Vegetarianstvo

anonymka

ahoj ja som vegetarianka asi take dva mesiace,a apsolutne mi to nechyba a mam 15 rokov a nasi mi zo zaciatku hovorili,ze to neni zdrave...Viem ze maso produkuje zelezo,bielkoviny...ale da sa to nahradit aj inym jedlom napr.cestovyny,ovocie a zelenina.Len stale neviam,ze ci mozem jest aj ryby,alebo nie,lebo niekde to je napisane tak a inde zas tak.prosim poradte.a tak vam poviem ze urcite s tym nezacnem,lebo uz sa mi hnusi co uz len chytit maso do ruk a to nehovorim o tom,ze ho mam jest.takze kto sa chce stat vegetarianom,tak robi dobre.ved sa zamyslite ako len trpia vsetky zvieratka

mama36

neprehanaj to vsetkeho moc skodi,jedz biele mäsko a rybu aspoň jeden krat v tyzdni a zarad aspoň tofu a veľa strukovín...a ovsené vločky.

mamba

diki moc...mne to tiez vobec nechyba..ale stale pocuwam len tie blbe reci ze preboha moja zlata wed ty takto neprezijes a podobne...

Alternativa

Vegetarianstvo ako kazdy iny sposob stravovania nam musi poskytovat plnohodnotnu, vyvazenu vyzivu. To neznamena jest len buchty na pare, palacinky. Ak mas o tom vedomosti, tak niet dovodu, aby vegetarianstvo poskodilo. Avsak su urcite mineraly, latky, ktore u vegetarianov su casto pod potrebnou hladinou /zelezo, lyzin, atd/.