svadba - po akej dobe?

edna

Ja som sa ho to spytala s tym poziadanim z mojej strany zo zvedavosti a aby som ho trosku k tomu vyprovokovala, asi by som to nedokazala. Necitila by som sa vobec stastna a spokojna. Je to proti "zakonom"

blondiee

lea23 zakazdym je to nieco ine:) To, ze ste spolu v praci je velmi odlisne od bytia spolu v jednej domacnosti. Osobne si myslim, ze testovat sa az po svadbe je velmi riskantne.

blondiee

jajka001 s tym s tebou nesuhlasim - aby zena pytala o ruku, kupovala prstene...S takym niecim ma vytasit chlap predsa. Keby chcel, tak by poziadal. A mozno uz nieco kuje. Chlapi neznasaju byt do takychto veci tlaceni. Ja by som v zivote manzela o ruku nepoziadala, pravdu povediac si myslim, ze by ho to velmi zaskocilo. Prisiel s tym sam ako blesk z jasneho neba. Keby som mu pod nos pchala fotky obrucok a vkuse o tom hovorila, myslim, zeby ho to znechutilo.

lea23

blondiee, ďakujem, bývať sme spolu nezačali, ale sme od seba vzdialení asi 1km a skoro denne sme spolu v práci. Sme dosť rovnakí,ale aj dosť rozdielni, zatiaľ sme sa ešte nepohádali, všetko si vieme vydiskutovať-zatiaľ.V porovnaní s predchádzajúcim vzťahom je to úplne niečo iné!
Bruneta - poznám,môj bývalý spolužiak sa ženil v 3.ročníku, po asi dvojročnej známosti.Ona už neštudovala.Zaujímavé bolo, že on bol panic, ona panna.Teraz sú spolu 4 roky, a pokiaľ viem čakali druhé baby.

edna

Ako keby si mi z duse hovorila :) Ked som sa ho raz medzi recou spytala, co by robil, keby som ho poziadala o ruku, tak mi na to povedal, ze on by to neprijal odomna, ze to tak nie je spravne a nech to nikdy nerobim, ze by ma nechcel sklamat. Tuto variantu som zavrhla uz minuly rok.

blondiee

bruneta, ked ste zavisli od rodicov (ste studenti, nemate kde byvat), tak naco sa chcete brat? Budete zit u vasich alebo u svokrovcov? Nic moc, co povies? Aj tak vas budu musiet dotovat, co nie je velmi dospelacke. S manzelstvom pockajte, az budete mat nejaky ten prijem a vlastny bytik...Na dlzke "chodenia" nezalezi. Zalezi od podmienok. V 20tke ozaj este nepotrebujes byt manzelka.

jajka001

edna to su len take nezavazne reci o nicom...tak ho poziadaj ty, kup prstienky, ohlas zasnuby :)) mozno sa to este ani neciti. mozno sa ale nebude citit na to nikdy. chlapi v tejto dobe ked nemusia tak sa nezenia. len taki zasnivani romantici :)

edna

Jajka v tomto mas pravdu, clovek musi dozriet do urcite stadia a byt pripraveny na vazny a seriozny vztah, na manzelstvo...

jajka001

poznam takych ludi co sa vzali pocas vs len tak z lasky. ale casto sa stava aj to ze chodi spolu celu vs a po vs sa rozidu...naco sa vydavat v 23? po troch rokoch...to je strasne skoro. ono ten cit je spociatku velmi silny ked si zalubena, po troch rokoch zacinas vidiet aj nedostatky, osobnostne dozrievas, vidis aj ine stranky zivota, ked zacnes chodit do prace, zarabat...uzivajte si slobodu a mladost, na zavazky mate cas.
a sobasny list nema vplyv na zovsednenie. skor cas, skusenosti, udalosti...