akne - kozmeticka alebo kozna?

Príspevok v téme: akne - kozmeticka alebo kozna?
kvetinka_ba

Ahojte,
dlhsie sa trapim s akne. Doma sa to snazim vyliecit roznymi produktami z drogerie i lekarne - aj drahsimi, aj obycajnymi.

Rozhodla som sa vsak pre odbornu pomoc. Nevim, ci mam zacat chodit ku kozmeticke alebo koznej. Alebo treba obe?
Dnes som bola prvy raz u kozmeticky, asi 2 hodiny, "rozrypala" mi celu plet a podavala mi dokopy tak 5 roznych produktov. Vraj musim prist este aspon na 3 hlbkove osetrenia a potom staci tak raz za dva mesiace na klasicke cistenie.
Ako prebieha liecba u koznej? Ona len pozrie na plet a predpise nieco z lekarne? Lebo aj od kozmeticky mam odporucene pripravky a masticky.
Ake mate skusenosti? Co je efektivnejsie?
Bojim sa kombinovat obe naraz, aby to nebol privelky zasah pre plet.

mirka 23

No ja som sa objednávala najprv ku kožnej, potom som išla k obvodnej pre papierik.
No kožná ťa tiež môže objednať, kedy ti to vyhovuje.
Zbytočne budeš vyhadzovať veľké peniaze za kozmetiku, keď kožná ti predpíše účinnejšiu a lacnejšiu.

mirka 23

Jednoznačne choď ku kožnej ona ti odporuči aj kozmetiku aj predpíše ďalšie veci. Ja som bola prvýkrát v decembri a mám hladkú, peknú pleť.
Inak kozmetika Vichy - hrozná, Balea, Garnier, Oriflame tiež nie sú najšťastnejšie značky, aj týmito kozmetikami si si mohla zničiť pleť. Ešte najlepšia sa mi zdá tá Bioderma, ale neskúšala som ju tak neviem.

lenuliatko

ja by som skor odporucala tu koznu.a na cistenie nie.ja som boal na cisteni a prave tam mi kozmeticku dokefrala plet.netreba to tlacit drazdit lebo tym sa narusi struktura pokozky a to sa tazko upravuje potom.a odporucam biostimul lampu.je sice draha ale zarucene pomaha.ja som stym mala tiez problem a teraz mam plet nadherne cistu a uplne hladucku.ked som bola minule na vecerne licenie u kozmeticky pytala sa ma ci som si davala piling alebo nieco na tvar ze mam krasne hladku a ja ze nie.a velmi sa cudovala.

kvetinka_ba

Trochu ma odradza, ze ked chcem ist ku koznej, musim ist najprv k obvodnej, potom zase cakat na nejaky termin a pol dna presediet v cakarni. Ona aj robi nieco s pletou? Asi nie, co?

Ku kozmeticke sa objednam kedy mi to vyhovuje, je mila, ma rozne pristroje a gely, kremiky a postara sa mi o plet ona, lebo ja to neviem, odborne povytlaca, iba to, co je treba. Len je strasne draha.

kvetinka_ba

Cistiacu vodu Dlacin T. Problem je, ze je to na predpis, lebo obsahuje antibiotika. Ale vraj ju v niektoryh lekarnach vydavaju v pohode.

A kozmetcicku radu NU SKIN. Konkretne "Nu Skin Clear Action Acne Treatment System". Da sa to objednat u nej v salone, ale asi sa neoplatim.

Len ked ja tak velmi tuzim po peknej pleti...

Predtym som skusala kadeco - Garnier, Oriflame, Vichy, Bioderma, Balea, Clean&Clear, nieco s Aloe vera...
A pouzivam aj antibakterialny krem, Mirfulan, je to nieco ako ten Sudokrem, co vsetci odporucaju proti zapalom. A obcas Framykoin, ked sa nejake miesto zle hoji.

mirka 23

Ja odporúčam kožnú a raz za mesiac ísť ku kozmetičke na hlbkové čistenie.
Kožná ti dá účinné mastičky a krémy a to za pár korún, ktoré ti preplatí aj poisťovňa. A z drogérky si nič nekupuj, sú to hrozné výrobky.
Akú kozmetiku ti odporučila kozmetička?