opustim muza koli svokre

...

zulik... a môžem vedieť koľko ste spolu s manželom?

neopúšťaj niekoho koho miluješ, pre niekoho koho nenávidíš. Svokre by si urobila iba radosť, a ty by si bola nešťastná.
Ked sa nedá tak ž ejedným uchom dnu a druhým von (ja som si myslela tiež že sa to nedá, ale dá sa to ked sa chce)
tak si proste urob hranice.
len nenúť manžela aby sa rozhodol že buď ty alebo jeho mama.
Ver oni často nerozumejú prečo to po nich chceme.

a zase sa musíš vžiť aj do svojej situácie. Máš dieťa, a chcela by si aby niekedy tvoja nevesta teba nenávidela, zakazovala ti stretávať sa s tvojim synom ... a podobne ?

ja som sstrašne nenávidela svoju svokru, ale naučila som sa kaceptovať ju ako manželovu matku a nič viac.

asdfjklô

hm, tak tu je uz naozaj problem v tvojom muzovi, ktory sa nevie za teba postavit a branit si ta. takeho bych asi bila, sori, ak som sa ta dotkla, ale toto by som nezniesla a uplne ma vytacaju taketo chlapciatka, ktore sa nevedia odputat od maminej sukne a neuvedomuju si, ze po svojom boku maju uz svoju zenu. a pokial je stale jeho matka na prvom mieste a nechce sa od nej odputat a riesit to, tak od neho odid.
a pokial nie, tak starej vyslovne povedz, co si neprajes, aby robila (s tvojim dietatom, s tebou...), ale nekric na nu, ani sa nerozculuj, nedaj jej zamienku, aby ti hovorila, ze si jak male decko... a pokial nedodrzi, co si jej vyslovne povedala, ze si neprajes, tak jej to nabuduce nedovol...

lenuliatko

ja by som sa vzala a odisla k rodicom.teda ak k nim myslis ze pojdes na vychod.ak nic ine nepomaha urob to a manzel si mozno uvedomi ze ho potrebujes.nebude nic natom zel ak budes sebecka a budes myslite teraz na seba a na syna.moja svokra je to iste.ked som ostala an rizikovom kricala mi ze som neshcopna ze neviem ani dieta v sebe udrzat.pred tyzdnom som porodila nadhernu dcerku a ked zavolala manzelovi pytala sa len nanu ze dufa ze nema modre oci pomne a ze dufa ze nie je postihnuta a taketo podobne veci.stale ma len zhadzuje.unas je vsak ten rozdiel ze manzels ajje postavil zakazal jej knam chodit a vidiet nas do porodu no ona stale provokuje vyvolava a vykrikuje ze ja som nemala byt jej nevesta ze ona mala lepsiu vybranu.je to hrozne.
vezmi sa a chod na par dni prec ak mozes.podla mna teda.

zulik

uz som ju aj z dveri vyrazila,vynadala.potom volala celej rodine a kamaratkam co som to za male dievca"uz mam 30" ohovara ma a smeje sa mi do tvare.ja som sama,nemam sa komu zdoverit,na kom sa vyplakat.ked zacnem o tom hovorit muzovi,tak to skonci hadkou.tak aspom sa postazujem tu.vies kolko krat ju chcem poslat do p... ,povedat jej jaka je,ale vies naposledy asi pred 2rokmi som jej dobre povedala a otocilo sa to voci mne.

zulik

dakujem baby,ste zlate.sice az teraz pisem,ze byvam v zhranici a tej starej bosorke vadi ze som z vychodu a ze som tak "skoro porodila mojmu muzovi syna" a ze vsetko -ako vychovavam syna je zle a ze ked mu ona dala zmrzlinu v novembri ked bol vonku a este s holymi nohami !!!! a mne sa to samozrejme nepacilo tak som jak male dievca....a ze-je toho naozaj dost.jedine co chcem je ,aby moj muz buchol do stola a povedal jej "dost mama".lenze on to neurobi.mam chut zobrat syna a odist domov.naozaj ma to nici

inuška

zulik, tak hádam si prednejšia pre muža ty, ako svokra. Je pravda, že svokra je svokra, má nejaké opodstatnenie v rodine, ale aj tak(stále neviem aké), ok, je to manželová mama a babka pre naše deťúrence, ale to je všetko. Ten tvoj muž nech sa vschopí, a nech to dá na pravú mieru, veď keď sa vy lúbite, nie je o čom. Bože, až teraz som si uvedomila, že mám asi najlepšiu svokru na zemi, vôbec sa nestará, a je velmi rada, keď dojdeme aj s krbcom k nim na návštevu. Držím palce nech sa to čím skôr vyrieši.papa

noonaa

ahoj zulik,ja som si tu zalozila temu OIDPOVSKY KOPLEX, kde s ana moje pocudovanie zislo dost zien, s rovnakym problemom,tak sa tam pozri,niekde na zaciatku su pribehy,ktorym ani neuveris...nie si sama,takych vydarenych svokier je dost

ddddd

ja som mala taký problém ako ty, strašne mi to liezlo na nervy, teda ešte stále mám, ale už to tak nevnímam. Vždy sme sa s manželom kvoli nej hádali, a nakoniec on bol z toho nešťastný, lebo ja som ho pritlačila k múru. Ale nakoniec som si uvedomila, že predsa je to len jeho matka, on predsa nemôže za to akých má rodičov. A naučila som sa jedným uchom dnu, druhým von.
Ked som mala toho vrcholne dosť, odišla som a nepočúvala som ich vôbec, nechodila som k ním na návštevy, doteraz nechodím s nimi na výlet, len veľmi príležitostne a asi im to trošku došlo, ked som sa ich spoločnosti začala vyhýbať.