čo ste dostali pod stromček?

reeeenuska

awojte,mám 13rokov, a bývame v rodinnom dome,ale nikusku máme zatial vnútri,je zima a ona je taká malinká:))

bibiiiii

reeeenuska,bigli su strasne zlati.Byvas v rodinnom dome?Moja sestra byva v dome a ma 3 biglov este steniatka.Dvoch si kupila a resp.dve a pred sviatkami jej pribudla ich sestra,ktoru im priniesli ludia z bytu,nakolko im demoloval byt.Tak ma sestra 3 biglov,su zlati,sestra ich nekonecne miluje aj ked jej podrhli vsetky sliepky a priniesli pred dvere a narobili vela somarin.Vzdy ked tam prideme sa smejeme na ich vycinoch.

zankaaaa

no tak ja som dostala pizamo, nohavicky, parfem aj so sprchacom - tomu som sa velice potesila, sprchac, pancuchy, vonavku, šminky, krem na ruky, šal a to je asi vsetko

majka_

no ale napr. nepoznas zaluby rodiny? ved napr. ked viem, ze moj brat cita rad filozoficko-nabozenske knihy, tak mu proste kupim taku knihu. alebo ked viem, ze ma moja sestra rada kone a srandu, tak som jej napr. kupila teraz kalendar s konami. kalendar sa jej zide a kone ju pobavili. bola rada. proste nejde o to, zeby sme si kupovali teraz webkamery alebo LCD TV alebo ja neviem co. ale proste aby to bol darcek hoci aj za 20 sk, ale originalny a krasny.

ppp

tiež som navrhol rodičom a sestre, aby sme si už nič nekupovali. sme dospelí a vždy sú len problémy. už mesiac pred vianocami sa pýtame, čo chceš na vianoce a každý odpovie, že nič. ale aj tak si kúpime a vždy je to blbosť, ktorá nikomu nevyhovuje. No čo kúpiť 26 ročnej sestre, veď si všetko kúpi sama. kozmetiku, oblečenie, do práce...
ja nikdy neviem čo.
-
mne teraz kúpili:
mikinu / otrasnú a nikdy si ju
neoblečiem/,
diár / do ktorého nemám čo písať, lebo ja také nepoužívam/
web kameru / ktorú nechcem, lebo nechcem byť videný/
-
takže zbytočne vyhodené peniaze. a nechcú túto darčekomániu zrušiť. vraj čo by to boli za sviatky.

medusa

Liana my mame pohodu pred, pocas, aj po vianociach vratane darcekovania. Vlastne cely rok, je to o ludoch nie darcekoch ako takych. Ale s vypredajmi mas svatu pravdu.

liana...323

som prekvapená, že sa ľudia ešte obdaruvávajú. My sme dávali darčeky iba deťom. Dohodnutí sme tak aj s mojimi rodičmi aj svokrovcami. Bratmi, sestrami, švagrovcami. Fungujeme takto asi 5ty rok a je to super. Veď deťom vždy máš čo vybrať, môžu toho dostať aj viac, s finančného hladiska to tým pádom vyjde. A aby mi nebolo ľúto, čo ušetríme na darčekoch si môžme kúpiť vo výpredajoch po sviatkoch. Fakt odporúčam, neobdarúvať sa - viac som si vážila tú pohodu pred aj počas vianoc. Ale samozrejme, nikomu to nevnucujem, do tohto štádia sme aj my došli postupne.