surna pomoc-daruj krv

Príspevok v téme: surna pomoc-daruj krv
ivjja

Dobry den, surne potrebujem krv pre moju mamu. Dnes mala mat operaciu, ale vcera jej oznamili, ze nemaju jej typ krvi, teda B negativ,
tak sa termin operacie musi odlozit kym sa nenajde darca. Bolo jej povedane, ze si ma ist darovat svoju vlastnu krv, dnes bola, ale krv jej
nevzali. Minuly tyzden boli traja nasi znami darovat krv na jej meno. Myslela som, ze tato krv bude zamenena za taku aku potrebuje, ale
zrejme som sa zmylilla. Moja mama sa vola Valeria Michalikova ma 48 rokov, jej krvna skupina je B negativ, ine skupiny v jej pripade nie je mozne prijat.
Danu krv je mozne darovat v Ruzinove, tel.: 02/43 336 758. Ak sa najde darca, operacia bude dna 25/11/2008 na Súkromnej ortopedickej klinike, ulica: Pri starej prachárni 14,
831 04 Bratislava.

hematolog

Krv na vymenu sa darovat neda,uz som to spominal v inej teme.Treba oslovovat darcov iba spominanej krvnej skupiny a skusit sa obratit na krvny sklad prislusneho "obvodu".U nas sa to tak praktizuje.Ak ide nas pacient na operaciu napr. do BA,tak nam z BA zavolaju a kupia od nas krvne konzervy pre daneho pacienta,samozrejme,ak mame danu krvnu skupinu v zasobe.

mattina

môžem pomôcť akurát tým, že to rozpošlem ďalším ľuďom, nakoľko som síce krvná skupina B, ale Rh+, takže ak nepomôže darcovstvo na výmenu, inak pomôcť neviem.

andy

Rada by som pomohla, ale ja som A, môžem to nejako rozhodiť cez maily, ak ti to nebude vadiť. Viac ľudí a tak...Držím palce a napíš, či s tým súhlasíš. Kvôli údajom a tak, veď vieš

panča

Dnes na niektorych skolach prebehlo darovanie krvi, mozno uz danu krv maju..ak nie, aspon tuto temu posuniem vyssie