Co je najlepsie jest na veceru?

A -Z

M.P.,
za málo :). Možno za nejaký čas ti opäť príde na chuť aj surová, hlavne v lete, keď všetko bude chutiť báječne, paradajky budú krásne voňať... No a inak, netreba sa nejako siliť. Mne sa napr. takto strašne sprotivil ľadový šalát, opäť ho môžem jesť asi po 2 rokoch :). A čo nemôžem ani po viac ako 3 rokoch je kombinácia paradajka-paprika-uhorka, jedine osobitne alebo s vynechaním jedného :)).
A ku káve: Ja v prvom rade nie som zástancom diét v zmysle niečo zakázané na určité obdobie a po čase "hurá systém". Ako som písala v predchádzajúcom príspevku, treba mať zvolený životný štýl aj v stravovaní. Ak si vieš predstaviť, že kávu už nikdy nebudeš piť, pretože ti NECHUTÍ, tak ju piť nemusíš. Ale pokiaľ patrí k tvojmu dennému "rituálu" - jedna slabšia káva denne určite neublíži. Na chudnutie kofeín nemá veľký vplyv, čiže v tomto zmysle, či ju piť budeš alebo nie, je jedno. Akurát sa zvykne odporúčať cca pól hodku pred cvičením (káva s vit. C), pretože osvieži organizmus a kofeín ho napudí na lepší výkon - intenzívnejšie cvičenie (teda káva nás "preberie"). Istý čas som to praktizovala, a naozaj som pociťovala lepší výkon - viac som vládala. Ono pomerne dosť vecí zrýchľuje metabolizmus, kávička je len kvapôčkou v o veľkom pohári vody :)).

A-Z

consuellaII,
vôbec sa nemáš za čo hanbiť, práve naopak, chytila si to za správny koniec a vidno, že sa zaujímaš o to ako nielen správne chudnúť, ale hlavne zdravo. Ono všelijaké tie jednodruhové, nevyvážené a drastické diéty na obmezdený čas vedú len k jednému, a to k spomaleniu metabolizmu, k nedostatku živín a skôr či neskôr k jo-jo efektu aj s úrokmi. Po každej takejto "nepodarenej" diéte sa už ťažšie a dlhšie chudne. Pri drastických diétach navyše telo stáraca svalovinu, takže keď po čase naberieme späť, pôsobíme ešte tučnejšie a neforemnejšie, pretože je to už len tuk a žiaden sval.
Preto je viac ako dobré zvoliť si taký životný štýl, aby sa dal dlhodobo dodržiavať. Niektoré zásady a obmedzenia v jedle navždy. Po skončení redukcie hmotnosti pomaly pridávať na kalóriách, ale z vhodných potravín, a nevrátiť sa k zlozvykom, z ktorých sme priberali.
S tým cvičením, ak ti môžem poradiť, pri chudnutí je dobrá aerobka, čiže bicák, plávanie, korčule 3 - 4x do týždňa postupne v trvaní 1 hodiny. Časom by si ale predsa mohla pridať aj trošku posilňovania, ktorým si môžeš krásne vytvarovať telo. Navyše svaly nie sú na škodu, pretože výborne "pália" energiu, inak povedané, čím viac svalov, tým ľahšie chudnutie, ale aj udržanie si váhy, ba dokonca vďaka svalom si môžeš doprať aj viac zjedenej energie :)
A k pitiu - skús časom, a hlavne pri tých aktivitách a v horúčavách pridať ešte 0,5 - 1,5l tekutín (čistej vody, striedaj aj nízkosodíkové minerálky).

A-Z

ihla,
zlý pocit :), len som si nevšimla tvoju otázku, prepáč.
No a znalosti z farmácie nemám, takže ti neviem odpovedať, či má mrkva nejaký negatívny vplyv pri užívaní toho lieku.

M.P.

A-Z ďakujem za odpoveď, posnažím sa jesť viac surovej zeleniny ako varenej, ale keď ta surová sa mi už fakt nejako, nechcem povedať že zhnusila, ale proste už mi tak nechutí a preferujem varenú.

môžem ešte otázku? aký máš ty názor na kávu? (samozrejme bez cukru a mlieka). niektoré diéty ju zakazujú, niektoré povoľujú. ja som napr. čítala, že je dobre na ráno jesť ovocie a piť kávu, lebo vďaka káve potom vraj to čo zješ cez deň vylezie rýchlejšie von z čriev (sorry za výraz) a že káva celkovo zrýchľuje metabolizmus :)

consuellaII

jeej, tak to som rada. A-Z hanbim sa, ale obcas mam medzery :)) Som rada, ked ma niekto pouci. Preto som tu aj pisala :) Ja som si tu najskor hladala nejake diety a tak, skoro som zacala dukanovu :)) kde sa jedia len bielkoviny, ale nastastie som sa spamätala a aj tak by som to nevydrzala.. radsej sa zacnem rozumne stravovat a to tak, az si proste na to uplne zvyknem a myslim, ze efekt v schudnuti sa dostavi casom... Napr. cvicim aj 3x do tyzdna, ale nechudla som, skor som pribrala-kv. svalovej hmote, cvicim kardio, ale malo som pila.. tak som si vstupila do svedomia a teraz fakt za ten den vypijem tie 2l vody (viac som zatial nedokazala :-D). Napustim si flasu vody a proste viem, ze do vecera ju musim vypit. A k tomu zeleny cajik nejaku tu salku. Takze som rada ze som si ujasnila pojmy :)) takze hor sa na mrkvu :) a navyse to je teraz fajn aj kvoli opalovaniu sa si myslim,vsak?:) Dakujem za ten cas obetovany tejto teme :)

Biba, ja som jeden cas pila aj lanovy olej, lyzicu denne, zrana alebo doobeda, spociatku sa mi to brodilo, ale paradne mi to pomohlo nastartovat creva :) Ale postupne to zasa u mna zapadlo prachom :-D

bibi001

A-Z ako ja to beriem olej mam olivovy a davam si ho do salatu a viem ze je potrebny...aj varim na nom...ale myslim vecer hlavne na 2 veceru, sak aj ked je zdravy aj tak je to tuk...ja si radsej dam na veceru cistu mrkvu, abo papriku abo ine zeleniny len bez tuku

A-Z

bibi001,
aj v redukčnej diéte musia byť zastúpené tuky, inak si môžeš zdravotne uškodiť. Ale zdravé tuky - rastlinné, a nie živočíšne.
Denne lyžičku, dve panenského oleja (olivový, ale sú rôzne aj slnečnicový, avokádový atď.), do šalátov a nejaké orechy, semienka (nepražené, nesolené) napr. do jogurtu. Do zeleninových šalátov preto, lebo vitamíny A, D, E, K sú rozpustné len v tukoch, čiže telo by ich bez tukov nevyužilo.

ihla

A-Z

Nepatri to do tejto temy, no neviem, v ktorej sa to opytat a ked sa tu uz rozobera mrkva.... mozno to bude trapna otazka (vopred upozornujem). Myslis, ze pri Roaccutane mozem jedavat vela mrkvy, pit mrkvove stavy?