prehnany strach zo skoly

Príspevok v téme: prehnany strach zo skoly
orbitka

kazdy raz, ked mam ist odpovedat sa velmi bojim. vzdy viem co mam povedat, ale nedokazem to, pretoze mam v tom momente pocit, ze to bude zle. Potom si to stale vycitam. Neviem to zmenit. Jednoducho ked ma vyvolaju rozmyslam uplne inak- dostanem okno, alebo aj tak nic nepoviem. Stale si hovorim, ze o nic nejde, ale to nepomaha. Bojim sa aj ked na to nemam dovod. Uplne sa zaseknem a nic neviem povedat. Mam dost male sebavedomie, mozno to suvisi. Mam strach, ze sa mi budu ludia smiat(vacsinou to tak byva) A neviem to ignorovat. Som teraz deviatacka a mam same trojky aj ked som minuly rok na konci mala len jednu 2. Uz je neskoro niektore veci opravovat, ale aj tak sa chcem zbavit toho strachu neviete ako?

asdfjklô

chapem, ja som vzdy bola strasne nervozna, ked sa malo ist skusat, ale takto, ze by som nic nepovedala sa mi nestalo, aj som skor rychlo zo seba setko vysukala nech to mam rychlejsie za sebou... az na strednej som si zacala hovorit, ze naozaj o nic nejde, a keby som sa mala pred kazdou pisomkou tak stresovat, jak na zakladke, tak sa zblaznim, tak som to zacala brat tak frivolnejsie a dalo sa. proste si hovor pri kazdej vhodnej prilezitosti, ze "nestresuj" a ono to naozaj funguje a hovor to aj ostatnym... a bude sa ti lepsie dychat...

orbitka

inak zda sa mi, ze je tu popularna tema socialna fobia a z toho na mna sedia skoro vsetky znaky. Ako keby pisali o mne. tak ja neviem ci to nemam nahodou. A mame taky kolektiv, ze sa spoluziaci 2-3 smeju vsetkym a je to kazdemu neprijemne. A aj ked si poviem, ze sa na to vykaslem nepomoze to. Nechcem skoncit na niakej ucnovke kvoli tomu:(((

orbitka

nie, bolo to rovnake, ale nejak sa mi vzdy dalo vyhnut sa odpovedi. Radsej ma ani nevyvolavali, lebo ma poznaju:D a ked som aj dostala niaku 3ku tak sa to dalo opravit pisomkami. Len teraz som hned na zaciatku nachytala zle znamky a som potom ovela viac nervozna a zo stranoveho textu poviem tak 2 vety. jednoducho to neviem prekonat. A to, ze o nic nejde si povedat nemozem lebo prave toto vysvedcenie je dolezite. a z toho som este viac nervozna.

asdfjklô

a ucitelia si nevsimli, ze nieco asi nie je oka, ked si bola jednotkarka a teraz zrazu ze trojky?? tak im skus vysvetlit, ze si sa ucila, ale ze ked odpovedas pred triedou, tak mas okno, ze ti je lepsie pisat pisomky... myslim si, ze aspon podaktori ucitelia ti vyhoveju... vsetci urcite nie, sak ich pozname vsetci... a preco mas zrazu taky problem?? to minuly rok, ked ta skusali pred vsetkymi, tak ako to bolo??? mate zle vztahy v triede? vysmieju sa ti aj mimo vyucovania, cez prestavky???

kikiii

krisha - to sa tak hovori, ale je to podla mna blbost.
Ak odpovedas, vyber si nejaky bod, pozeraj napr. na stenu alebo nastenku alebo podobne. Cely cas sa pozeraj len tam a malo by to pomoct. Alebo ak mas v triede nejaku kamaratku, kamarata, pred ktorymi nemas tremu, tak pozeraj na nich...akoby si to im vysvetlovala a ostatnych si nevsimaj.