chudnutie-Valentín

ria9

r:celozrnna zemla s maslom,paradajkou a ladovym salatom
d:jablko
o:ryza so salatom
o:jogobella light jogurt
v:2 kusy celozrnneho chleba s ladovym salatom
pitie:voda
cvicenie:2km plavanie
zatial sa mi celkom dari tak dufam,ze mi to vydrzi aj cez vianoce:)

ria9

r:celozrnna zemla s paradajkou a ladovym salatom(bez masla)
d:jablko
o:polievka s rezancami a mrkvou
v:jogurt jogobella light,jablko
pitie:ako vzdy voda a zeleny caj:)
cvicenie:telesna a posilka

ria9

a co sa tyka peciva(samozrejme cerealneho alebo celozrnneho) tak to mozem?napriklad na ranajky bez masla iba so zeleninou?

miro.83

Teda nie vela zeleniny a komplexnych sacharidov :) ale tolko aby si denne nezjedla tolko aby energia z tych potravin nebola pod hranicou 5000kj za den. Pretoze pod tou hranicou nastava neco co suvisi s jojo efektom. Radil by som ti studovat co kolko sacharidov, bielkovin ci tukov ma ta vec, ktoru sa budes snazit zjest. Existuje plno kalkulaciek, ktore ti prepocitaju to co ides jest.

miro.83

Ak chces schudnut tak jedine bez ovocia inak bielkoviny mas napriklad v soji, brokolici a ak si vegetarianka tak pravdepodobne mozes ryby, vajcia, pripadne este mlieko, pretoze vegani su obmedzeni aj na toto. Ak si vegan potom jedine vela zeleniny a tych komplexnych sacharidov o ktorych som uz hovoril a stym by si mala zacat chudnut.

ria9

miro a v tom je prave ten problem..som vegetarianka a neviem co ine(okrem mliecnych vyrobkov) by mi mohlo dodat bielkoviny..cize ovocie nemam jest vobec?

miro.83

Mandarinky ci ostatne ovocie vynehaj sice je to zdrave ale neda sa tak lahko schudnut s toho. Skus pridat do jedla kuracie prsia, tuniak, lossos, ci ine bielkoviny a zarad viac komplexnych sacharidov ako ryza, ovsene vlocky, cestoviny, zemiaky. Jedz 5 krat denne v mensich davkach uvidis divi neucitis hlad a zacnes chudnut. Ovocie, ci ostatne rychle cukre sposobuju to, ze zdviha moc hladinu cukru v krvy a tym znemoznuje cerpat energiu z tukovych zasob.

ria9

pridavam mandarinky

naozaj si myslite,ze je toho malo?no mne to pripada tak akurat.presla som si uz obdobim miernej podvyzivy a nechcela by som sa k tomu vratit:(

miro.83

ria9:
Robis neco podobne co som robil ja na zaciatku chudnutia a to velku chybu. Ak neprestanes tak dufam, ze sa aspon poucis.