Čo obnáša sesterské štúdium Bc?!

Príspevok v téme: Čo obnáša sesterské štúdium Bc?!
nellka

Prosím vás, nájdu sa tu nejaké baby, čo študujú Bc- ošetrovateľstvo? Vyzerá to tak, že sa aj ja pridám mezdi študujúcich...Robili ste skúšky? Ako často navštevujete školu? Čo sa učíte? A ako zvládate skĺbiť prácu, domácnosť, deti a školu? Ďakujem za všetky odpovede, dúfam, že mi to aspoň trocha pomôže si to predstaviť...

delphia

bud zamestnavatel poskytne platene volno na studium-preplati Bc studium- ale samozrejme za podmienok, ze x rokov odpracujes v danej nemocnici, a ak nie, tak budes musiet vratit x Sk. je to na zaklade zmluvy so zamestnavatelom. ak ides na vlastne triko- platis si studium z vlastneho vrecka ale nic ta k danej nemocnici neviaze.

nellka

Ešte som sa chcela opýtať, ako je to s preplácaním štúdia? Všetko ste si hradili sami, alebo niečo prepláca ja zamestnávateľ?

nellka

Áno, určite sa to dá zvládnuť, sama som mala kolegyňu s deťmi, kt. študovala, ale bola z toho na prášky. Ani nevedela, čo sa doma deje:(Som ešte mladá, takže budem musieť, alebo sa teda obetujem a budem robiť sanitárku...ešte neviem. som z toho teraz zmätená, neviem si to predstaviť, všetko prináša svoje obete a nechcem stavať svoju rodinu do tejto pozície. Tri roky nie sú až tak veľa, ale tiež podľa toho, ako sa to vezme.
A ďakujem, že si sa ozvala, vôbec nechcem robiť žiadnu vrchnú sestru, ani nič podobné, veď to už nemá nič spoločnéso sesterskou prácou.

beauty woman

sestrička medzery mas zrejme ty sama... nakolko pises, ze vsetky CHCU studovat VS a pri lozku nema kto robit. no pobavila som sa, nakolko sestra s Bc je o nic viac ani menej ako obycajna sestra predtym s maturitou. a mylis sa - vsetci ne CHCU, ale MUSIA, ak nechcu s 15-20 rocnou praxou a obycajnou maturitou robit sanitarky, nakolko mozu byt vystriedane mladymi sestrami splnajucimi europske normativy- teda s minimalne Bc. vzdelanim.... VS vzdelanie absolutne nezaruci sestre hned veducu funkciu, ako si to vela ludi(laikov mimo zdravotnictva) mylne mysli. do veducej funkcie sa treba vypracovat. ale v tom, ze nas zdravotnicky system nie je pripraveny na zamestnavanie VS vzdelanych sestir- hlavne tych co maju II. stupen, tak s tym s tebou suhlasim.

nellka pravdepodobne si mlada, nakolko mas male deti, tak ti zrejme neostane nic ine, len VS absolvovat, ak naozaj chces pracovat ako sestra a do dochodku mas hrozne dalekooo ;)
samozrejme ze nie je lahke popri praci a rodine studovat, ale da sa to. ja som v maji skoncila 5. rocnik a mylim, ze mam ovela viac rokov ako ty. drzim palce

nellka

Sestrička, ty máš bakalára? Tak sa mi trocha zdalo, že som ťa touto témou naštvala...A ozaj, zabudla som ešte napísať, že som predtým robila 4 roky na inom odd a mám dve malé deti.

nellka

Sestrička, uznávam, že mám veľké medzery, preto som si túto tému založila. Som už tretí rok doma, predtým som robila vyše roka a pol na odd. Kolegyne študovali, poniektoré už aj školy mali a robili presne to isté, čo aj my ostatné, tak ako píšeš, ale aj tie papierovačky sa týkali všetkých! A to by som chcela podotknúť, že všetkých! Nielen vš vzdelaných sestier. Ako tak informovaná som o tom, ako by to fungovať malo, ale nefunguje, veď ani teraz nezaplatia každej bakalárke jej titul, proste na to nemajú:(, tak by ma zaujímalo, ako chcú zaplatiť sestry, keď ich bude viac a každá bude mať svoju náplň práce...no neviem.

sestrička

nellka, ak si sestra, ktorá chce študovať, tak musím uznať, že máš veľké medzery čo sa vzdelávania týka a vieš, čo vôbec budeš robiť ako sestra bakalárka?? Bohužiaľ, každý študuje ošetrovateľstvo, a pri lôžku nemá kto robiť, lebo náš systém je nepripravený a sestry s VŠ robia takú istú robotu ako sestry s maturitou, akurát na bakalárky sa hodí viac povinnosti a písomnosti, lebo ony majú na to "školu"

nellka

A kedy si sa učila? Predsa len chodiť do roboty, starať sa o deti, o domácnosť...a ešte sa aj učiť, mne to príde nemožné, aj keď viem, že je veľa báb, čo to zvládli, mňa z toho už chytá panika:(