Vlada si to vsetko len vymyslela..

Príspevok v téme: Vlada si to vsetko len vymyslela..
keituskaaaa

Rada by som sa spytala,aky mate nazor na USA.verite tomu ze vlada a prezident Bush boli schopni zinscenovat utok na dvojicky aby mali zamienku na vojnu o ropu?Verite ze sa USA privelmi roztahuje a snazi sa ovladat toho stale viac a viac?Ze teroristi boli a su len vymyslom,ktory nam prinasaju media,aby ociernili v nasich ociach ludi z vychodu??Aky mate na to nazor??(je mi jasne ze tato tema sem asi nepatri,ale je ich tu tolko inych bez hlavy a paty ze si vravim preco neskusit....)

RNG

inac toto vsetko sem vobec nepatri, toto je forum o zdravi, kde je uz aj tak plno roznych teorii o sprisahaniach, manipulacii informacii a poskodzovanie ludi nespravnymi pristupami.
Takze kazdy, ktory sa chce vyzivat v roznych teoriach o sprisahaniach atd. ma tu akurat dost priestoru v teme Zdravie a nemusi otvarat nove temy co sem nepatria na olej, imperializmus, energetiku a pod.

RNG

Marco, hoci vsetko na svete je mozne, toto je extremne nepravdepodobne.
Utok na Twin tower a Pentagon nie su prve teroristicke akty proti USA, bolo ich uz hromadu.
A predstavit si, ze by to vsetko bolo inscenovane zvnutra USA je predsa len trochu prilis pritiahnute za vlasy.
A na aky ucel by to sluzilo?
Ked si niekto namysla, ze to bola zamienka na invaziu do Iraku, tak na to nebolo treba nic ine, ako to, ze po vytlaceni Sadama Huseina v Kuvajtu vojska OSN zastavili v polovici obsadzovania Iraku s tym, ze Sadamovi nadiktovali co ma robit,on to slubil vojska odtiahli naco on samozrejme nic vobec nesplnil, dokonca vzdoroval vsetkym snaham OSN na kontrolu.

Americkej vlade stacilo povedat len, ze ked OSN nie je dostatocne silne/jednotne, aby prinutilo Sadama dodrzovat pravidla, ktore mu nadiktovali, tak len dokoncia robotu z "Desert storm" obsadia Irak cely a dosadia tam taku vladu, ktora bude dodrzovat nariadenia OSN po vpadnuti Iraku do Kuvajtu.

marco

a prezident ma 3 moznosti:suhlasit a podporovat,nesuhlasit a skoncit zosadenim alebo nesuhlasit(ale s velkou podporou ludi stojacich za nim)vonat fialky odspodu ako Kennedy alebo Ekvadorsky prezident To tiez malokto z vas vie vacinnou je z toho nehoda

marco

vidiet ze niekto tu je zle informovany Na vasom mieste by som pezrel Fahrenheit911 alebo ZeitgeistAddendum a potom tu vyskakujte suplikanti jasne ze USA chce stale viac Tiez ma zaujima co ma rusko pod zemou no??/?

RNG

este na tu vojnu okolo ropy.
Za prve USA ma jedny z najvacsich nalezisk oleja, plynu,olejonosnych bridlic a uhlia na svete, takze by nemuseli dsovazat nic dalsich vyse 100 rokov.Dovod, preco sa to netazi je v kongrese, ktory nedovoli tazit v 37 z 50tich statov. Zrejme olejari aj v USA aju vyssie zisky pri drahom oleji nez keby zacali tazit a ceny by spadli dole. Ani vlada nema zrejme zaujem o lacny olej, lebo v daniach dostavaju percento z ceny oleja a benzinu. Keby boli lascne, tak by dostavali podstatne menej.
Co sa tyka tazby oleja a jeho ceny, predava sa na akciovom trhu a ceny nie su kontrolovane USA, ale celkove trhom.
Iracky olej , ktoreho je podstatne menej, nez si myslite nema dokopy taku cenu, co USA stala vojna dosial. To len neinformovani ludia si myslia, ze je to vojna o olej. Naviac peniaze z oleja, ktory sa tazi v Iraku dostava Iracka vlada, takze USA z toho nema nic. A Iracky olej sa predava na akciovom trhu tomu, kto ponukne viac.
Zase vysledok zamernej propagandy.
Ked su problemy vo vlastnej krajine, obratte pozornost obyvatelstva niekam inam....
Mysel ludi treba okupovat niecim inym, odputat ich pozornost, tak ako to robi kuzelnik-pohyb rukou proti obecenstvu a za chrbtom vytiahne z rukava kartu...
Aj za stateho Rima cisar Nero aby odputal od svojej krutovlady pozornost hlasal heslo, ze narodu treba "panem et circenses" tj chlieb a hry na odputanie pozornosti.
Dnes to robia cez noviny, rozhlas a televiziu....

RNG

a vseobecne, ked vlady narobia v svojich krajinach ekonomicky bordel, tak miesto vyriesenia tej situacie obratria pozornost verejnosti na nejake ine problemy, staty a narody.
Tak to bolo uz od pradavna a tak je to aj teraz.
Momentalne je to namierene proti americanom. Povodne to zacalo tichou nenavistou nemcov, ktori dostali dobre po hube, za to, ze si namyslali, ze maju pravo napadnut cely svet, lebo su nadludia, neskor sa to presunulo aj na francuzov, ktori nemohli zniest myslienky, ze napriek svojim velkym reciam boli nemcami obsadeni za niekolko dni a vymanili ich od nich len americke a anglicke jednotky, sami by toho nijak neboli schopni.
V komunistickych krajinach boli protikapitalisticke propagandy samozrejme, hlavne velmi potrebne, aby ludi presvecili, ze ich skorumpovany a ekonomicky neucinny system je z nejakeho pohladu vyssie.
Pritom USA je krajina, kde pokojne zije 300 milionov ludi, bez problemov, ake maju rozne narody medzi sebou, hoci je zlozena z ludi z celeho sveta.
Nuz a to je velky dovod na nenavist!
Pricom suhlasim s tym, ze vsade na svete su politici skorumpovani a robia vselico spinave. Len v USA sa to zda vacsie, lebo to robia vo vacsich rozmeroch, kedze krajina a financie, ktore maju na to su vacsie, ako v inych krajinach.

RNG

stale tu leti nazor, ze americania na vojne zarabaju.
Prosim, pouzite trochu vlastnej logiky.
Ked sa vyrobia zbrane, samozrejme ze zbrojari zarobia, ale vsetci ostatni ludia v USA za to musia zaplatit, to si neuvedomujete?
Ved tie zbrane nie su predane ale znicene=pouzite.
Takze raz pre vzdy, Amerika ma z vojny iba hrozne straty, s vynimkou niekolko zbrojarov.
Co sa tyka informacii a manipulacie, to je dnes na celom svete, ovela viac, ako kedykolvek predtym.
Tzv "slobodne informacne zdroje" su zneuzite a kupene roznymi skupinami v takom stupni, ako snad nebolo ani za diktatur.

svetlana6

jasne, nech sa americania nemontuju do politiky inych statov. nech si ostanu na svojom kontinente. ved aj ostali, aj vtedy ked prisli tanky do Budapesti a neskor do Prahy a Bratislavy. pravdepodobne najvacsia tragedia, co sa v historii Ceskoslovenska stala. "All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing." (Edmund Burke)