ako zaručene otehotniet do mesiaca

Príspevok v téme: ako zaručene otehotniet do mesiaca
linka7

ahojte, viete mi niekto prosim poradit ako mam určite otehotniet do mesiaca. kolko hodin alebo dni trva ovulacia,aby som sa trafila.stači ked budeme sexovat kazdy den počas 1-2týzdnov? Prosim o radu, pretože je to pre mna velmi dolezite aby som otehotnela do polovice januara, kvoli praci...ved ked budem tehotna ma nemôzu v praci vyhodit ani ked mi skoncila zmluva? inač babo chceme s manželom už asi pol roka. dakujem

fiiifa

Ahoj mojaeni, to fakt žasnem, aké podmienky na gynde si mala :O To si neviem ani predstaviť. U nás sú tiež dobrí odborníci,ale... Keď som bola tehotná, chodila som k jednému lekárovi, ktorý pomohol veľa ženám, čo dlho nemohli otehotnieť, tak k nemu chodili ženy z okruhu 50tich km. Ordinoval len v piatok, nakoľko ešte pracoval aj na gyn. oddelení a bol aj pôrodník. Čakali sme u neho pravidelne od 5 do 7 hodín, tehotné - netehotné, a raz sa stalo, že keď som bola na rade, odvolali ho na pôrod (pacientka si ho vyžiadala a zrejme aj zaplatila). Tak som v tej malej kabinke 1 x 2 metre čakala 2 hodiny. Ani odísť, lebo ťa predbehnú... A nik sa nesťažoval, lebo bol fakt dobrý (aj vďaka nemu som bábätko donosila). Tak som prešla ku druhej lekárke, tiež z oddelenia. Ju spravili po roku primárkou, tak to teraz vyzerá rovnako. Ale ako žena nie je až tak na slovo skúpa.

Lucik:
Ako som tu už písala, my sa tiež snažíme o bábo. Ja som začala užívať kyselinu listovú, tú predpísala gynekologička a maternu. Po jednej tabl. denne. Sú to vitamíny a pripravia ti telo, ale hlavne maternicu na tehotenstvo. Muž užíva Koenzym Q10, kdesi som tu čítala, že je dobrý na pohyblivosť spermií. Každopádne, tiež dobrý vitamín. A hlavne nepijeme, nefajčíme, neberieme lieky, akurát ja mám problémy so spaním, takže občas užívam niečo na spanie, ale tiež to nie je dobré, lebo sa to v tehot. nesmie. Už s tým musím prestať. Tak sa snažíme.
A Lucik, nebuď smutná, že to nevyšlo, ešte máte veľa pokusov. Držím palce.

mojaeni

lucik,
odporuca sa uzivat tie vitamina do tehotenstva ako su Calibrum babyplan,mama, alebo aspon kyselinu listovu. JA som to vopred nikdy neuzivala, az ked som vedela, ze uz tehotna som.
Dolezite je, aby si nebola v strese, ale radsej v pohode a nesnazila sa za kazdu cenu, obycajne ten efekt byva opacny. Pri neuspechu si z toho nic nerobit a skusit znova.
A samozrejme nepit alkohol, nefajcit,neuzivat antibiotika, ci ine lieky, proste pripravit svoj organizmus na tehotenstvo, aby dietatko z teba necerpalo skodliviny.

mojaeni

fiiifa, pri mojom prvom gynekologovi som sa citila ako pacientka v ordinacii v ruzovej zahrade:o)
Bol skvely, nevravim, ze ten najsamlepsi odbornik, ale bol to jeden z tych najlepsich u nas, venuje sa tiez parom, ktore maju tazkosti s pocatim.Aj podmienky bo,li velmi dobre, medicinske centrum, dole recepcia, kde som sa vzdy zaevidovala, ako tehotnu ma tam uz mali zapisanu sami presne na stanoveny datum, vysla som si na poschodie, kresla, muzicka, proste troska ine ako v obycajnej poliklinike. Sestricka vzdy urobila, co treba, vo vedlajsej miestnosti robili kompletne ultrazvukove vysetrenia a potom sem vsetko konzultovali s doktorom, niekedy ma sam popocuval. Vedela som o vsetkom, strasne som sa na kazdu poradnu tesila a este spokojnejsia som odchadzala domov, proste sme s doktorom debatovali, o cokomkolvek, co sa tykalo mna, mojho zdrav. stavua veci s ytm suvisiacimi.
Neskor sa osamostatnil a prestahoval sa do polikliniky, ale aj tak to bolo vporiadku. Luto mi rislo, az ked mi sam navrhol, aby som si nasla lekara tu, kde byvam, lebo take daleke cesty by mi neprospievali.A keby som vraj nebola spokojna, po porode sa mozem k nemu vratit...
takze su aj zhovorcivi lekari. Moj sucasny lekar je dobry odbronik, ale ozaj na slovo skupy. 6tyzdnov som sa nevedela dockat na poradnu, a potom mi pri kazdej otazke tak strucne odpovedal, ze ma to samu zneistilo a polovicu veci som sa spytat zabudla.
Ozaj, pracujete uz pracujete na babatku?

lucik

ahojte . . dnes som robila test uz som povedala posledny...!! vysiel negativne takze tento mesiac to nebude .. ved bola by to len nahodicka.. ale dnes som sa s priatelom rozpravala a zaciname snazit od buduceho mesiacika.. :-))) dufam, ze to bude na prvy sup .. !! ale po antikoncepcii mam rozhadzanu periodu .. ale hadam to aj tak pojde!! ako sa poriadne pripravit na tehotenstvo ?? viete poradit??

fiiifa

Viem presne o com hovoris Mojaeni. Tento problem je tu stale. Oni sú pri vyšetrení ticho, či je dobre, či je zle. Áno, odpovedia na otázky, ale často krát ani nevieme čo sa pýtať. Dakedy mám pocit, že naschvál nepovedia nič, aby nedávali nádej. Alibizmus. Také tie povzbudzovačky typu: všetko bude dobré, dobre to dopadne, atd. sa dá ozaj počuť len v Ružovej záhrade :D

mojaeni

zaruceny recept, ako co najskor otehotniet, asi neexistuje. Niekedy to vyjde na prvy sup, inokedy sa zena nacaka, natrapi.Zazila som oboje,k prvemu tehot. som sa dopracovala po dvoch rokoch, k tomuto druhemu snad na prvy pokus, ani sme si s muzom neuzili...
Ide to velmi rychlo, uz som v strede 17.tyzdňa, lekar mi na poradni urobil sono, ale trvalo snad 15sekund, ani som si to nestihla vychutnat. Babo je vraj v poriadku, no aj to som sa ho musela spytat, lebo len mlcal.Je to moj druhy doktor, ktoreho som musela zmenit, ked som sa prestahovala, ale mam problem, co sa tyka komunikacie s nim.Nie je to zrovna typ, ktory so zenou vsetko preberie a porozprava, vysvetli. Vzdy si k nemu chystam otazky, ak chcem nieco vediet a vysvetlit.

matusik111

Aj ja by som chcela vediet viac ako otehotniet s prirodnymi doplnkami. Mozem mi to prosim poslat na srobovak@yahoo.com
dakujem.

adriana

ahojte vie my niekto prosim poradit ako by som mohla co najskor otehotniet pokusame sa o to uz dost dlho a este stale nic