Blchy

Príspevok v téme: Blchy
ivka123

Prosim o pomoc. Som ucitelka pri romskych ziakoch a chytila som od nich blchu - alebo zrejme aj niekolko... Od zaciatku tohto sk.roku som bola dostipana najmenej 5x :-( Spociatku to bolo s odstupom casu, no teraz sa u mna nejaka hnusoba udomacnila a vobec neviem ako sa jej zbavit... Sprchujem sa, kupem, celu izbu aj zvysok bytu som niekolkokrat vystrekovala Morteinom a Biolitom, a aj tak mam zakazdym nove stipance:-( Som uz uplne zufala... Najhorsie je, ze mi po tych stipancoch, hoci su zahojene, ostavaju na kozi tmave fleky (aj po 3 mesiacoch!) Ak mi nezmiznu do leta, nemozem sa ani ukazat na kupalisku. Mama ani sestra ked boli postipane, take problemy nemali a normalne im to zmizlo, ja mam zrejme nejak citlivejsiu pokozku :-( Prosim vas o pomoc ako sa toho svinstva zbavit - rady, nejaky pripravok a aj nieco na zmiernenie (zmiznutie) tych flekov na kozi. Vopred dakujem. P.S.: Na konci sk.roku davam urcite vypoved!:-(

pipipo

Su to blchy alebo vsi? Blchy skacu a vsi lezu. Takym jemnejsim prostriedkom si nastriekaj aj potah,paplon aj vankus,postel a vsetko,zem,koberec,skrine.. Napr.mozes pouzit nejaky prostriedok na zvierata ako napisal dedy. Vzdy vsak davaj pozor aby si nevdychovala ten prostriedok lebo sa budes citit ako ta postriekana blcha :) Je to problem to uznavam lebo aj ja som nieco take zazil a poviem pravdu bol to dlhsi boj. Prislo jedno leto ked sa rozmnozili blchy a boli vsade,na kupaliskach,v autobusoch,v satniach,v trave,vsade. Drzim palce..

blška

Blchy sú jedná zákerná haveď, veľmi rýchlo skočia na človeka ale ťažko sa ich zbavíš, chce to len trpezlivosť, čistotu a čistotu, treba všetko prať, dávaj si pozor na švy v oblečení, tam sa radi usadia, prať v horúcej vode. Použi aj chemické prostriedky dostupné v drogérii alebo lekárni a v prípade potreby sa môžeš obrátiť na odbornú firmu, ktorá môže vykonať postrek