Interrupcia

Príspevok v téme: Interrupcia
majka_

Chcela by som vas poprosit o pomoc. Tema mojej bakalarskej prace je Interrupcia. Mala by som tam napisat aj faktory, ktore zenu nutia podstupit interrupciu a aj to, co tie zeny skutocne uprimne citia, ked tu interrupciu podstupuju alebo ako sa citia uprimne po nej. Prosim vas, aby ste napisali svoje nazory, osobne skusenosti a ak chcete, tak aj to, ci ste tu interrupciu podstupili a preco.

eduard

Klara, ked ta to zaujima, moj prvy sex som mal ako 19 rocny a teraz mam 21 a krasne dievcatko na rukach, tak toto je mimo mna, neunuvaj sa.. Pokial viem, ked zena uziva pravidelne a hlavne zodpovedne HAK, nema sancu zlyhat. Co sa kondomov tyka, ked praskne nech na druhy den zajde do lekarne a aplikuje Escapelle. Vyznam sa ak sa cudujes, nie som ziadny cigan ani ziadne plemeno psa..

kla.ra

eduard:a co ak antikoncepcia zlyha? v kolkatich rokoch si mal prvy sex? bol si uz vtedy pripraveny na dieta, keby sa nahodou nieco stalo?

eduard

No ja som otcom krasneho dievcatka a ak mozem byt uprimny, tak by som zenam co vnimaju interrupciu ako isty druh antikoncepcie odrezal ruky aj nohy presne tak ako ked si daju vyztrhat ziveho maleho cloviecika z tela. Zelal by som si, aby raz interrupcia bola uplne zakazana a zeny ktore by ju postupili u nejakej jezibaby by riskovali vlastnu smrt. Stavim sa ze by si kazda premyslela, uz len zo sebeckeho hladiska ci ju podstupi, alebo nie. A okrem toho ja som za osvetu, predsa ked zena si nepraje otehotniet, ani nemusi ked ma spravne fungujuci mozog.. Ja mam na taketo zeny svoj nazor a tiez ho nemienim menit.

111

Milá dfgh. Je mi veľmi ľúto, čo sa ti stalo, aj tvojmu manželovi, kľudne napíš aj svoj názor na interupciu, veď sme ľudia, máme rôzne názory (aj keď táto téma mala byť skôr o skúsenostiach), len prosím ťa nikoho neposudzuj, neodsudzuj a neurážaj. Nikto nemôže za tvoje problémy, keď človek nedokáže správenie iného pochopiť, mal by sa pokúsiť ho aspoň akceptovať. Poprípade ignorovať. Tak sa maj pekne a prajem Vám, aby ste boli už len zdraví a detičky nech Vám robia radosť

dfgh

tak po prvé, ja nikoho neodsudzujem, iba som vyjadrila svoj názor, ktorý je taký aký je a nezmením ho.
po druhé: bola som a chodím do detských domovov...a veľa detí tam zostáva aj práve tým, že nie sú právne voľné, teda si ich nikto nemôže adoptovať, lebo rodičia na to nedali súhlas. takže keď neviete ako to v skutočnosti všetko je, tak sa prosím k tomu radšej nevyjadrujte vôbec....
po tretie: áno som z tých, čo nemôžu mať vlastné deti, aspoň nateraz nie, pretože sme s manželom úspešne zvládli rakovinu....
a po štvrté: keby jedna mladá baba pred šiestimi rokmi a tiež pred piatimi rokmi išla na potrat, tak dnes nemám doma adoptované dve úžasné a krásne deti, ktoré nadovšetko milujem a naplnili náš život a dovoľím si tvrdiť, že aj zachránili život môjmu manželovi, pretože sme s vybavovaním začínali ešte počas jeho choroby a to dieťa bolo pre neho zmyslom a hnacím motorom aby to všetko zvládol a vydržal. takže ked sa to veľmi skrátene povie, tak tá žena tým, že nešla na interupciu zachránila vlastne tri životy....

111

Karamelka 456, nie je to nič príjemné, vyšetrenie u gynekológa, v nemocnici (EKG), samotný zákrok - v úplnej narkóze, po prebudení ideš domov do nejakých 2 hodín, začneš silnejšie krvácať, bolesti len podobné menštruácii.
K ostatným: nevedela som, že tu pobehuje nejaká Barbinka, asi by bolo najlepšie ju ignorovať, veľa o živote nevie - okrem moralizovania. Len pre jej informáciu - nie je to ako na bežiacom páse, prvý krát som bola neskúsená, 2 x to bolo po 13 rokoch a bola som chránená. Stane sa

111

Chúďa Barbinka. Tak ty musíš všetko nahlasovať adminovi? Normálne mi je ťa ľúto! Ty neurážaš, len posudzuješ, posudzuj seba,.....vôbec ma nezaujímaš, už len tvoje meno hovorí za všetko

kamča

mala som 18, a na interupciu ma poslal môj priateľ. Vtedy som nevedala, ako to mám riešiť, bola som mladá, on bol o tri roky starší. tak som ho počúvla. o svadbe nechcel ani počuť. Myslela som, že keď bude po všetkom, bude všetko Ok, a budeme pokračovať tam, kde sme skončili. Ale mýlila som sa.
cítila som sa potom strašne. Cítila som sa úplne prázdna, a priateľa som začala nenávidieť. On vraj doteraz ľutuje čo urobil, ale mne je to úplne jedno. V priebehu pár mesiacov som dosiahla to, aby bol na mne závislý a začal ma ľúbiť čoraz viac, a to bola moja pomsta. Potom som sa s ním rozišla a zlomila som mu srdce, ktoré sa mu dodnes nezcelilo. Ale nezcelilo sa ani mne a doteraz ma tie mysšlienky prenasledujú, to je od vtedy už približne 15 rokov, že čo by bolo keby som sa vtedy bola rozhodla ináč.

nereagujte na môj príspevok, ak sa vám dá... ja som to tu napísla pre majku_
nie pre nikoho, kto by si chcel na mne vyliať srdce.

barbinka

ok ospravedlňujem sa. nechala som sa uniesť. prišlo mi to tak, že 111 chodí na potraty ako na bežiacom páse. už nebudem písať. dovi