Ako nepribrat na Vianoce

xnusoba

noo mas viac moznosti, ked prides domov a je navarene, naloz jej presne tolko kolko sebe, a nech vie co je to vykrmovat sa...alebo jej daj zopar "rozumnych " receptov a popros ju nech ti ich ukuchti, a pomalicky ju preorientuj na zdrave varenie....moznosti mas neurekom :-)

majkaaa

Lefty,jednoducho jej to povedz. Slušne,normálne. A ešte aj na jedle ušetríte,za to môžte ísť napr. spolu do kina.

lefty

Ako tak citam diskusiu, myslim ze by mi vedel niekto poradit? Byvam spolu z priatelkou v byte.Pracuje totiz doma tak zrejme z dlhej chvile vari aj niekolko chodov jedal naraz.Samozrejme ze nemam sancu to zjest.Ono totiz ked vas caka na veceru desat knedli segedinsky gulas+ dukatove buchty atd atd.V jej rodine je to totiz bezne.Clovek sa citi ako vo velko vykrmni ošipanych.Moj problem spociva vtom ze neviem ako jej dat najavo aby sa neurazila ze ja niesom taky jedak? Ono totiz ked pridem k nim na navstevu pol dna hikaju nado mnu ze som velmi chudi ci mi nedava jest ! Zatial co ja som pribral 12kg neviem si uz na seba nic obleict.

majkaaa

Ja tiež cez Vianoce skôr schudnem ako priberiem. Vianoce sa akosi začali spájať s obžerstvom. Ja sa viac venujem svojím záľubám,na ktoré mi cez všedné dni čas neostával.A ak si dokážete čas vyplniť,na jedlo ani nepomyslíte. Najviac sa zje z nudy,vtedy sa len bezcieľne chodí po byte a pchá do seba. A čo sa predvianočných nákupov týka,nakupujem tak,aby mi nechýbalo,ale ani sa jedlo z chladničky nesypalo. Však ak som mala na obed cez všedný deň jeden rezeň,zato,že sú vianoce,nedám si na tanier tri. A vždy si nakúpim dostatok hlavne ovocia a zeleniny a to vyjedám. Nepečiem prehnané množsvo koláčov,len primerane a ešte aj z toho rozdám po rodine. Viac sa pohybujem,chodím na prechádzky.A po vianociach potom neskučím,že sa nemôžem zapnúť do nohavíc,že som vyhodila jedlo a teda aj peniaze zbytočne.Čaro vianoc je v pekne naservírovanom jedle,upravenom stole,pri sviečkach,tichej hudbe,nie v plnom tanieri. Ak si toto osvojíte,verte,nikdy nebudete mať problém a Vianoce nebudú strašiakom pre vašu líniu.

vianoce

dá sa to, a dokonca sa dá aj ešte schudnúť cez vianoce- vlastná skúsenosť, keď budete dodržiavať 3 základné pravidlá :
1/ nejesť koláče, nič sladké- nahradiť ovocím- mandarinky, jabĺčka
2/ nejesť majonézový šalát, rybu jesť samú bez šalátu a kapustnicu bez chleba
3/ vianoce berte ako normálne dni, neevokujte si vianoce s prežieraním. Dodržiavajte normálny stravovací režim, raňajky, obed, večera veľa ovocia, žiadne sladkosti a veľa polievok a vyhýbať sa mastným a vyprážaným jedlám.
Platí zásada- všetko ale s mierou i cez vianoce.

liana

Ja pred vianocami stravim pomerne vela casu pri peceni, vareni... a potom uz nemam chut jest... Ostatnym chuti, ja si dam radsej mandarinku. A este jedna rada - nekombinovat. Papat oddelene bielkoviny, cukry, a pod. Alebo ked uz nemozem vydrzat, pozriem sa na fotku, ako som vyzerala minule vianoce (67 kg) a pozriem sa na seba teraz (53 kg) a hned mi prestane chutit...:-)