa pa