srdce

ferajta

farmaceutka, strasne pekne ti dakujem.. naozaj .. teraz si ma upkojila.. vies, mala som strach hlavne z toho, ze sa to srdce moze nejako presilit.. ze ho prenamaham viac ako je mozne a ze sa moze nieco stat.. ale ked hovoris, ze nie, tak som velmi stastna.. dakujem.. naozaj, velke dakujem..

farmaceutka

nie, nestane sa ti nic. jednoducho mas len uzkostne prezivanie normalnej funkcie srdca. v tvojom pripade su lieky zbytocne, dolezita je skor praca v dusi, nie v tele. troska sa uvolnit, naucit sa relaxovat, pripadne hladat s psychologom priciny tvojej uzkosti. treba si urobit rezim tak, aby si mala aj oddych, aj namahu, telesne aj dusevne otuzovanie, ale hlavne vediet "vypnut". ak to sama nedokazes, tak psycholog ti urcite ukaze cestu a sposob ako na to.

ferajta

farmaceutka, dakujem ti krasne co si napisala.. mas uplnu pravdu.. suvisi to so psychikou, ja to viem.. a viem, ze sa stale zamieravam na ten tlkot.. ze stale kontrolujem ako bije a ked bije silnejsie ako ma, zlaknem sa a nasledne na to sa mi este viac rozbucha.. prosim ta, ak sa ta smiem este opytat, nemoze sa mi nic stat, ked takto rychlo bije??

farmaceutka

V prvom rade-je dobre, ze srdce bije. keby nebilo, bol by koniec. tym sa ti nechcem vysmiat, alebo to zlahcovat, len ti ukazat druhu stranu mince.
Srdce moze velmi suvisiet s psychikou. Pri napati, uzkosti sa automaticky zrychluje jeho cinnost a okrem toho sa clovek aj mimovolne zameriava na to, aby to srdce sledoval a vtedy sa mu zda, ze su tie tazkosti silnejsie, nez naozaj su. Ak mas psychicke problemy s precitlivelostou a trvaju dlhsie, mozno by stala za uvahu navsteva psychologa. mozes si uvarit upokojujuci caj, v lekarni najdes viac druhov, prijemne vonia aj chuti napriklad Melaton.

ferajta

ak mozete, tak mi odpovedze este aj na jeden problem.. byva mi strasne lutostivo za druhymi.. vybavuju sa mi tie najdojimavejsie, najsmutnejsie okamihy zivota.. nijako to neviem potlacit.. a touto dobou aj casto placem.. ako nieco taketo zvladnut?