Alkohol a mozne tehotenstvo

Príspevok v téme: Alkohol a mozne tehotenstvo
blbá

cavte baby, mam jednu otazku na vas ak ma s tym niektora skusenost.meskaju mi kramy uz 19 dni, ale ked som si pred tyzdnom robila test bol negativny.a dnes ma napadlo co ak som aj tak tehotna?babatko nieje problem tesila by som sa na neho s velkou laskou len ide o to, ze posledny mesiac bol perny na vecierky cize pila som alkohol ostosest.a teraz sa bojim ake by to mohlo mat nasledky na to malicke.co myslite? :(

Ivka 1

Nie neboj sa, bude to v poriadku. Samozrejme ak si tehotná, abstinencia je
teraz potrebná. Prvý trimester je pre vývoj plodu veľmi dôležitý ale abstinencia je potrebná počas celého tehotenstva.

andy

Nemyslím si, poznám veľa báb, ktoré totálne slopali a fajčili celé tehotenstvo a deti majú úžasné (ani si ich nezaslúžia). Neodporúčam v tom pokračovať, urob si ďalší test,...ale ak aj si v tom, neverím, že mu to ublížilo (kamoška bola na dovolenke - takej žúroidnej, 2 týždne slopali a potom zistila, že už bola tehotná, tiež sa bála, všetko je v pohode)....

lenuliatko

vravi sa ze a aj to tak niekedy byva ze pokym nevies otom ze si tehotna pokym si nie si toho vedoma ze cakas babo taketo veci mu neublizia.neviem ale ci je to tak.nespoliehaj sa nato a uz radsej nepi :)