Ureaplazma

Príspevok v téme: Ureaplazma
skorica

gynekologička mi indikovala ureaplazmu. po dvojitej dávke summamedu mi to neprešlo. teraz mi dala doxyhexal (ale len na 10 dní, čo nechápem, keďže sa bráva 21 dní bežne), ktorý viem, že je dosť agresívny na žalúdok. máte s jeho užívaním niekto skúsenosti a vedeli by ste mi poradiť, ako a kedy ho brať (medzi/po jedle), aby som to čo najlepšie ustála?:)dakujem

netopír

Ten kto neviete čo je ureaplazma tak Vám to môžem povedať. Je to hnusoba ktorá sa dá zistiť len na základe požiadavky u ženského lekára nadá sa to zistiť z bežnej kultivácie. Prenáša sa len pohlavným stykom a nie všetky antibiotiká zaberú na prvý krát . Musí byť preliečený aj partner!! Mužom stačí len jedno balenie, ale ženám sa dávajú dve balenia tak na 6 dní. Ak to nezaberie čo je môj prípad musíte brať silné antibiotiká na 20 dní. Potom mi to už konečne zabralo. ak beriete takto dlho antibiotiká určite nešetrite a kúpte si aj probiotiká a užívajte to spolu. Antibiotiká po jedle!!! a ešte môj píbeh ked som sa už tak rozkecala, možno to niekomu pomôže preto že má také isté problémy ako ja. Začalo to pred 2 rakmi pálila ma močová trubica nie pri močení, ale stále. Brala som antibiotiká výsledky stále negatívne no pálenie neustupovalo.Až po 4 mesiacoch ma hospitalizovali na urologii, kde aj tak nič nezistili povedali že mi musia roztiahnuť močovú trubicu, to mi aj urobili, bolelo to na skapanie robia to zaživa len umrtvia. Ja som mala pocit ako keby som to nemala ani umrtvené. Po týždni ma prepustili domov, ale pálenie som pocitovala stále. Nejako som si na to asi zvykla no toto leto som bla v kúpeloch a začalo to znova ale ešte silnejšie. Dostala som 2 antibiotiká zase výsledky negatívne a potom som išla k inému urologovi a ten mi povedal že si mám dať urobiť vyšetrenie na ureaplazy. Po dvoch rokoch konečne zistili čo mi je a dostala som antibiotiká, ktoré nezabrali a nasledovne dalšie veľmi silné na 20dní. Teraz som konečne po 2 rokoch OK. Nezanedbávajte túto chorobu spôsobuje aj neplodnosť.

Dúfam že niekomu pomôže tento môj príbeh, ja som sa nemala poradiť s kým!!

RNG

ureaplazmy(je ich 6 zatial spoznanych) su mykoplazmy, tj bakterie bez vonkajsich bunkovych stien, ktore sa usadia v nasich bunkach a tam parazitia.Rozmnozuju sa extremne pomaly a kedze nemaju charakteristicke latky bynkovych stien, nasa telesna obrana ich nevnima ako nebezpecne.
Niektore bakterie(boreliozne, chlamidie a ine) vedia zhodit plast(vonkajsiu bunkovu stenu) ked preniknu do nasich buniek, prinutit ich vylucovat ochranne latky na stenach buniek, takze sa nakazene bunky izoluju od telesnej ochrany a parazity v nich su chranene. Nazyvaju ich preto krypticke a niekedy latentne nakazy, lebo su pomerne v elmi pomaly pokracujuce.
Mnohe su spojene s tzv autoimunnymi chorobami. V pacientoch s autoimunnymi chorobami sa tieto spravidla vzdy totiz vyskytuju a lekari sa dosial hadaju, hlavny smer, ktory definuje autoimunne choroby ako vadu organizmu s malou skupinou, ktora pristupuje k autoimunnym chorobam ako sposobenym roznymi netypickymi(kryptickymi, latentnymi) tazko zistitelnymi pricinami s dodanim nasich vlastnych vzdypritomnych virusov a kvasnych a plesnovych zamoreni.

stansun

Ahoj skorica, ja som brala tieto tabletky celych 21 dni. Brala som ich hned rano po prebudeni a za taku pol hodinu mi vzdy byvalo strasne moc zle ale potom to po pol hodine preslo. Ja som ich brala na lacno ale neviem co by sa stalo keby som ich brala po jedle. Asi by som to vsetko vyvratila. A na kazdeho posobia inak takze tazko nieco poradit. Drzim palce aby si ich dobrala lebo vela ludi ich vobec neznesie.

skorica

ureplazmu mi zistili z kultivacie, ale je to dake specialne vysetrenie- na chlamidie, mykoplazmu a ureaplazmu, bezne sa nerobi, len ked su dake problemy

jklôjklô

AHOJ, CHCEM SA SPYTAT CI TI TU UREAPLAZMU ZISTILA PRI BEZNEJ KULTIVACII ALEBO SI SI POZIADALA O NEJAKE INE TESTY?