SOCIALNA FOBIA a CERVENANIE

Príspevok v téme: SOCIALNA FOBIA a CERVENANIE
dievca1

Ahojte.Kto z vas trpi touto fobiou a kolkym z vas sa uz podarilo tejto fobie zbavit? Co vam pomohlo? -lekari(psycholog,psychiater),lieky alebo co?
Poradte co vam pomaha aspon trosku lebo ja som uz zufala a neviem co dalej nech robim co robim aj tak sa stale cervenam (aj pri tych najbeznejsich veciach ako je sa s niekym rozpravat) :-(
Pocula som ze kto trpi touto fobiou ma aj nizke sebavedomie(asi je to pravda) tak co mam robit aby som ho mala vysoke?

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

damme

ahoj dievca:D
tuto diagnozu mam aj ja....uz viac ako 3 roky...individ. sedenia so psychologickou...beriem aj lieky na uzkost...tazko sa mi nadväzuje kontakt s opacnym pohlavim, a este ked je pekné to pohlavie..tak cisty konec.:D....a najhorsie co je....su terminy...ja ked viem ze mam niekde ist...kde som este nebol, situacia v ktorej som este nebol a pod....napr. pohovor, zdravotny problem, sudne konanie (rozpory s otcom)...alebo aj viaclenne zabavy a tak...tak uz niekolko dni pred tym dnom D na to myslim....a mam z toho taky strach..obavy, myslienky su stale spojene s tym dnom..ze co bude, ako tam bude, co tam budem robit, hovorit...a tak:D...no hrôza:(
snazim sa na to nemysliet..ale celkom sa to nedá:d

chalan

Ahojte ja mam presne to iste ked je nejaky situacia kde som predostatnymi tak ocerveniem, dostanem taky stzrach a ustami tak stuhnu ze sa zakoktavam a neviem sa poriadne vyjadrit a s citanim mam stale problem.. pred ludmi je to hrozne.. co mam robit ... o mojich uzkostlivych stavoch som hovoril praktickemu lekarovy a predpisal mi neurol 0,25 bojim sa hop akosi uzivat lebo sa mi zda silny... hmm co mam vlastne robit??

AlexFizz

PS; Stava sa mi, ze som napr. citliva na isty typ cloveka, napr. na niekoho,kto je velmi sebavedomy etc. Snazim sa nenutit sa do komunikaicie s tymto clovekom, ale postupne si nanho/na nu zvykat.
Nutenie by nemalo byt pritomne. Ani uplna pasivita, ale treba so sebou zaobchadzat citlivo.

AlexFizz

Ahoj, ja by som povedala o sebe, ze trpim socialnou uzkostou, cize neni to upla fobia, ale byvam podla mna viac uzkostna a nervozna v urcitych soc situaciach ako ini ludia. Napr. prezentacie alebo podobne, mala som stavy, ze mi trpli ruky, navaly tepla, odisiel mi hlas...Popravde, pomohli lieky a aj terapia a samoskusanie, hadzanie sa do vody. Pomohla napr. aj praca v malej kaviarni,kde bolo komorne prostredie a kontakt s ludmi. Vela som pozorovala a pozorujem druhych, tych nefobikov, snazim sa ucit nove a nove spravanie v spolocnosti. Casto to bolo bolestne, vycerpavajuce, deprimujuce, casto som sa citila osamela a nevedela som, ako sa k druhym priblizit, ako s nimi komunikovat. Treba ale skusat a nevzdavat to. Ak treba, navstivit terapeuta a psychiatra. Plus je fajn aj citat si knihy, napr. www.martinus.sk
Socialni fobie od Praska.
Ak mas konkretne otazky, kludne napis, toto som napisala velmi vseobecne. Pekny den a drz sa!