POHODOVE SVIATKY

jajka001_

myslim ze netreba chciet od Vianoc aby boli perfektne alebo vyslovene pohodove. 90% sviatkov co som zazila take neboli, vzdy sa nieco prihodilo, o to viac ze sme sa snazili o pohodu, aby bolo vsetko ako ma byť, a boli sme nervozni z toho aby bola pohoda. Potom staci malo a hadka je tu. Som zmierena s tym ze Vianoce su cas rodiny - nie pohody, a nie všetci členovia rodiny su pohodoví. Ak prezijem Vianoce v zdraví a minimálnom strese budem rada :)) idylka byť nemusi.

barunka

navod nemam,ale roky sa pokusam pre svoje deti menzela vytvorit harmonicke sviatky,ale bohuzial nielen tie mi,ale aj ine dni dokaze znechutit nie manzel,nie svokra,nie kolega z prace,ci neprijemny sused a vlastne dieta-moja dospela 23r dcera.som z toho kazdorocne smutna a neviem sa ubranit slzam,smutku trapeniu a nakoniec to ani nijako napravit,pre nas vztah nie je zachrana ani riesenie,pritom sa o to velmi snazim,ale nejde to,tusim sa dcere vsetky city vybrali spolu s mandlami,nie je nic horsie ako ked si nerozumiete s vlastnou dcerou a na vianoce vas zrani ako by ste jej neboli nicim.Nikdy som jej neublizila,podporujem ju,je proste taka povaha,hovori sa,ze ludi rozdelujeme podla ich reakcie v strese na 3 typy:jedni si vyleju zlost na niekom druhom-krikom,bitkou,druhy nicia,rozmlatia,vsetko okolo seba a treti svoju zlost obratia proti sebe,zozieraju sa sami seba.Moja dcere je ten prvy typ a ja ten treti,trapim sa a este nie su ani vianoce a uz vcera sme sa opat nepohodli a vianoce nebudu asi o nic lepsie.ale co vas budem s tym zatazovat,asi tu nikto nie je s takymto problemom,boli ma to a neviem tomi zabranit,vsetka moja snaha o zblizenie porozumenie je zamietnuta.Aj taketo byvaju vianoce v rodinach,navonok sme ako normalna rodina,ale som nestastna,ze to nie je tak ako by som chcela-harmonicka a moje jedine zelanie je nielen na vianoce ale aj na narodeniny,aby sa nas vztah vylepsil,aby ma pochopila a nezranovala s jej neprijemnymi atakmi akoby som ja mohla za vsetko ,co sa jej tyka.Na kazde vianoce okrem minulych sa jej to vzdy podari a myslim,ze ona to povazuje uz za svoj ritual,ale co narobite s dietatom,ktore napriek tomu, ze vam ublizuje, ho stale lubite a opustite mu a tak je to dookola.Prajem vam vsetkym ozaj pokojne a stastne vianoce.

frantiska

Moje sviatky su smutne, lebo pred par rokmi pred Vianocami mi dal byvaly kopacky. Ja tieto obdobia zle prezivam, hlavne ked vidim stastne pariky. Zrazu su vsetci stastne zamilovani, vonku, v obchodoch. Ja Vianoce iba prezivam, nedokazem si ich uzivat. A pritom predtym som na ne vzdy tesila.