nechutenstvo u deti

majka2310

My máme s našim synom (7), tiež problém s jedením. Mladšia dcéra (4) je úplne super, čo sa jedenia týka. Tahá sa nám to od mala. Ako bábätko bol chudokrvný. To sa vyriešilo, lebo som počula že aj chudokrvnosť môže spôsobiť nechutenstvo. Brali sme aj Peritol. Teraz aj z toho mála klesol a včera som nasadila B-komplex. Neviem si tento problém vysvetliť, keďže ani s mojej, ani z manželovej strany nikto nepamätá takýto problém. Myslela som už aj na to, že ja som s ním mala rizikové tehotenstvo, a 9 týždňov som bola v nemocnici. Za ten čas sa mi neustále pichali po ôsmych hodinách antibiotiká, lebo som mala zlé stery a nemohli ma zašiť, a dať pesar. Týždeň po zákroku som na vlastnú päsť odišla domov a aj kontrolné stery dopadli dobre. Darmo každý tvrdil že pre dieťa je to neškodné, neverím. Ja tento problém pripisujem asi tomu. S druhým tehotenstvom bolo všetko ok a ani nemáme žiadny problém. Zje dvakrát toľko ako starší.

verzony

Ja sa trápim s nechutenstvom u svojej dcéry už 6 rokov. Prestala mi zo dňa na deň jesť, keď mala 1,5 roka. Zo začiatku som to neriešila, ale keď to trvalo dlhšie, tak ma to začalo znepokojovať. Bolo obdobie, že mi za deň zjedla horko ťažko jeden jogurt. Nešlo to ani po dobrom ani po zlom. Bola som z toho tak vystresovaná, že som skončila v nemocnici na rizikovom tehotenstve s druhou dcérou. Absolovali sme kopec vyšetrení, po zdravotnej stránke bola v poriadku, dostali sme lieky, sirupy... na chuť do jedla, nič nezaberalo. Boli sme aj u psychologičky a nič. Nakoniec som to vzdala. Keď chce jesť je, keď nie, neje. Samozrejme dodržujeme stravovací režim, ale nenútim ju. Snažim sa po dobrom do nej dostať čo najviac, niededy som vďačná aj za pár ližičiek, ale rozhodne ju nenútim. Už som sa zmierila s tým, že pravdepodobne z nej nebude veľká jedáčka.Ale trvalo mi to niekoľko rokov.

ria7

Zevraj mätovy caj pomaha,ja mam s mojou 5 rocnou dcerkou tiez problem s papanim,my sme boli aj na gastre,lebo mavala bolesti bruska,ale koli jedeniu nam moc neporadili.Mozno by nebolo na skodu skusit nejake homeopatika na povzbudenie chuti do papania.

rada

navštíviť detske gastro ked mate moznost a ked nie tak skuste v lekarni tabletky Bactisuptil alebo kvapky Sab-syplex nas maly to bral ked mal pokazenu crevnu floru a vtedy mu to nasadila lekarka tiez nechcel papat neviem ci je to na volno alebo na recept