Zly krvny obraz

Príspevok v téme: Zly krvny obraz
razzmatazz

Moj buduci zamestnavatel si vyziadal lekarsku prehliadku ktora zahrnovala aj vysetrenie KO.Ked dom vsak odniesol vysledky,tak mi bolo oznamene ze su zle a vraj mam zvyseny pocet bielych krviniek(10%),a este niecoho ale to uz presne neviem..Potrebujem radu co robit aby do pondelka bolo vsetko v normale nakolko idem na opakovany odber krvi.Doktor mi povedal ze tam kde su na vysledkoch hviezdicky tak to je zle..Takze hviezdicky su tam nasledovne:
WBC :10,10 10´9/l 4-10
Neutrofily :46,20 50-70
Lymfocyty abs.p.:4,20 10´9/l 0,6-3,4
Lymfocyty :41,20 % 20-39
Monocyty abs.p.:1,00 10´9/l 0,2-0,6
Monocyty :10,10 % 3-8
Eozinofily :1,60 % 2-4
HGB :175,00 g/l 122-165
RDW :15,60 %CV 11,6-14,8
Takze ak mi niekto vie poradit ako to vyriesit aby to bolo v pondelok v poriadku alebo aspon ovela lepsie tak mu budem velmi vdacny.Dakujem.

nespokojna

no,hematolog,ja som bola na hematologii,koli tomu,ze sa mi robili modriny,tiez my povedali,ze vsetko je ok,ze mam krv v poriadku a ked mi to robili,niekde kde som si to zaplatila,tak nebola v poriadku ta krv.Takze mozno tomu policajt.este niekto okrem vas kontroloval krv.A usudil,podla seba.

hematolog

Ak mozem este jednu perlicku na temu hemoglobin.V stredu sme mali darcov krvi a jeden mladik si vyziadal vysledky po odbere so sebou,ze tiez pre buduceho zamestnavatela.Mam uviest,ze to bola POLICIA?Tak dobre.V piatok pozeram,ten isty mladik zase s krvou na KO.Ked sa zastavil pre vysledky,tak sa ho pytam,ze co sa deje?Ved vsetky vysledky pri odbere boli OK,inaksie by sme ho vyradili.Odpoved ma velmi pobavila.Ze vraj mal zly hemoglobin :-D.Par g/l nad normou.Co je este lepsie ako byt pod normou.Tak potom pochopte policajtov :-D.Keby mal mierne pod normou,tak by ho uz asi poslali na interne a hned by sa mu chystala transfuzia krvi.

hematolog

Takze po zhodnoteni je mozny mierny zapal,ale opakujem "mozny".Z KO sa to na 100% urcit neda,presnejsie to ukaze CRP zo sera.Leukocyty mas iba uplne mierne zvysene.Mierne znizene neutrofily a naopak mierne zvysene lymfocyty,co by mohlo nasvedcovat virusovemu zapalu,ale zase mi vrtaju v hlave tie monocyty.Pretoze oni maju spolu s neutrofilmi v krvi ulohu makrofagov,teda priamo "pozieraju" pripadne bakterie v obehu a tie su zvysene.Zvysene monocyty su prevazne pri zapaloch dychacich ciest.Ten hemoglobin je OK,to ze je mierne zvyseny nic neznamena,iba to,ze si poriadny chlap a mozno troska "zahusteny".RDW-CV je distribucna krivka erytrocytov,teda mozny rozptyl velkosti erytrocytov.Ak si mimo normu,tak to znamena,ze erytrocyty su bud vacsie alebo mensie ako je rozsah krivky.Ale to tiez nema klinicky vyznam pri tvojich ostatnych vysledkoch.A na zaver zhrnutie,ze velmi nepredpokladam,ze sa ti tie leukocyty upravia do pondelka.Aby sa este nezhorsili,vzhladom na to pocasie von.Ziadne priznaky prechladnutie nemas?A ako tu bolo uz spomenute,tak aj stres a fyzicka zataz vedia ovplyvnit pocet leukocytov.Daj vediet kontrolne vysledky.Vela zdaru a hlavne klud.

orgi

Rano pred odberom nesmies absolutne nic jest, napit sa mozes radsej iba vody a skus nebyt v strese a bud oddychnuty. Pretoze toto vsetko vplyva na hladinu bielych krviniek.

razzmatazz

A este som zabudol ze pri prvom odbere som bol trochu nachladeny..Vraj aj od toho zavisia vysledky..Takze pomahajte prosim ak viete..