EUTANÁZIA.....ÁNO alebo NIE ?????

jajka001

ja to beriem zo svojho pohladu. keby som mala nehybne lezat na posteli, v bolestiach, neschopna komunikovat, tak radsej nezit.

lea

ja inak nechapem, preco u zvierat, psikov a tak, ludia eutanaziu uplatnuju akoby nic, dokonca aj ked ten psik nie je ani moc chory, len sa nema kto onho postarat, a u ludi sa robia take ohlady. ja si myslim, ze zvierata nie su menej ako ludia a ked u nich nemame vycitky, tak preco u ludi?

majka_

tak trpiet neprajem nikomu na konci zivota, ale uvedomte si, ze EUTANAZIA JE VRAZDA. pokladate sa za bohov, ze rozhodujete, kto umrie a kto nie?

nunou

Zelam vem len jedno , nech skusite sami co to je trpiet v bolesti, nech bolest nema konca , umierajte roky , minuty nech su dlhsie ako vecnost a ludia co sa o vas budu starat budu hluchi a slepi,az raz budete zobrat o smrt nikto vam nedovoli umriet.

roßotik

1 - 9 (jeden až deväť):
Chapem Vas postoj a nikto ho tu nebude „prerabat“, ani Vas nikto zan vysmievat.
Len par reakcii na Vase myslienky:
1. zneuzitie zakona ... KAZDY (kazdy!!!) zakon sa da zneuzit. To neznamena, ze zijeme v state bez zakonov. Cize, tento argument je slaby na to, aby nejako ovplyvnil debatu o eutanazii.
2. odpojenie ludi – je to nespravny postup, urcite, hlavne, ak si to ti ludia nezelali. Ale, denne sa deju aj ine lekarske omyly s tragickym koncom. O nich sa Vy (mozno) ani nedozviete. A aj napriek tymto omylov, existuje nas zakon o zdravotnictve. Cize, je to o ludoch, nie o zakone.
3. zmenit nazor ma PRAVO kazdy. Preto treba k tejto problematike pristupovat starostlivo a obozretne.
4. nadalej bojujte proti zabijaniu ludi – to je spravne.

123456789

chapem vyroky, ze cloveku by sa malo dostat pomoci v podobe miosrdnej smrti, aj je bolest neznesitelna...v takom pripade by som si iste zelala smrt aj ja sama...ale na druhej strane, som rada, ze eutanazia nie je u nas povolena...pisem to nie preto, ze som veriaca...hoci smrt prinesie ludom ulavu, je hrozive, ako lahko sa da ten zakon zneuzit na lahke a pohodlne odstranenie ludi v spolocnosti, ktori su financne aj casovo narocni. v krajinach, kde je eutanazia povolena sa uz dokonca stalo, ze ludi odpojili od pristrojov, hoci si to vobec nezelali..jednoducho boli nemocnici na obtiaz...a dalej: prieskumy ukazali, ze 70 percent ludi, ktori si smrt zelali v danej kritickej chvili o par tyzdnov zmenili nazor...len male percento ludi je tak strasne chorzch ze nazaberaju ziadne lieky ani nic...je to krute, ja viem ze musia tak trpiet...ale zabijanie ludi nikdy nepodporim

ethel

Som jednoznačne za eutanáziu!Raz som počúvala v rádiu takú debatu na túto tému kde ludia telefonovali a vyjadrovali svoj názor...mnoho z tých názorov bolo samozrejme proti eutanázii a ako oddôvodnenie bolo napríklad to,že keď má niekto bolesti tak mu ich jednoducho utlmia a nie hneď zabiť....Tento výrok ma rozhneval najviac.Dôvod je jednoduchý,denne vidím ludí trpiacich bolesťou...ale je to bolesť ktorá nemá hraníc,nedovolí zmeniť polohu,dokonca pohladiť ruku!To si neviete asi niektorí z vás tu predstaviť.Nezaberajú žiadne analgetiká,ani opiáty!!!Proste nič! A vy sa tomu človeku pozeráte do očí a ak ste aspoň trocha empatický tak máte výčitky,že nedokážete pomôcť.Pozerať sa na to utrpenie a myslieť si,že každý si musí svoje chyby odtrpieť je neludské,sadistické,bezcitné a niet v tom človeku ani kúsok citu!Takýchto príkladov poznám stovky a sú medzi nimi takí,ktorý sú pri zmysloch aj v tej bolesti a prosia o to aby zomreli,aby už bol koniec.Cítiť takú bolesť niekolko mesiacov kým ten človek zomrie....to nechcem zažiť a dúfam,že ak mňa postihne takáto diagnóza bude už aktívna eutanázia povolená.Ak nie,vyriešim to po svojom.

gianna

to No pome: Poplatok za jeden den v hospici je 380,-Sk, ale da sa prehodnotit:-) A budeme ludsky zivot hodnotit podla penazi?