Kreatin a jeho uzivanie

RNG

arlien uviedol so len niektore periodika(dvojtyzdenniky a mesacniky) nie dalsie knihy od tychto a inaksich autorov. A co je na Slovensku z tohoto, to nemam ani sajnu ale asi nie vela. Keby toho bolo dost, nemusel by som sem pisat.

arlien

Tusim az priliz pomahas ludom na tomto fore na ukor seba, no samozrejme som aj trosku rada, lebo prave pomahas aj mne :)
Idem prestudovat tie stranky, vyzeraju byt zaujimave, dufam vsak, ze nie su priliz odborne pisane, lebo neviem ci to s anglictinou budem zvladat, no snad ma slovniky zachrania.
Tie knihy mas z netu, alebo su aj tu predajne? Mam rada vela informacii po kope, kvalitne knihy o tejto tematike by som uvitala.

RNG

tak uvediem aspon par zdrojov, skopirujem to z temy autoimunne choroby na tomto fore:
Health Science Institute, ktory ma v poradnom
paneli 18 lekarov s velmi znamymi menami
www.hsibaltimore.com
.....
Second Opinion
Dr Robert Jay Rowen, predtym
Dr William Campbell Douglass
www.secondopinionnewsletter.com
......
Health & Healing
dr Julian Whittaker s kolektivom
www.drwhittaker.com
........
Alternatives for health-conscious individual
dr David G Williams
www.drdavidwilliams.com
.......
Journal of Natural Wellness
dr Robert J. Rowen
Healthy Resolve
P.O Box 467939
Atlanta, GA 31146-7939
.........
To Your Health
Dr Allan Spreen
dnes uz nevychadza dr Spreen je castou panelu
Health Science Institute
........
Health Allert
Panel lekarov okolo dr Bruce West
100 Wilson Rd. #110, Monterey, CA 93940
.......
Okrem toho mam desiatky knih a monografii
od roznych autorov(plnu kniznicu), kde sa tiez
obcas najdu ucelenejsie nove veci, ale nikdy
nie su tak nove, ako v horemenovanych
newsletters(lekarskych periodikach)

Inac som hanebne pozadu v citani novosti
Zena mi ich len zaklada do sanonov a vyse 3/4
roka som ich necital kvoli tomuto foru.

arlien

zaujimavy pribeh mas teda, velmi obdivujem tvoje skusenosti, no zaroven ma uz dlhy cas, par rokov, tahaju myslienky zaoberat sa presne tymto s cim tu radis aj ty. T.j. vseobecne povedane zdrava vyziva, no je to aj komplexne vsetko co suvisi so zdravym fungovanim nasho organizmu. Dufala som ze si budem moct tieto poznatky zohnat takym sposobom, ze mi staci ist na vhodnu VS. No kedze take tu nic neexistuje, tak som vydumala pre seba jedine moznosti o ktorych momentalne viem. Jednou je studium vo viedni, ktore sa tomuto najviac priblizuje, vola sa to Ernahrungwissenchaft, alebo ta tazsia cesta a to skumat to sama, badat a badat. Preto sa ta este chcem spytat z tvojich skusenosti, akych lekarov si to prave spominal?

RNG

arlien, som uz stary pan, sedivy a este dufam ze dobre maskujem svoju senilitu. Cely zivit som kontinualne studoval rozne odbory. Diplomy mam na elekticke inzinierstvo, technicku a teoreticku fyziku a plno vedomosti aj z chemie a mikrobiologie. S mojou zenou, ktora ma masters z chemie som sa zoznamil tak, ze som je pomahal pri diplomovke, lebo moje vedomosti z chemie boli znacne.

To sa nechcem chvalit, za to clovek predsa nemoze, ze sa narodi s dobrou pamatou, zdravou zvedavostou a schopnostami kombinovat jednotlive vedomosti z roznych poli k roznym vysledkom.To je len vec genov, ci ich nahodnej kombinacie
S alternativnymi pristupmi k zdraviu som sa stretol casto a zacal o ne intenzivne zaujimat pred vyse 15timi rokmi, ked som zistil, ze sledovanim lekarskych rad klasickej mediciny som sa dostal do pomerne zleho zdravotneho stavu a potreboval som sa z toho dostat.
Napodiv ma to zaujalo a ziskal som studovanim literatury malej skupiny lekarov z celeho sveta, co sa tymto zaoberaju dost znacny prehlad o inaksich pristupoch k vyzive, udrzbe a lieceniu.
A tie tu prispievam na fore.
Dokonca som isiel tak daleko, ze som na tie rozne odporucane prostriedky otvoril obchody na Slovensku, co sa ale skoncilo financnymi stratami, ktore som po 4.5 roku uz nebol dalej schopny znasat.
Skoda, lebo som dovazal kvalitne a uzitocne doplnky za prijatelnejsie ceny, ako ini.
Zialbohu, ja nie som obchodnik a na Slovensku je privela problemov zdedenych z predosleho rezimu(pracovna moralka, zodpovednost, byrokraticke prietahy, nedovera ludi...), takze som neuspel napriek snahe a mnozstu penazi, co som na tom stratil.
Nelutujem, lebo som viacerym otvoril oci a spopularizoval niektore dosial nezname ucinne p[rostriedky aspon malej skupine ludi, vcitane viacerych lekarov, ktory to dufam aspon potichu budu pouzivat a vedomosti o tom sa budu dalej sirit.

arlien

ahoj RNG, viem ze je to dost od temy, len ma tak napadlo ako tu citavam tvoje prispevky. Chcem sa spytat co konkretne si vystudoval, ze tolko toho vies? insiroval si ma:)

RNG

kreatin je dost bezpecny, ale zalezi samozrejme od davok.
Predavkovat sa totiz da cokolvek.
Davky odporucene by nemali presahovat 2 az 5 gramov denne.
Na co treba dbat je kvalita kreatinu, lebo zialbohu na trhu je plno takych, co maju prihrube ciastocky a nevedia sa v zaludku dobre rozpustit, co vedie k plynnatosti a hnackam.
Dobre su najma mikronizovane prasky, a hlavne vodorozpustrne creatin phosphate a creatine citrate.
Pri bielkovinach a aminokyselinach je dobre pouzivat proteolyticke enzymi na lepsiu absorbciu a transport po tele.