ustne vody

Príspevok v téme: ustne vody
tatianfia

Aka je funkcia ustnych vod? Niekde som citala, ze pomahaju s ustnou hygienou. Vraj pomahaju vyplavovat zvysky z medzizubnych priestorov. Dalej zamedzuju tvorbe bakterii. Niekde inde som citala, ze vraj maju minimalny vplyv na ustnu hygienu. Vraj len osviezuju dych na nejaku dobu. Ako to potom vlastne je? Dalej sa chcem opytat, preco mam vzdy rano zvlastny pocit, zvlastnu pachut v ustach? Je to asi vyse hodinu a pol po tom, ako si umyjem zuby. Povedzme, ze som doma nechala cukriky aj zuvacky. Vtedy sa aj bojim, ci mi nesmrdi z ust. pocas dna tento pocit akosi sam vymizne. Ako zistim, ci mi z nej nesmrdi? Skusala som aj ten trik, ze si dychnete do dlani a hned ich ovoniate. Ja nic necitim, ale co ak ini nieco citia? Dakujem.

RNG

rozkladove(hnilobne) bakterie v ustach rozkladaju bielkoviny, tj latky s obsahom siry a to vyvolava vytvaranie sirovodika, ktory je hlavny dovod zapachu s ust od zubov(lebo moze byt aj zo zaludocneho kvasenia a hnitia).
Rozne vyplachy potlacaju tento proces, znacne. Problem je v tom, ze mnohe z tychto latok su synteticke skodlive chemikalie.
Vycictenie zubob od zvyskov nie je nikdy stopercentne a niekedy niekomu dokonca krvacaju dasna a lebo sa zhromazduiju hlieny, ktore sa tak isto mozu rozkladat.
Su rozne prirodne latky, ktore potlacaju tieto procesy.
Petrzlenova vnat alebo vnat cilantro, tiaz rozmarin potlacaju rozkladne procesy v ustach, nie len ich maskuju ako mentolove a ovocne cukriky.
Naozaj ucinne su vyplachy koloidnou striebornou vodou, roztokom zinkovych soli(max zinku na den je 50 mg)a roztokom GSE. Menovane su rovnakom ucinne, alebo este ucinnejsie ako komercne kozmeticke ustne vody a naviac su to kategoria potravinove doplnky, tj neskodne latky, ktore mozno prehltnut.