Co mam robit?Poradte...

Príspevok v téme: Co mam robit?Poradte...
rebeka2

Ahojte, mam velky problem.Uz dlhsiu dobu manevrujem medzi dvoma vztahmi. Jeden- dlhodoby z minulosti a ten druhy-nova laska.So \\\"starym\\\" priatelom som mala istotu,viem ze ma miluje a spravil by pre mna vsetko ale zase na druhej strane je nepriebojny a nesamostatny a pripadam si ako jeho mama a nie ako zena.A ten druhy vztah,je tam 15 rocny vekovy rozdiel, velmi si rozumieme po vsetkych strankach,je nam spolu dobre a ma ma tiez rad..ale...nemam v nom taku istotu, neviem co bude o par rokov, pretoze je rozvedeny,ma deti a obaja sme vstupili do toho vztahu ako zadani.Necakali sme ze sa totakto vyvinie a budeme chciet byt spolu.Ale bojim sa.Musim si vybrat a nemam vela casu...istotu,alebo neistotu?Kazdy ma svoje pre a proti a ja naozaj neviem co spravit..:((( prosim poradte...mam rada oboch...

rebeka2

ano ale mam rada oboch.A s ex nema dobry vztah a ona uz tiez niekoho ma...s detmi je malo...a to riziko je u oboch,aj moj "stary"mal inu

atof

milá rebeka, co ti povedat? v jednom vztahu sa citis ako matka, v druhom budes ako dcera..ja by som asi neopustila istoty existujuceho vztahu kvoli zenatemu muzovi /uz som to raz spravila, mam dieta a otec sa na nas vykaslal/, a ked si teraz zacal s o 15r mladsou, mozno si o 10 rokov, ked budes ty inaksia , zacne s o 25 r mladsou... vies, tazko radit, viem, srdce je nevyspytatelne, ak sa nemas poucit z akych vlastnych chyb, pouč sa z chýb tých druhých..osobne by som ukoncila vztah s tym starsim panom, ostala by som zatial bez zavazkov s povodnym partnerom a to, ci s nim mas byt, ukaze cas...ak nie, potom budes mat moznost stretnut dalsieho "praveho"... lebo rozvedení s deťmi sú často ako ženatí....iné je, ked natrafis na rozvedeného bez detí...vies, nemozes vediet, co sa raz odohra v jeho vnutri, ci sa jemu nezachce vratit sa tam, alebo ci to nebude pozadovat jeho exmanzelka, že KVOLI deťom...joj, toto by som ani neriešila...OK, je vam spolu fahn, ale kto ti garantuje, že to tak bude?