Spánok dieťaťa

Príspevok v téme: Spánok dieťaťa
ajinaa

Čo mam robiť? ide o to , že moja dvojročná dcéra sa v noci často budí, mam pocit , že je to taký zlozvyk (trvá to už tretí mesiac). Do jedného roka bola kojená a budila sa každé tri hodiny na mlieko. Neskôr som prešla na sunár a od jula na mlieko. zvykla sa potom zobudiť v noci 2x. Stále ju nemôžem od toho vstávania odnaučiť. mlieko nemusí mať, len trošku čajík a potom spí ďalej. Cez noc sa budí každú hodinu. No mňa to už ubíja, lebo sa mi niekedy nepodarí ani zospať. Ale už som si na to zvykla. Ako to mate mamičky vy? Viem, že niektoré deti sa budia, ale u dvojročného by som čakala, že to prestane. Dajte mi nejaké typy ako odnaučiť dieťa od nočného vstávania...

jajka001_

moj maly ma tri a pol a stale sa budi v noci na pitie, nie kazdu noc ale dost casto. ale mne to nevadi aj tak sa casto budim a prikryvam ho lebo sa odkopava

pcolka8

aj moja dcéra sa v noci v takom veku často budila (a to nebola ani kojená) a tiež si len pýtala piť. podľa mňa ju to netreba odnaučiť, je normálne že je smädná, uvidíš, že to časom prestane...
my sme ju naučili, že má fľaštičku s čajíkom alebo len s vodičkou "odparkovanú" pri postieľke medzi palíčkami, a ona v noci keď bola smädná, tak vedela, že ju tam má, napila sa a fľaštičku "odparkovala" späť medzi paličky. bol to síce veľký hrmot a buchot a občas sa stalo, že ju odparkovala dole duduškou, ale napriek všetkému to bola jedna z najkrajších vecí na ktoré doteraz v dobrom spomíname...