pre tých, čo majú skúsenosti so stepperom

majkaaa

Je to individuálne. Rozhodne sily neprepínaj.Ak nevládzeš,tak prestaň a postupne si pridávaj. Dnes,zajtra 10 minút,na ďalší 15 a tak. Za chvíľu zistíš,že ti polhodinka,aj hodinka nebude robiť problém. Každý človek má iný metabolizmus. V posilke som tak pol hodinu,ale tam bol ten stepper náročnejší,doma aj hodinu. Na stacionárnom,ak naň sadnem,makám 80 minút,to je moja taxa. Ale ako hovorím,postupne som sa k tomu dopracovala.Nešlo to naraz.Ja však bez pohybu už byť nemôžem. Ale poviem to takto.Ak budeš cvičiť s nechuťou,len preto,že chceš,či musíš schudnúť,výsledok dobrý nebude. Treba síce chcieť,ale z pohybu treba mať radosť.Ak budeš mať pravidelnú,naozaj pravidelnú stravu,min.4x denne,zdravú stravu,pravidelné cvičenie,tak úspech sa dostaviť musí. Mne napr. trvalo tri týždne,keď sa mi váha začala hýbať smerom dolu. Vieš,ak budeš cvičiť s nechuťou,len preto,že "musíš",kontrolovať váhu denne,či už je nejaký výsledok,dosiahneš akurát toho,že budeš v strese a zablokuješ sa. Skôr sa na seba dívaj tak,ako by si chcela vyzerať v budúcnosti. Viď sa peknou,usmievavou,štíhlou,šťastnou. A uvidíš,splní sa to. Ja som dala dolu 25 kíl,viem,o čom to je.

katu5ik

majka, ja mam stepper taky vacsi aj s drzadlom..tiež som na nom cvicievala v posilke..sice som vtedy neschudla, ale aspon spevnela, ale stale je na com dost pracovat.. tak som sa rozhodla pre kupu :) ... a kolko min denne by som asi mala cvicit? a ako casto?? ak chcem spalit... a kedy sa to prejavi? samozrejme aj s upravou stravy..

majkaa

Aký stepper máš? Ja som dlhé roky cvičila vo fitku na veľkom,takom profesionálnom,tam sa sádilko topilo dobre,je to dobré aj na zadok,aj na nohy. Doma mám ministepper,cvičím na ňom,pokiaľ vládzem,ako mám čas. Poradil mi jeden tréner dať ten mini ku prahu dverí,chytiť za zárábne,zadok vystrčiť a tak cvičiť,je to dosť náročné,ale výbroné na zadok. Môže povedať,že stacionárny bicykel a stepper sú moje náradia,na ktoré nedám dopustiť.