prieskum

Príspevok v téme: prieskum
martina77

je november ale vonku to vyzera skor ako keby bola jar. Vela ludi v mojom okoli sa stazuje, ze su chori, bolia ich kosti, svaly, klby, hlava typicke priznaky chripky ci virozy. Medzi nimi je vela takych co sa dalo zaockovat proti chripke a teraz maju pocit, ze ochoreli z vakciny. Tak som sa rozhodla urobit maly prieskum: Kto z vas bol za posledne dve tyzdne chory (aj jeden dva dni, prave na bolest svalov a kosti hlavy alebo bolest hrdla ci zapal priedusiek...)a ci ste alebo nie ste zaockovani.
Napr. som zaockovana vakcinou proti chripke-som chora, mam anginu....a pod.
Diky

farmaceutka

kua, samozrejme, ze 100% sa neda povedat, aky virus bude tu ktoru sezonu v akcii, ide len o vypocitany predpoklad, na druhej strane nie je to len take vestenie z kristalovej gule. ja sa ockovat davam, mam na to viacero dovodov, nikdy mi z toho nic zle nebolo. tym nechcem povedat, ze sa niekto ockovat musi, je to kazdeho vec.

kua

ja som sa nebola ockovat, lebo ani moc nebzvam chora, ale nemzslim si ani to, ye to ockovanie am ymzsel.. sak chripka je virus, ktory neustale mutuje, je mnoho a mnoho foriem..a na ockovanie sa nevyuziva univerzalna vakcina, ktora je proti vsetkym formam... a odkial mam ja vediet ktory druh virusu zautoci tuto sezonu? ...

martina77

Farmaceutka, zaujala ma tvoja odpoved.Ja a cela moja rodina sa ockujeme uz 8 rok a je pravda za klasicka chripka so 39 horuckami sa u nas odvtedy nevyskytla.Ked tak jednodnove pobolievanie svalov a kosti....Ale tento rok mi ochoreli obe deti aj muz (ja sa citim len slabo ale fungujem) a vsetci dookola tvrdia ze z vakciny (co si ja myslim ze je blbost, nakolko tiez pracujem v zdravotnictve) a po odvisielani Palby a ockovania proti chripke som chcela vediet konkretne pripady a skusenosti ludi.

farmaceutka

ockujem sa kazdu sezonu uz 11.rok, este nikdy som z toho nedostala ani chripku, ani celkovu reakciu. odkedy sa ockujem, tak som chripku nemala. ako profesional s kazdodennou expoziciou virusu pocas zimneho obdobia sa ockovat chcem, lebo nemam chut vylihovat v posteli vtedy, ked je najviac ludi chorych a ked ma v praci najviac potrebuju. nehovoriac o tom, ze chripky stravene v posteli by mi v praci nikto netoleroval.

igua_

ja som bola chora 2 dni, teraz v piatok a v sobotu. nachladla som v piatok rano, ked som po flame cakala na bus. bolelo ma cele telo. zaockovana proti chripke som este zatial nikdy nebola.

fifiBB

nie som zaočkovaná a som zdravá.naopak starka sa dala zaočkovat a hrozná choroba ju chytila,musela íst do nemocnice ležat..