Výhody/nevýhody HAK

suns

ano ano so mnou:) oslava? noo to bola oslava co trvala mesiac:D ale paradnee, dakujem za opytanie..

akurat som rozmyslala, moj priatel nechce babatko, tak ze by som s tou HAK pockala, a zacnem ju brat tak o 3,4,5 rokov... nevieem

marisssa

toto je velmi tazke rozhodnutie, hlavne pre organizmus, nevies, ako bude na taku zmenu vplyvat a ci prave ty nebudes mat problemy..ano, ja zatial nemam ziadne problemy (tuk-tuk-tuk),ale nic nie je vecne predsa..ja som pouzila kondom asi raz v zivote pred tym,nie je to ono, prekaza mi.tak som sa rozhodla pre hak..teraz si dame kondom tak pre sprestrenie (ale to je uz ina tema ;-) )
tak nech sa rozhodnes ako-kolvek, budem drzat palce :-)
ps- ako dopadla ta oslava s priatelom cez leto? s tebou som to rozoberala nie?

suns

zalozila som tuto temu presne pre toto! Niektore chudatka baby si pekne vytrpia, a niektorym to vyhovuje /ze marissa/ Chcela som sa tomu dajako vyhnut.. ale asi to nejde...
Mne lekar pred 2 rokmi predpisal Jeanine, vtedy som este bola panna, ale nezacala som ju brat... Zvykli sme si na kondomy... Ale teraz, prestava ma to bavit a myslim, ze antika by bola pohodlnejsia... Bojim sa toho akne, pretoze som s tym mala problemy ale teraz mam hormony v rovnovahe /klop klop/, tak si to nechcem pokazit... Vyhoda antiky zase je, ze presne viem, kedy dostanem, a mozem si to predlzovat dalsim balenim.. ahh je to tazke rozhodnutie...

pre suns

ja pouzivam krem, prijemne vonia, aplikacia je lahka, akurat potom vyteka, nie je to nic hrozne ked pouzivas intimky

martinka15

No ja mam velmi rozne skusenosti s HAK. Brala som Loette, po mesiaci som musela vysadit,za ten mesiac som pribrala asi 3-4 kila a stale som bola hladna. Brala som Regulon, spociatku ma boleli prsia, ale casom to mierne ustupovalo... potom som ho prestala brat... neskor mi ho gynekologicka nechcela predpisat s odovodnenim, ze mam dbat na svoje zdravie a brat nieco lepsie a novsie a drahsie samozrejme...(mozno sla za to na dovolenku potom:-D)kedze som mala akne nechala som sa ukecat na Diane 35... po case som prestala mat chut na sex uplne, zmenili sme to na Chloe, lacnejsia verzia Diane- opat bolest v prsiach, opuchanie noh zo zaciatku... ked to ako tak ustupilo prestala som mat chut na sex takisto ako pri Diane...potom kedze som bola na antike uz dva roky bez prestavky, tak som mala dva mesiace pauzu... za tie dva mesiace som sa vyhadzala ako v puberte, nieco naozaj priserne a nielen na tvari ale cely dekolt aj krk... potom mi doktorka dala Belaru, ta bola zo zaciatku OK, to akne sa mi stratilo ani ziadne vedlajsie ucinky spociatku, po nejakom 3 baleni opat bolesti prsnikov, strasne opuchanie noh...
asi tolko... tak som sa na to vybodla.. neberiem nic... pouzivame prezervativy, uz som mala tych skusani liekov po krk...proste moje telo ich nechce...akne sa mi ale tentokrat po vysadeni nespravilo, ale zato moja menstruacia sa uz velmi dlho nedostavila...
kazdy ma iny nazor, ine telo a ine skusentosti, malokto z nej priberie ale vacsina bab ma problemy s celulitidou aj kvoli antike...
tot moja rada

niekto

pharmatex + kondom
ziadne vedlajsie ucinky ziadna trombofilia ziadne trombozi ziadne problemi s krvnym obehom ziadne riziko porazky ziadny minipotrat
....

marisssa

no ja uzivam hak dva roky a nevymenila by som za nic na svete! ale zalezi na tom, aku hak beries, lebo su niektore, ktore znizuju sexualne libido, naberies na vahe, no je to individualne.najprv som brala Diane35,potom Chloe,co je to iste, no nemala som vobec chut na sex, co ma deprimovalo,ako aj priatela.brala som ich kvoli akne,co aj pomohlo. no rok uzivam teraz Jeanine a su super!este som aj schudla(neviem,ci z toho),chut na sex sa vyrazne zlepsila:-) len ta cena..
no je to na tebe, ako sa rozhodnes...