Manžel vs. milenec

Príspevok v téme: Manžel vs. milenec
nellya

Som vydatá len pár mesiacov po niekoľkých rokoch prežitých v spoločnom spolužití ...brali sme sa samozrejme z lásky,žiadne bábo neni na ceste...ale začnem...no môj manžel je veľmi dobrý manžel,inteligentý,ale hlavne rozumný,zabezpečuje našu spoločnú budúcnosť,pracuje v zahraničí na 10dňové turnusy,je veľmi pozorný ,síce je dosť žiarlivý, ufrflaný a niekedy ked sa nahneva,tak moc nevybera slová...ale čo je horšie,tak je chyba vo mne...mne sa už počas nášho chodenia páčil jeho kamarát...nieže páčil,aby to nevyznelo sentimentálne,ale proste som bola vždy z neho hotová,tie jeho oči,dalo sa s nim porozprávať....a všetko..len som sa s mojím nerozišla kôlo tomu,že boli kamaráti a skoro najlepší...priťahoval ma dalej...pred dvoma rokmi,pred tým, než odišiel na dva roky preč ten dotyčný,sme boli spolu (nespali sme,len sme sa bozkávali),ale tá vášeň...samozrejme,že nikdy som to pri žiadnom chlapovi nezažila,tak ma ešte nikdy žiaden chlap nikdy nepriťahoval a tobôž nie toľké roky...pred pár mesiacmi sme sa s mojim manželom vzali,aj ked vedel,čo sa pred tými dvoma rokmi stalo,ale už sme to nerozmazavali dalej. Šťastný zaľubený pár sa zrazu zmenil,aspon z mojej strany,ked sa vratil domov,ten dotyčný...všetko sa to vo mne prebudilo,tie pocity...viem,som vydatá,mám ukážkového manžela,šťastie...ale čo dalej?Čo s tým,ked ho vidim?Ako sa netriasť?Ako nemať tie pocity?Ako sa neklepať ked ho vidim?Stale si opakujem...ved som vydatá,ved som šťastná..viem,že to je to čo som vždy chcela,dokonalé manželstvo...ale "on"je už teraz zase tu,a je moc blízko,vidím ho každý deň...ako to mám riešiť?Rozvod?Po pár mesiacoch?Viem,že by som to ľutovala,ale tie pocity...ked sa vidime,mame chut na seba skočit a objimat sa...je to tiež skvelý človek ako moj manžel,dá sa s nim porozprávať...Obidvaja sme sa do seba zalubili a teraz sa z toho už nedá vycúvať...manžela mám rada,ale nieje to to,čo by si zaslúžil, pretože ja ľúbim iného...prenajal si byt, aby som prišla bývať k nemu,začneme odznova.....neviem...dakujem za pekne aj nepekne rady...

nellka

Ľudia, asi sme sa zle pochopili...Tiež už nejaký ten rok vydatá, tiež máme s mužom kadečo za sebou...bojovala som a nie raz...máte pravdu, zamilovať sa môže človek aj tisíckrát, tomu sa nehovorí láska. Nie, nemali sa brať, ale stalo sa, nemá význam to rozoberať...Mňa by zaujímalo, či je vzťah s manželom naozaj v poriadku...niečo mi tu nesedí, namiesto medových týždňov má hlavu iného...bol to zle premyslený ťah, tá svadba...možno mala pocit, že tamtie dávne pocity sú už dávno za ňou, dávno vyriešené, ale nie je to tak. Konkrétne v tomto prípade sa na to dívam inak, ako vy, nellya si nič neužila, bol to jej prvý vážny vzťah, ak ostane s manželom, môže sa stať, že ju ešte veľmi dlho bude prenasledovať pocit, že jej ušiel vlak, bude sa dookola presviedčať o tom, že ten druhý nebol chlap pre ňu...Preto by som jej skôr poradila s manželom sa rozísť a nabudúce si dobre rozmyslieť, s kým do toho praštím. Ale samozrejme, že si to treba poriadne rozmyslieť, myslím, že sa v tejto téme našli samí ľudia, kt. ti chcú pomôcť a kt. ti radia to, čo im pripadá najrozumnejšie, záleží len na tebe, akú cestu si vyberieš.

robotik

... uz kdesi som pisal, ze erotika je "lakave" zviera ..

uslachtile ludske hodnoty upadaju do pozadia.
do popredia idu konzum, povrchnost, uzit si atd.
preto sa {muzi aj zeny} snazia "dozicit" si co najviac...
manzalstvo stratilo {v ociach dnesnych mladych} hodnotu.

konzum, spotreba - to dnes leti.

hodnoty - nezaujimave {nasi dnesni politici v tom idu prikladom}

????

žiaľ robotík to máš pravdu neviem čím to je možno tým že mi ktorí už máme toho trošku viac za sebou /zámerne nepíšem že sme starší/ sme okolo manželstva toľko nešpiritizovali,ale hlavne bola iná doba v podstate nám veľa vecí v tej dobe padlo do lona a doslova zadarmo.My sme dostali štátny byt za ktorý som nedala ani korunu.Teraz mladý ľudia musia riešiť hlavne existenčné problémy.Mnohí odchádzajú za prácou do zahraničia a vzájomne sa odcudzia.Možno je to aj v prípade Nellye.Hoci vekový priemer pre uzatvorenie manželstva bol oveľa nižší ako teraz,mám pocit že sme na to boli pripravený oveľa viac

????

Vieš nellka som už dosť dlho vydatá a mám aj veľké deti takže sa na to pozerám možno trochu konzervatívne ale určite viem že aj ten najkrajší a najideálnejší vzťah časom skĺzne do rutiny a tak to môže byť aj s jej novým vzťahom.Keby sa každý rozvádzal len kvôli tomu že sa do niekoho zamiluje,bol by tu sami rozvod.Samozrejme je to na nej a nasilu udržiavať manželstvo je blbosť

nellka

V tomto máš pravdu, aj keď ja stále budem tvrdiť, že niekedy si človek musí aj nabiť čumák, aby na to sám prišiel. A naopak, niekedy ťa to zachráni od vzťahu, v kt.by to neklapalo. Pokiaľ ide len o príťažlivosť, tak to by nemal byť hlavný dôvod.

????

nellka ide len o to aby to raz v živote neoľutovala,pretože keď si do niekoho zamilovaná vidíš všetko len cez ružové okuliare a nedostatky svojho milovaného vidieť nechceš.Po čase sa ti otvoria oči a zistíš že to bol jeden veľký omyl a návratu už niet.Preto by mala zvážiť či jej ten chlap za to stojí.

nellka

Pravda, nemala sa zaňho vydávať...nemá naňho čo myslieť...má si rozkázať. Lenže ide to ťažko a niekedy to nejde vôbec. Čím viac sa snažíš na to nemyslieť, tým viac ti to po rozume chodí. Nepomôže ti vedomie, že si vydatá, presviedčať sa o tom, že šťastne, proste to nepomáha. Trojuholník je blbosť, to je perfektne opísané, trápia sa všetci traja...Ja si len myslím, že ak má tieto pocity už tak krátko po svadbe, tak to spolužitie s manželom bude už narušené. To, že ešte nemajú deti, je super, pretože to je ešte posledná šanca s tým niečo robiť.Radšej nech mu ublíži teraz, ako za pár rokov, keď už toho bude mať plné zuby, nejaké to dieťa...rozhodovanie bude ťažké, ale má na výber, už či ju všetci odsúdia, alebo nie, je to jej život.